40 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Šią savaitę laukia svarbiausias įvykis jūsų ir jūsų mažylio gyvenime. Pasaulis taps truputėlį didesnis, nes į jį ateis dar vienas žmogus! Žinoma, mažylis nesugebės prisiminti visų savo gimimo detalių, todėl mamoms tai teks padaryti už juos. Praeis daug metų, ir vieną žiemos vakarą, sėdėdami prie arbatos puodelio, jūs šnekučiuositės su jau suaugusiu vaiku ir papasakosite neįtikėtiną jo gimimo istoriją.

Laukdama sąrėmių pradžios, stenkitės būti rami, o Brakstono-Hikso arba netikrų sąrėmių metu mokykitės atsipalaiduoti ir taisyklingai kvėpuoti. Būkite pasiruošusi tam, kad gimdymas gali vykti ne pagal numatytą planą. Gimdymas gali būti labai skausmingas. Galbūt jūs nusprendėte atsisakyti nuskausminimo, tačiau beveik kiekvienoje gimdymo stadijoje įmanoma pakeisti sprendimą.

Vaisiaus vystymasis

Labai dažnai tai, kaip atrodo naujagimis, tėvams būna didelis netikėtumas. Pirmiausiai, jis gali atrodyti neįprastai: neįprastos formos galvytė, tačiau per 1-2 dienas ji pasikeičia; gali būti pamėlęs, raudonas ar šviesiai geltonas, padengtas įvairiomis substancijomis: varškiniu sluoksniu, jūsų krauju, pūkelių liekanomis ir net mekonijum, jeigu jis pirmą kartą pasituštino dar gimdoje. Be to, dėl didelio hormonų kiekio, jo lytiniai organai gali būti patinę, o iš krūtų gali tekėti pienas. Kūdikio oda gali būti dėmėta, su sausais lopinėliais, baltais spuogeliais, kurie laikui bėgant išnyksta.

Vaiko ūgis ir svoris

Jo ūgis paprastai būna 48-51 cm, o svoris – apie 3500 g, tačiau kūdikiai labai skirtingi.

Mažylio dienoraštis

„Oi, kas gi čia dabar? Kas vyksta? Kokia nematoma jėga stengiasi išstumti mane iš mano jaukaus namuko? Ir dar tokiu momentu, kai esu žemyn galva ir negaliu pasipriešinti tokiam barbariškam elgesiui!
Gelbėkit!!! Padėkit!!! Help! (iš kur aš žinau šitą žodį?) Lyg kas stipria ranka stumia mane į kitą pasaulį. O čia dabar kas? Aš nieko nematau! Kokia ryški šviesa, ji degina akis. Mamyte, padėk! Baisus triukšmas… nieko nesuprantu. Kas čia vyksta? Aš šaukiu pagalbos, bet, atrodo, mano riksmo niekas negirdi. Mamyte! Ma-my-te! Kokia laimė, aš jaučiu… aš jaučiu jos švelnią aksominę odą, ir tą nuostabų kvapą! Jaučiu, kaip manęs paliečia švelnios jos rankos. Mama šalia – vadinasi, viskas bus gerai.

Idėjos tėčiui

Pagaliau! Pasistenkite paskutinį kartą žmoniškai išsimiegoti, nes greitai jums trūks miego, ir jūs papildysite „Amžinai neišsimiegančiųjų partijos“ gretas. Jei žmona pernešioja vaikutį, kiekviena diena – lyg amžinybė. Kiekvienas šono dilgtelėjimas laukiamas su viltimi, kad „tai“ jau prasideda. Atsipalaiduokite. Nė vienas nėštumas nesitęsė amžinai. Beje, jūs nusipelnėte pagyrimo! 40 savaičių laikėtės puikiai, ir buvot šaunus pagalbininkas!

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip jaučiatės ir kokie svarbūs pasikeitimai įvyko šią savaitę.

Komentarai apie 40 savaitę

 • aliand 2012 kovo 26, 00:08

  O kur komentarai? Ne jau niekas nesulauke 40 sav?

 • AnetaMineikiene 2012 kovo 26, 14:58

  sulauke sulauke :D

 • bordo 2012 kovo 29, 21:40

  sulauke :) dabar bet kurią minutę vaikelis jau gali pasibelsti,tai su nekantrumu laukiam,naktį pamiegoti iš vis jau beveik nebeįmanoma,bet tiek beliko,reikia dar pasidžiaugti tuo nuostabiu jausmu :)

 • renciuke25 2012 kovo 30, 11:50

  sulaukeme ir laukiame :) kada kas prasides :)

 • liux0404 2012 balandžio 02, 08:15

  taip mes ir sulaukeme :) tik va miegas jau apie savaite kaip laikrodis iki 3 val nakties.. :) (pamiegojus ~ 5 val) :) … tikriausiai naturali adaptacija :D

 • saules23 2012 balandžio 02, 09:54

  o man pacios geriausios dienos: niekas nespaudzia, miegu labai gerai, rugstingumas laaaaaabai sumazejes. tik vienintelis nepatogumas vaikscioti pas daktare kiekviena diena, kad matuotu spaudima ir vaistu dozes reguliuotu( nes geriu vaistus nuo jo jau 2sav bei del jo ligoninej gulejau).

 • aliand 2012 balandžio 11, 09:42

  man iki gimdymo rodo 1-na diena. Brrrr nejauku, nors trecias gimdymas, bet nejauku, kaip pries pirmaji. Nestumo 3-cias trimestras sunkiausias, nera vieteles kur nauskaudetu… Na kojos tinsta siaubingai, tai tikiuosi jau visai pabaiga.
  Na, linkiu visoms lengvai ir greitai ;-)

 • vilma20 2012 gegužės 30, 20:07

  Sulaukem ir dar nesimato pozymiu, kad kas vyktu. Man labai geros dienos nieko nei skauda, nei tinsta labai gerai jauciuosi, kad taip visa nesuma. Tik darosi neramu, kad pernesiosiu

 • vingiliauskiene 2012 gegužės 30, 23:13

  Mes irgi sulaukem 40sav. tik va ir man pozymiu jokiu, kad ruosciausi gimdymui. Jauciuosi gerai, netinstu ir i wc padoriai vaikstau. Po apziuros sake, kad ir man gresia pernesiojimas, o taip nenoreciau.. :(

 • supermamacka 2012 gegužės 31, 11:26

  Ir mes sulaukem, pirma vaikeli nedanesiojau 3 dianas jauciu kazkodel kad ir si karta taip atsitiks. Bet jauciuosi puikiai tik naktimis sunku apvirsti ant kito sono. Kazkaip dar atrodo, kad gimdymas negreitai, visiskai neesu pasiruosusi skausmingiems sarymiams.

 • Simsius 2012 birželio 20, 13:37

  o as jau siandien kazka pajauciau . visa ryta lyg piilva maudena , tikiuosi kad tai mazylis musu jau ruosiasi pas mus , nes negaliu sulaukti kaip noriu ji pamatyti :) visoms greito ir lengvo gimdymo ir nuostabiausiu akimirku su savo stebukleliais .

 • pelediene 2012 liepos 04, 12:11

  laukiu ir as…vis dar…ir kaip daugeliui cia komentuojanciu, nepanasu, kad greitu metu kas nors vyktu :) nors… puikiai suprantu, kad jei dabar ramu, nereiskia, kad taip bus po valandos.. savijauta superine, lelyte neleidzia apie save pamirsti ir , rodos, primena – jjau greitai :) nieko nebebijau, tik laukiu nesulaukiu susitikimo :)

 • Rylė 2012 liepos 10, 10:05

  Tai viskas? Jau paskutinė savaitė? Ir mano organizmas dar nerodo noro gimdyt :) Bet dar pabandysiu pasitart su vaikučiu, gal kaip nors bendrom jėgom viską padarysim laiku :)

 • Eagle78 2012 liepos 11, 00:08

  Jokių artėjančio įvykio požymių :) Nors čia jau antras nėštumas, bet tiek ilgai nesitikėjau išnešioti .. Sunku miegoti naktį, kai keliesi n kartų į wc. O dieną, jei karšta, kojos kaip kaladės tampa. Bet viskas pasimirš. Jau tuoj tuoj įžengs dar vienas kūdikėlis į mano pasaulį :) visoms linkiu stiprybės bei greito ir lengvo gimdymo!

 • krisstele 2012 liepos 25, 14:21

  Jau trecia diena po termino, ir vis laukiam… Sunkus dabar tas laukimas…laikas stovi… Na bet tikiu kad jau labai greit susitiksim su savo stebukleliu.. :)

 • ernestal 2012 rugpjūčio 01, 23:28

  oi laukiam mes angelelio, tikiuos kad bus ryt, butu sauni vestuviu metiniu dovanele :)

 • Monicute 2012 rugpjūčio 29, 06:01

  Na stai, pagaliau siandien ir as perkopiau i 40savaite savo laukimo:)
  Kuo toliau tuo labiau nejauku kad bet kada… vis gi pirmagymis, skausmo klaikiai nepernesu… ir siaip, mielai nescia buciau dar koki pusmeti:D nes savijauta puiki, apart tada kai reik kazkur daugiau eiti, batus apsiauti ir panasiai:D
  Na aisku vyras jauciu sakytu kad gal jau gana to nestumo, nes nemenkai pasokdinu…vargselis…:) Is esmes tai laukiu mazuliuko sunelio, bet is kitos puses laaaabai bijau, jauciuosi dar moraliskai nepasiruosusi gimdymui:) na bet ks cia manes klaus kai ateis laikas:D:D:D Man dar raso kad liko savaitele tad tikiuos maziukas duos man tiek laiko dar paskutinius strichus sudet jo daikteliu tvarkyme, bei namuciu paruosime:D o tada jau prasom BET KADA:D

 • Linamamyte 2012 rugsėjo 19, 10:19

  Nava liko 3 dieneles ir sulauksime termino :D Bet pagal savijauta matau kad pernesiosiu savo mazyli, nes begalo gerai jauciuosi, apart savo pingviniskos eisenos :D DD

 • jasos lolita 2012 rugsėjo 24, 22:35

  na o mums liko lygiai savaitele iki planuoto cezario, bet oi kaip sunku :) naktim nepamiegu (dienom jauciuosi kaip zombis) dubuo tikrai beprotiskai skauda, nugara taipogi.. :) maziukas taip duodasi kad ir sonkauliai skauda :) na bet tuoj tuoj susitiksim su savo staigmenele, laukiu nesulaukiu :)

 • Ertiere 2012 spalio 01, 10:25

  man irgi liko 3 dieneles iki termino…laukiam laukiam ir dar kart laukiam…savijauta klaiki, visur skauda,pilvas kietas, maza to tai dar ir persalima pasigavau :( gerkle skauda, sloga didziule…o koks prakaitavimas! gydytoja sake , kad kalti hormonai… nesulaukiu kada vel zmogum pasijusiu…tikiuosiu jau greit… Lengvo ir greito gimdymo visoms :) bei sveikuciu ir stipruciu leliuku! :)

 • Tuojmama 2012 spalio 10, 00:32

  savijauta gera, tik miegas labai sutriko :( pilnai pasiruosus gimdyti,nebijau:) Liko 4 dieneles:)

 • Tuojmama 2012 spalio 15, 23:49

  Terminas atejo ir praejo :(

 • lekianti 2012 spalio 18, 00:51

  man liko 6 dieneles ,paskauduliuoja ,pakankina gerai paruosiamieji ,laukiam tos dieneles :)

 • eaglija 2012 spalio 22, 21:56

  Man liko 4 dienikes,uzeina pilvo apacia nuduria,ka tai reiske?Bet toks jausmas kad pernesiosiu mergele nenori gimti…

 • lekianti 2012 spalio 28, 19:07

  man jau 4diena kaip pernesioju ,ziuresim kaip toliau :)

 • Tuojmama 2012 spalio 31, 16:35

  po termino savaite pagulde i ligonine , 1 diena pragulejau sekancia jau skatino, ir vakare jau turejau dukryte :)

 • welkinLady 2012 lapkričio 05, 15:23

  tik tak… 6d iki termino… Maniau busiu jau pagimdzius, dabar baisoka kad vis gi panesiosiu ilgeliau :D

 • ErikaAlgirdasSkaiste 2012 lapkričio 06, 10:14

  man liko iki termino 4 dienos pagal si kalendoriu o pagal daktare tai liko 6dienos,bet vakar buvau pasi gine nustebino,pakele nuotaika jog jau yra atsidarymas,todel betkada gali prasideti. uzeina skausmai regulerus bet jie tesiasi tik pora valandu poto vel dinksta,bet sie pozymei isduoda jog greitai isaus ta diena. po apsilankymo pas gine,eina gleiviu kamsciai,bet gaila saremiuku nera,todel laukiam dar….:) svarbiause nuotaikos geros,sveikatos taip pat,na ir laukiam….:D

 • Milemi 2012 lapkričio 06, 13:54

  o as jau turiu! turejau 8d gimdyti, bet 3d pradejo laseti vos vos skystis, nieko neskaudejo, po to daugiau laset pradejo, bet taip po sauksta tik koki, draugei paskambinau, sake siaip sau niekas nelasa tai liepe susikraut daiktukus ir vaziuot, taip ir padarem. Galvojau paleis namo dar, bet ne, pasirodo vandenukai ten =) lakpricio 2d 21val atvaziavau, o 3d 11.30 jau girdejau kaip verkia mazyle =) Gerai, kad ilgai nelaukem, nes vandenys taip ir nenubego, ir net nekirpo, kaip supratau tai gimdant likusieji isbego. Vat cia vienas is atveju kai nezinai, kad jau gimdyt laikas =) sekmes laukianciom, stipribes uj kiek pailnkesiu jum! Ir sveikinu skorpijoniukus jau atejusius =)

 • Eisminute 2012 lapkričio 10, 22:59

  liko 4 dieneles, bet laikas slenka paskutines savaites vezlio zingsniu !! Visa nestuma pralaksciau lyg su motoriuku o dabar jauciuos lyg buciau jau kokius 10 metu nescia :( jau greiciau galetu mazylis ateit i pasauleleli, jau sunku daros visur. Sianakt nakti pabudau nes staiga pradejo trukti oro, po to prisnudusi sekanti karta pabudau nes nezmonizkai uzgrauze skarndi, matyt mazius jau toks didelis kad visus organus spaudzia besisukinedamas pilvely. Man labai sunkios tos paskutines dieneles :( ( brrr tikuos nebus ilgo pernesiojimo. Reikia bandyt tartis su maziuku :) ))

 • ziemuze 2012 lapkričio 14, 23:48

  Man iki termino dar 7dieneles liko ir nors visur skauda bet turiu nuojauta kad iki termino mergina tikrai nenores lyst laukan,o as jau nebegaliu…laikas stovi vietoj,ech..greiciau savo mazaja pamatyciau :)

 • vikuliax 2012 lapkričio 24, 14:54

  Mes si pasauli isvydome lapkricio 8 :) turejome 15,bet uzsimaneme anksciau :) saremiu pradzios net nejutau :) paty nuvairavau i lygonine,kadangi gleiviu kamstis isejo ir gydytoja liepe vaziuot pasitikrint,atvaziavus sako saremiai :) pagulde,pamiegojau valandziuke ir dukryte pradejo belstis i si pasauli :)

 • Laurentina 2013 sausio 01, 21:06

  vakar naujuosius sutikinejom, tai pilvas, rodes, apsivers – mazyle taip judejo, kad galvojau, jog jau viskas :) bet nakti nurimo ir siandien toliau skaiciuojame laukimo dieneles… :) o nakti sapnavau, kad vonioje atsisedus ant krasto pagidziau mergyte… taigi tikiu, kad jau greitai susitiksime :)

 • gyzmo999 2013 sausio 09, 07:58

  Gimda atsidariusi 2cm. Mazylis jau visai zemai,- betkuria minute gali pasirodyti… Priaugau net 20kg. …sunku uzsideti batus, klupeti, tupeti, bei atsistoti nuo zemes. Baisu, kad jau arteja ta diena…

 • juratela 2013 sausio 10, 21:32

  Sveikos mamytės. Ar būdinga 5 su puse savaitės, kad labai pilvą temptų, beveik be perstojo tempimas (ar netgi skausmas, kaip kad prieš gimdymą būna). Labai draugei neramu, nes šiek tiek atsisluoksniavę, bet ginė sakė dar nieko blogo nemato, kol nekraujuoja viskas gerai (kaklelis suformuotas, uždaras). Gal kenkia maitinimas krūtimi? Nors bent tris savaites negali nutraukti maitinimo. Tikisi, kad padės magnio desporalis, geria dar folio rūgštį. Gal kam nors taip yra buvę, būtų malonu išgirsti dar vieną nuomonę. Ačiū

 • maidala 2013 vasario 18, 11:34

  Sulaukem ir mes :) viskas ok, tik nakti kas 2 val begiot i tualeta atsibosta :D
  Bet jau nestumo kalendoriaus gazdinimai apie gimdymo skausmus labai jau nemoksiskai atrodo. Cia tikeciausi normalios informacijos o ne bobuciu pletku lygio…

 • jurmina 2013 kovo 08, 14:03

  dar laukiame nekantrei :)

 • Tamara_maja 2013 kovo 08, 23:42

  Ech, vis dar laukiame ir mes :) Dar liko 4dieneles iki termino! Bet tokia nuojauta kuzda, kad musu mazoji bus i teveli, veluosim :D pries pora savaičių, visokie paruosiamieji sokdino mane, gleiviu kamstis po nedaug ėjo, bet kur tau, ramuma…. Tik pilvo gyventoja aktyviste dideli, duodasi pilve kaip reikiant :)

 • Dzemukas 2013 kovo 12, 20:18

  Chi mes jau ir 40 savaitej :) penktadieni mums terminas, bet manau kad penktadieni dar nesulauksim stebukliuko :)

 • Kiurtė 2013 gegužės 22, 19:40

  Laukiam ir mes.Musu tetis isvis is proto eina del kiekvieno mano atodusio ar vartymosi nakti nuo sono ant sono.Didžiausias mano rūpestis praeita savaite-apsodinti ir apseti soda, sukisti pomidorus i siltnamį :) ) Tai po tokio didesnio kruvio daktare sake, jog pirmadienio tikrai nesulauksim namuose-viskas atsidarineja, kaklelis trumpeja, kamstis valosi..bet siandien jau treciadienis, o mums ne kas, ne ka :) ) Iki termino dar dvi dieneles.Manau, anksciau ir nesulauksim.O as is neturejimo ka veikti jau trejas kojinytes ir kepuryte spejau numegzti:)) Siandien ketinu imtis sliauztuku :) ) Ech..Dar kad i tualetą naktim keltis nereiktu ir kad svelniau mazylis kojytem „masazuotu“-galeciau dar bent menesi nescia pabuti :) )Aisku, tie karsciai paskutine savaite tai zudantys buvo..Na, sekmes visoms nestukems, paskutines dieneles skaiciuojancioms ;) Manau, susirasysim jau kokiuose kituose forumuose-cia tema issemta :) )

 • audrasta 2013 birželio 17, 11:39

  Na va ir mes sulaukem 40 savaites :) Jauciames puikiai, mazyle vis dar nemazai juda, tai tikriausiai ji neketina gimti nustatytu laiku :) Na o tevelis kiekviena vakara kalbina musu mazyle, kad jau greiciau pasirodytu :) Tai laukiam nesulaukiam savo stebuklelio :) Sekmes ir kitoms mamytems, jau nebedaug liko ;)

 • Domicele257 2013 birželio 27, 14:24

  Man liko 3dienos. Bet kazkodel nujauciu, kad pernesiosiu. Pastebejau, kad per tingus vaikiukai tapo – per gera jiems pilvuose, tai nenori niekur skubet :D

 • Juoduke` 2013 liepos 15, 18:17

  Paskutinę savaitę darosi vis sunkiau judėti pačiai, o ir leliukas tapo vangesnis ir tingesnis, tai gal jau artėja laikas..

 • Ponia-Ruta 2013 rugsėjo 01, 20:15

  Man dar tiek daug liko..apie 34 savaites iki dziaugsmingos 40 savaites :D moterys kaip jus tiek laiko islaukete? :D man tai taip toooli viskas atrodo :D

 • zibziukas 2013 rugsėjo 27, 13:34

  40 sav ir 1 diena! po gines apziuros isejo gl. kamstis,sake 3 cm atsidares kaklelis,bet ramu,jokiu gimdymo pozymiu kol kas, tik jauciu,kad lengviau kvepuot,pilvas nusileido,tikiuos greit pagimdyti…

 • Dinutee 2013 spalio 14, 20:00

  galėtų ir 41ą savaitę įdėti, nes nemanau, kad aš vienintelė, kuri jos sulaukė :D D

 • Renard 2013 lapkričio 20, 08:36

  Teoriškai liko 4 dienos, bet daktarė nuteikė, kad mažiausiai dar pora savaičių nešiosiu. Požymių jokių kaip ir nėra. Kantriai laukiu. Gal vis dėl to mažylis nuspręs laiku pasibelsti :) labai džiaugčiausi.

 • zuikeete 2013 lapkričio 24, 03:05

  Mano terminas 27 diena lapkricio.bet nepanasu kad labai jau leliukas skubetu ateiti.Labai jau laukiu :)

 • Cesiuke 2013 gruodžio 16, 12:33

  Man ginekologe patikrinus patikino kad kaledu nesulauksiu labai dziugu nors terminas gruodzio 20d as jauciu kad sulauksim savo stebuklo anksciau :) jau noriu ir as ir vyras, nes tas laukimas veda is kantrybes :D O del sunkumo pritariu labai sudetinga pasidare judeti, sedziu ilgai blogai, guliu blogai vaikstau vel blogai :)

 • BituteJ 2013 gruodžio 16, 20:26

  O pas mane atvirksciai!!! :D Man daug lengviau pasidarė, lengviau judėti, kvėpuoti, skrandžio nebespaudžia ir net apetitas, kuris mane keldavo pavalgyti naktimi, susinormalizavo. Akušeris sako, kad čia dėl to, kad mažius nusileidęs ir galvute įsistatęs. Tiesa sakant net pilvas rodos sumažėjo. O jau kaip tvarkytis namuose norisi!!! Savo sutvarkiau, gal dar kam grindis isplauti?1