18 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Jeigu esate nėščia antrą kartą, ši savaitė gali būti labai jaudinanti, nes galite pajusti pirmuosius vaisiaus judesius. Daugelis moterų, kurios ruošiasi tapti mamomis pirmą kartą, gali nejausti vaisiaus judesių net iki 20 savaitės, ypač jei turi viršsvorio. Dėl augančios gimdos, šią savaitę gali pasireikšti hemorojaus požymių.

Jūsų kraujo spaudimas dažnai gali būti per žemas. Jei bus atliekamas tyrimas ultragarsu, norint nustatyti vaisiaus amžių, ar dėl kitų priežasčių, jus prižiūrintis specialistas galbūt nustatys maždaug 20 savaičių vaisiaus amžių. Šiuo metu neretai jau galima pamatyti kūdikio lytį,stebėti monitoriuje rankas, kojas ir t.t.

Patogiai išsimiegoti vis sudėtingiau. Norėdama surasti patogesnę miegojimo pozą, pabandykite save apkamšyti pagalvėlėmis. Nepamirškite prieš gulantis miegoti nuieiti į tualetą. Galit jaustis išsekusi. Tai normalu.

Jei dar neišrinkote vaikučiui vardo, pats metas pradėti apie jį galvoti. Peržvelkite šeimos istoriją, skaitykite knygas, sugalvokite po keletą variantų ir mergaitei, ir berniukui.

Vaisiaus vystymasis

Vaisius darosi vis jautresnis signalams, atkeliaujantiems iš išorinio pasaulio. Tai jis išreiškia stipriais spyriais ar bakstelėjimais. Jis jau girdi, kadangi klausos kauleliai (kaulai, per kuriuos garsas keliauja į vidinę ausį) sukietėja vieni iš pirmųjų; sparčiai vystosi smegenų dalis, kuri priima ir apdoroja nervinius klausos signalus. Vaisius tuoj pripras prie tekančio bambagysle kraujo garsų, jūsų širdies plakimo, išsigąs bet kokių stiprių garsų. Dabar mažylis reaguoja ir į išorės dirgiklius: priklausomai nuo garso, keičiasi ir jo judesių aktyvumas. Nuo šios savaitės, klausytis muzikos, kalbėtis su mažyliu, dainuoti jam – jūsų šventa pareiga (tai skirta ir būsimiems tėveliams!).

Kol gimdoje vis dar yra vietos, vaisius gana aktyvus, mėgsta įvairias pozas: jis gali sėdėti sukryžiavęs kojas, atsilošti ir čiulpti nykštį, net persiversti per galvą!

Formuojasi rankyčių ir kojyčių sąnariai. Akytės artėja viena kitos. Jei laukiatės berniuko, šiuo periodu pradeda vystytis jo prostatos liauka. Jei pajutote sinchroninius skrandžio trūkčiojimus, nepanikuokite – jūsų kūdikis žagsi.

Tęsiasi kaulėjimo procesai. Rankyčių ir kojyčių pirštukų nagai jau susiformavę, vystosi ir pirštų atspaudai.

Vaisiaus ilgis ir svoris

Jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 12,5-14 cm, o svoris – apie 150 g.

Mažylio dienoraštis

„Atrodo, mano svajonė išsipildė: aš pirmąkart išgirdau tėčio balsą. Tiesą pasakius, dabar mane graužia abejonės, ar nebūtų geriau, jeigu aš jo negirdėčiau. Jo balsas visai nepanašus į mamos: storas, kaip vilko iš pasakos apie 7 ožiukus. Kodėl jo balsas toks grubus ir primena bosinę gitarą?.. Mamos balsas toks švelnus ir užburiantis.“

Idėjos tėčiui

Jei tai jums ir nebūdinga, dabar tapote amžinu „padėties gelbėtoju“, ir esate tas petis, ant kurio galima išsiverkti. Tėveliai įpratę jaustis mamų apsaugininkais. Mamai dažnai reikės jūsų peties išsiverkti ir išlieti visas tas beprotiškas nėštumo emocijas. Gali pasijusti bejėgis, klausydamasis jos verkšlenimų, ir mėgindamas užkirsti jiems kelią. Vis mėgini suktis iš padėties, kad tik ji būtų viskuo patenkinta? Tėveli, nusiramink! – 9 atvejais iš 10-ies mamai reikia tik leisti išsikalbėti. Kad ir kaip tai būtų sunku - tik klausykis! Suteik jai begalinio dėmesio. Tai geriausia dovana, kurią gali padovanoti būsimai mamai.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip dabar jaučiatės ir kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 18 savaitę

 • vineta85 2011 lapkričio 06, 22:19

  Paskaičius tokį straipsnį, apima kažkokia auforija. Sėdžiu, skaitau ir pradedu susimąstyti-laukiuosi antro vaikiuko. Besilaukiant pirmo, buvo daug įdomiau pasiskaityti apie kiekvieną neštumo savaitę, dabar toks jausmas lyg viską ir taip žinau, bet kai pasižiūri į tas nuotraukytes straipsnyje pagalvoji sau: „Koks stebuklas auga tavyje, jaučiasi šiltai ir saugiai“.

 • Sie_muska 2012 sausio 15, 14:26

  Laukiuosi antro ir jau jauciu mazycius bakstelejimus :) Kita savaite lankysimes pas daktare, galjau suzinosime lyti! Labai laukiame -ir as ir vyras- vizito poliklinikoje, kad pamatytume savo dar viena stebukleli ;)

 • vitaliuks 2012 vasario 13, 13:40

  :) as taip laukiuosi antro vaikelio :) ))ir man toks jausmas, kad viska jau zinai ir esi patyres tai dar visai neseniai…taciau, kad ir koks butu panasus vis tiek sis nestumas kazkuo yra kitoks :) )ne tik savijautos ar sveiktatos atzvilgiu, bet kasdien didejantis pilvukas primena, kad tavyje plazda dar viena sirdele, kuria neuzilgo ir vel galesiu supuoti ant ranku :) )su pirmuoju vaikeliu galejau tik isivaizduoti kaip gera auginti ir myleti ta stebukleli, o db jau laukiu ir su nekantrumu dziaugiuosiu artejancia ta dienle, kai vel galesiu pirma karta paimti ji ar ja ant ranku :) )

 • manosaule2 2012 balandžio 20, 20:00

  Sveikutės, aš irgi laikiu antro vaikiuko:-) ir galiu pasakyti, kad šis nėštumas kitoks nei pirmasis. paskauda pilvelio kairį šoną apačioje. Ar buvo jums taip? man su pirmu nėštumu taip nebuvo, dabar neramu kazkaip. Džiaugiuosi dėl jaučiamų judesiukų, kurių kasdien daugėja, smagu:)

 • linoosikas 2012 gegužės 14, 09:36

  laba dienele, ir as laukiuosi jau antra karta, tik si karta tu vaikiuku dvigubai daugiau – dvynukai siltai issitaise pilvelyje ir jau dvi dieneles duoda zinot apie save. Uzvakar kai stuktelejo, tai surekiau is netiketumo ir smugio stiprumo. Lyg ir per stipriai butu tokio amziaus taip spardytis, bet turbut dviese jie ten susitare vienu metu primint apie save sugalvojo:) savijauta gera, pagaliau praejo du menesius kamaves tingulys, tad po truputi jau pradedu galvoti kaip namus pertvarkyti, ka susipirkti reikia. Kita savaite pas gine, laukiam nesulaukiam paziuret maziuku savo:)

 • IEZ 2012 gegužės 15, 19:50

  mes taipat laukiames antro leliuko tai laukiam kada suzinosim lyti.o taip mes jauciames gerai:)

 • Alexskami 2012 gegužės 18, 10:51

  O as laukiuosi pirmo leliuko,pirmadieny jau suzinosiu ir lyty. Kolkas gerai jauciuosi, bet 17 savaitej tai yra vakar pajutau keistus judesiukus ir pagalvojau, kad tai ne pilvo gugimas, ne zarnyno, o tiesiog tikru tikriausi mazylio judesiukai, nors labai sunku juos atskirti, bet… :)

 • Jurgitai 2012 birželio 26, 11:11

  as trecio leliaus laukiuosi. Po truputi, nereguliariai, bet pasijaucia judesiukai, smagu labai. Sia savaite pas gydytoja, ir echoskopas numatytas, labai laukiu gal jau suzinosi, kas bus – dar vienas broliukas i kompanija, ar dukryte fainuolyte. Bet kuriuo atveju, oi kaip faina bus :) )) geros savijautos visoms, ir saugokit save!

 • atigil 2012 lapkričio 26, 11:02

  Ir aš laukiuosi trečio pabiručio. Jaučiu tokius lengvus plazdenimus (virpėjimus). Šiaip savijauta gera, norisi veiklos, judėti. Prieš kalėdas numatytas echo, tikiuosi, kad sužinosime kas speliasi… nors pradžioje visa šeimyna aptarėm, kad neklausim, bet turbūt neištversiu nepaklaususi :)

 • Rufi 2012 gruodžio 06, 15:06

  Laukiam antros atzaleles. Kol kas jokiu judesiu nejauciu, na bent jau tokiu, kuriuos galeciau uzskaityti uz judesius, nors su pirmaja pradejau jausti 15sav, todel tikejausi dar anksciau pajusti :) O cia se tau,kad nori, nieko :)
  Pas gydytojus buvau, paklausem sirdies plakimo, sake leliukui viskas ok, o judesius dar pajausiu :) Tai va ir laukiu :)
  Skanas bus po keliu savaiciu, labai laukiu, o kad lyti pasakys beveik nesitikiu, nes ir su pirmaja niekas iki galo taip tiksliai ir nepasake ka turesim :) Teko su vardais pasikankinti, kai mergaitei ir berniukui rinkom :)

 • Eridana 2013 vasario 03, 11:01

  ir man sis nestumas antrasis, taciau visai kitoks, iki pat dabar, kai pykino, taip ir pykina.. dazniau kazkur paskauda.

 • NILE** 2013 kovo 15, 17:49

  Kiekviena mamyte jauciasi nuostabiai.Tarp ju ir as.Ir nesvarbu ar tai pirmas vaikelis ar ketvirtas.Tas jausmas neapsakomas kai is vidaus tave glosto svelnus bakstelejimas to kas tave vercia pajust,pasvajot,net mintimis paglostyt…Esu laiminga ir ta linkiu kiekvienai mamytei kuri laukiasi

 • oodeetaa 2013 balandžio 17, 23:26

  as laukiuosi pirmojo savo stebuklo, bet dar judesiuku nepajutau arba nepastebejau :) laukiu nesulaukiu kada pagaliau pajusiu. savijauta labai gera, tiesa sakant iki siol visa laikotarpi neturejau jokiu del sveikatos nusiskundimu ir net nebuvo jokiu pozymiu jog pastojau :) gal del to labai sunkiai ejosi apsiprast su mintim jog jau tapsiu mama :)

 • Kis Kis Kis 2013 liepos 01, 19:53

  Siandien dare echoskopija, nustate 18 savaiciu nestuma, sake vaikelis sveria 240gr. Pagal si straipsni turi sverti apie 150gr. Taip kaip cia dabar taip gaunasi?

 • edee 2013 liepos 03, 10:23

  Sveikos mamytes,mes laukiames antro vaikelio.Jauciuosi geriau;praejo pykinimai,esu truputi energingesne…Gal yra mamyciu,kurios dabar gyvena Londone?

 • Ugnita 2013 liepos 13, 10:33

  Sveikos, mamytes :) Na stai ir mes jau ikopeme i 18 savaite :) visi pykinimai seniai pamirsti, o savijauta puiki, sportuojam, sveikai maitinames ir auginam tik pilveli :D liepos 6d pasijuto pirmi vaikelio beldimai :D o db jau duodasi kaip pasiutes :D nuo 15 savaites zinau, kad gims antrasis sunelis, tai busimu broliu labai dziaugiasi penkiametis sunus, kuris nuolat tikrina ar viskas gerai broliui gyvenanciam pilvelyje :D

 • Monica29 2014 sausio 13, 15:18

  o mes apsirgome , daktare sake kad nieko baisaus virsutiniu kvepavimo taku infekcija , mazyliui niekas negresia :) laukiam pirmuju judesiuku :)

 • sleeta 2014 sausio 18, 13:22

  nors laukiuosi jau trecio,judesiu kaip nera,taip nera…ir siaip savijauta labai nekokia,jautrumas su keturguba doze nes verkiu kasdien :( kazkokio ypatingo dziaugsmo siuo metu nelike del leliuko :(

 • eglutee211 2014 kovo 07, 14:26

  man atrodo ir as jau pradedu jaust savo mazuliuka :) toki vos vos svelnus pakutenimai pilvelje, tikiuosi cia jis :)

 • MeiLLi 2014 balandžio 03, 20:34

  Nors vaikutis pirmas, bet jaučiu stiprius judesiukus.l tai nuostabu! Pykinimas jau praeityje. Pamesto svorio dar neatsiauginusi , bet jau +2kg iš 10kg pamestų. Mėsa vis dar netraukia. Tik prikibo gerklės skausmas bei žarnyno lazdelė. Geriu antibiotikus ir tikiuos geriausio…

 • Superdirektore 2014 balandžio 12, 11:32

  Sia savaite buvau pas ginekologe echoskopo. Sake, kad vaisius 18 savaiciu ir sveria 232 gramus ir toks svoris yra normalus. Labai nustebau, nes supermamoj skaiciau, jog tik 150 gramu :)

 • Mergytės 2014 gegužės 19, 12:00

  Laukiame trečio vaikelio, rodos viskas aišku, bet jautrumas didelis ir kasdien kyla nerimas – ar viskas gerai? Jau savaitė kaip stipriai tinsta kojos, neatslūgsta net ryte. Spaudimas geras, gal tik kiek žemokas, tad dažnai jaučiu nuovargį ir norą miego. Rytoj laukia vizitas pas gydytoją, tikiuosi būti nuraminta, arba atvirkščiai. Juda leliukas jau kelios savaitės. Šią savaitę judesiai stiprūs, tad manau jau ir namiškiai galės pajausti. Sėkmės kitoms mamytėms.

 • Pampadusa 2014 lapkričio 17, 11:18

  Nors laukiuosi pirmojo vaikelio, bet judesiukus jau jaučiu trečia savaitė – nestiprius, retus, bet vis tiek džiaugiuosi :) Pilvelis jau didelis, darosi sunku rast gerą miego pozą, atrodo niekaip nebepatogu. Ir dar naktiniai kėlimaisi į tualetą vargina bei pilvo maudimas, bet šiaip viskas puiku :)

 • RamiBanga 2015 vasario 02, 23:02

  Mes tai laukiams pirmojo vaikelio. Judesių kol kas nejaučiu, bet manau dar pajusiu. :) o vasario 10dieną einam darytis ultragarso :)

 • anaiddiana 2015 balandžio 15, 21:37

  prasidėjo 18svaitėlė :) )) Ura :) jaučiu judesiukus na bumsiukus greičiau tokius:) džiaugiuosi ir laukiu kada gi stetoskopu jau girdėsiu širdute dėja tikriausiai tik 20-21savaitę na, bet visgi ateis tas laikas :) ))

 • kukliuke 2015 birželio 26, 12:56

  Sveikos mamytes :) ) musu seimyna pagauses jau 4 stebukleliu :) :) prasidejo 18 savaite , jau pajutau svelnius bumsiukus :) faina! Po 2 savaiciu vaziuosim echo, tai suzinosim ko laukiam :) sesem reikia dar vieno broliuko :D
  SEkmes visoms belaukiancioms savo stebukleliu ;)

 • Lape1980 2018 rugsėjo 04, 00:21

  Laukiu aiskesniu judesiuku :-)

 • Mamyciuke33 2021 kovo 23, 14:05

  sveikos mamytes,laukiuos 2 leliuko berniuko ir toks jausmas kad viska esu pamirsusi nes savo panele gimdziau pries 13metu…. jauciuos atrodo kaip vel visko is naujo mokintis reikes.siaip jau 18sav ir maziukas bumsi nedaznai bet bumsiukus jauciu.

  sekmytes ir jums mamytes besilaukiancioms stebuklelio