25 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Ko gero, jaučiatės vis dar labai gerai! Jau greitai pradėsite daug dažniau lankytis pas savo gydytoja-ginekologą. Tuomet daugelis moterų pasijunta taip, lyg niekur nebesuspėtų. Jūsų gimda yra kamuolio dydžio. Ji spaudžia į viršų diafragmą ir apatinius šonkaulius, keisdama skrandžio padėtį. Progesterono poveikis sulėtina maisto pašalinimą iš skrandžio. Spaudžiant skrandį, rūgščios skrandžio sultys gali grįžti į stemplę, todėl jus stipriai vargins rėmuo.

Niežulys, niežulys ir dar kartą niežulys, varantis iš proto. Jūsų pilvo oda yra labai įsitempusi. Pabandykite masažuoti pilvą alyvų aliejumi arba kakavos sviestu, žinoma jei nesate alergiška. Jei niežulys nesiliauja, būtinai paminėkite tai savo gydytojui.

Vaisiaus vystymasis

Smegenys vystosi labai sparčiai. Jei galėtumėte pasižiūrėti į savo gimdą, pamatytumėt proporcingą vaisiaus galvą ir kūną. Jūsų vaikelio pirmosios išmatos susiformavo plonojoje žarnoje ir pasišalins jam gimus. Kai kurie vaikeliai gali pradėti tuštintis į vaisiaus vandenis (amniotinį skystį) dar prieš gimimą. Tuomet reikės išsiurbimo. Berniuko sėklidės nusileidžia į kapšelį, o mergaitei vystosi vagina.

Jūsų vaikelio ausys yra visiškai susiformavę. Išgirdęs stiprų triukšmą, vaisius netgi gali sumirkčioti iš išgąsčio. Jei anksčiau tikra muzika vaikeliui buvo jūsų širdies plakimas, žarnyno urzgimas, sumišusi su buitiniais garsais iš išorės: tekančio vandens, siurblio ir t.t., tai dabar situacija visiškai pasikeitė - vaikelis jau įvertins nuostabią žymiausių kompozitorių muziką. Palepinkite jį Mocarto, Betchoveno, Čaikovskio kūriniais.

Mažylis tampa daug vikresnis. Judindamas pirštukus, suspaudžia juos į kumštuką. Atsiranda poreikis naudoti kairę arba dešinę ranką. Nuo šiol vaisius įpranta prie kasdienių miego ir būdravimo fazių. Spyriais ir dūriais jis praneš, jog yra labai aktyvus (dažniausiai tuomet, kai jūs jau ilsėsitės). Kadangi vaisius darosi vis vikresnis, jis gali paliesti savo kojas ir jų įsitverti. Jau dabar gali išryškėti, kairiarankis jis, ar dešiniarankis.

Stetoskopu gydytojas galėjo girdėti vaisiaus širdies plakimą jau prieš keletą savaičių. 0 dabar jūsų partneris gali išgirsti širdelės plakimą pridėjęs ausį prie jūsų pilvo atitinkamoje vietoje, jei aplink nėra itin triukšminga.

Vaisiaus ilgis ir svoris

Ūgis – 32,5 cm (ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų beveik 22 cm.), svoris – apie 700 -800 gramų.

Mažylio dienoraštis

„O! Ar gali būti kas gražiau už muziką? Geriau už muziką gali būti tik pati muzika. Ji tokia įvairi: ritmiška – priverčianti judėti kiekvieną kūno raumenėlį; melodinga – plaukianti, lyg vandens čiurlenimas, ošiantys medžiai, vėjo gūsiai ir paslaptingi nakties garsai. Viso šio grožio Aš dar nemačiau, bet muzika man padeda įsivaizduoti, kokia nuostabi yra gamta. Jau labai greit aš visa tai pamatysiu.

O muzika! Kokie genijai tave kūrė?! Kiek liūdesio, nusivylimo, švelnumo ir meilės Bethoveno „Mėnesienos sonatoje“ . Jis paskyrė ją Džiuljetai Gvičardi – nuostabiai šešiolikmetei aristokratei, turinčiai nuostabią šypseną ir angelišką veidelį. Meilė įkvėpė jau beveik apkurtusį Bethoveną tokiam kūriniui! Ar ne genijus buvo Johanas Sebastjanas Bachas?! Visą savo gyvenimą jis kūrė: kūrė su nesulaikoma aistra, nenumaldomu troškuliu. Gaila, paskutiniais kompozitoriaus gyvenimo metais skambėjo minoriniai tonai (Bachas susirgo sunkia akių liga). Po operacijos jis visiškai apako. Bet ir tuomet genijus nepasidavė, jis kūrė iki pat paskutinio atodūsio.

Kaip gerai, kad nuo šios savaitės aš jau galiu aiškiai girdėti visus garsus ir pajusti jų grožį bei įvairovę. Didžiųjų kompozitorių muzika – dieviška!“

Idėjos tėčiui

Dabar pats laikas pradėti galvoti apie darbo grafiką, gimus vaikeliui. Jei norite pirmąsias savaites po vaikučio gimimo pasiimti atostogų, aptarkite tai su savo darbdaviu. Galbūt įmanoma dirbti namuose, arba pasirinkti lankstesnį darbo grafiką. Viską apmąstykite ir gerai pagalvokite, kiek laiko jūs norėsite „atostogauti“.

Nuo 2006 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauja tikslinių atostogų rūšis – tėvystės atostogos. Šis laikotarpis nėra įskaičiuojamas į kasmetines darbuotojo atostogas. Tėvystės atostogos suteikiamos vyrams nuo vaiko gimimo dienos iki tol, kol vaikui sueis 1 mėnuo. Už šį atostogų laiką darbuotojui mokama tėvystės socialinio draudimo pašalpa. Šią pašalpą turi teisę gauti tėvelis, jei jis:

- yra apdraustas ligos ir motinystės socialiniu draudimu;
- išleistas tėvystės atostogų iki vaikui sueis 1 mėnuo;
- per paskutinius 24 mėn. ir pirmos tėvystės atostogų dienos turi ne trumpesnį kaip 7 mėn. ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą;
- gyvena santuokoje su kūdikio motina.

Tėvystės socialinio draudimo pašalpos dydis – 100 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio. Ji išmokama pasibaigus tėvystės atostogoms.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip jaučiatės arba kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 25 savaitę

 • Laimingi 2011 spalio 24, 13:10

  Atrodo didžiausias malonumas – VALGYTI ir tik gaila, kad skrandy tiek mažai vietos. Alkana ir alkana, ir nežinau ko noriu: „kažko skanaus…“ Tik kas tai galėtų būti?? :)
  Mažiukas maloniai spurda, pilvą pakiloja iš peties, vis primena, pabendraujam. Vakarais – pasakėlė prieš miegą, o kartais ir lopšinė.

 • ausra jabsaite 2012 sausio 16, 23:07

  labai nervinga.del visko puolu i isterija.tai dziaugsmo tai pykcio priepoliai

 • Nastulia 2012 sausio 25, 14:24

  mazylis spurda vis stipriau ir stipriau :) nesuvaldomas noras saldumynams,vaje,ir kuom gi tai baigsis ! emocijos liejasi per krastus,tapau nervinga:( tikiuosi greit praeis…

 • *lapyte* 2012 sausio 30, 13:29

  Vis truksta oro,skradyje vietos tikrai mazai,jei truputi prarandu saika ir suvalgau truputuka daugeliau atrodo tuoj uzdusiu :) beprotiskai kankina nestumine sloga :( galvos skausmas, nervingumas taip pat :( bet stengiuosi save kuo geriau nuteikti,o Lelyte juda viduje :) judrumas neispasakytas :)

 • milduze314 2012 vasario 13, 21:49

  jauciuosi tikrai puikiai, turbut kaip ir mano mazyle. Jos judesiukus jauciu kone visa diena, ypac atsigulus vakare, ar anksti ryte. Zinau, kad reikia gerti daug vandens, kurio, deja, man visai nesinosi.O apetitas kaip ir dideja :)

 • justuka3 2012 vasario 26, 20:01

  Smagu,gera, miela vis labiau suprantat kokia dovana Dievulis apdovanojo. Kadangi pirmojo nestumo metu vemiau visus 9men, tai dabar dziugauju, kad ties 16sav. pykinimas pasibaige. Siuo metu bedos: eda remuo,truksta oro ir ne dienom o valandom auga pilvas,atrodau ne kaip 25sav o kaip 35sav.:))

 • gerdute50 2012 vasario 28, 21:21

  ir as jauciuosi nervinga ir labai net.

 • Simsius 2012 kovo 09, 09:51

  Jauciuosi pavargus,prastai miegu ,niekaip nerandu vietos lovoj :-) kankina vakarinis pilvelio niezulys :-) pakenciamas :-) bet esame labai laimingi …vis bandau isivaizduoti kaip atrodys musu mazas stebuklelis. Bandau su juo sneketi bendrauti bet kartais jauciuosi gan kvailokai :-) stengiuosi priprast :-) sekmes visoms auginancioms pilvelius,tai toks dziaugsmas…..

 • mamy 24 2012 kovo 10, 12:52

  judam, spurdam ir augam ne dienom, o valandom ;) koks tai stebuklingas jausmas,kuri daugiausiai jaučia mama ir deja ne tėtis su broliu ;) nes kai tik tėtis ar brolis prisiliečia prie pilvo tai gudrutis leliukas nustoja judeti ir laukia atsitraukimo, tik šunytės artumą pripažįsta ;D Vienintelė gasdinanti bėda tai svorio augimas neregėtais tempais ir kas pikčiausia ne galiu sakyti kad valgyčiau daug, nes laukdamasi sūnelio tai jau tikrai laaaaaabai daug valgiau, o dabar valgymas normalus, o svoris auga nesvietiškai kas mėnesį po 3kg, o dar tiek daug dienelių iki pabaigos, o vaikutis tik sparčiau aukt pradėjo, tai net bijau pagalvot koks banginis busiu ;DD

 • Nasturta79 2012 kovo 11, 08:22

  nieko neskauda, nieks nevargina, jokiu nervu…..tik patys nuostabiausi pasaulyje pojuciai :) sunelis jau taisyklingoi padeti, virkstele sone, viskas tiesiog super puper…..rupinames mazylio kraiteliu ir laukiam nesulaukiam pavasario ;) P.S. mamytes ka vargina remuo ir nieko nepadeda pabandykite vaistus „lanzul“ uztenka vienos tabletes per para, vaisiui nekenkia, o man tikrai labai padeda jaustis zmoniskai ;) jei ka tai cia ne pati sumasciau o gydytojas leido ir patare juos gert :)

 • migson 2012 kovo 27, 09:03

  Savijauta puiki, gyvenu laukimu. Šiek tiek kamuoja rėmuo. O vaikiukas labai intensyviai spardosi, kartais net suskausta … Miegoti darosi sunkiau, ypač apsiversti. Miegant labai gelbėja spec. pagalvė, nes paskutines kelias savaites labai tempdavo klubą. Skausm,us palengvino pagalvė ir žinoma baseinas. Intensyvėja nugaros skausmai, bet gyventi dar galima :-)

 • Vaidule28 2012 gegužės 06, 10:15

  As jauciuosi taip puikia kad griet pardesiu nerimauti ar ne per gerai jauciuosi :) Nepykino ne karto dar,remuo neknkina,virskinimas kaip iki pastojimo.Na lovoje nerangesne ir WC daznesnis draugas bet nuotaika kelia jaunosios ledi pasispardymai kurie visai neskausmingi o kutenantys:)

 • Monicute 2012 gegužės 16, 22:27

  Musu suniukas taip pat labai labai udrus: trukcioja, spurda, pasispardo r t.t. Kaip su daktare juokavom, kad ne futbolininkas bus (kaip iprasta sakyt jei spardosi daug), o breika en pas mane pilve soka matyt :D Anksciau judedavo reciau, dazniausiai ai atsiguldavau pailset ir ypac vakare pasokinedavo, o dabar vos ne kas valanda kazka pajuntu :D Kas yra remuo tai as nezinau, iki nestumo neteko patirt ir pfu pfu pfu, gal ir nepatirsiu, nes pakolkas puikiai jauciuos. Tik va problemeles su nosim. Buvau persisaldzius, nespejus issigydyt iki galo slogos viskas prazydo aplinkui ir uzpuole alergine sloga, dabar jau nebezinau ar persalus, ar dar alergine ar koks sinusitas puola:) uzsikemsa labai greit nosiukas ir nei issisnypst nosies nei ka kitaip padaryt…

 • lekianti 2012 liepos 05, 17:10

  o as jauciuos gan gerai ,buna remuo grauzia bet pati kalta kad valgau kartais ant nakties :) ) o siaip viskas tvarkoj ,juda pastoviai tai maziau tai daugiau jau liecia kartais sonkaulius ,o del slogos man ir ji menesiuka koki laikes neperdidele bet jau ant galo erzino biskiuka ,o dabar jau praejus :)

 • Alexskami 2012 liepos 10, 17:23

  Na mes gerai jauciames, pilvelis banguoja ir banguoja :) Tik labai riebiu produktu nemegstame. O siaip viskas gerai, nei rugstis per daug vargina nieko normaliai.

 • Kinderiukas 2012 rugsėjo 25, 18:40

  puikiai jauciames ir banguojam :)

 • egitux 2012 gruodžio 18, 22:22

  Viskas butu neblogai, bet vakare nugara paskausta ir kojose toks sunkumas atsiranda. Su remeniu problemu neturiu, tfu tfu tfu :) Su pirmu nestumu isvis jokiu sunkumu nejutau, sitas nestumas kiek sunkesnis. Pastaraja savaite svoris smarkiai soktelejo, nors valgau kaip visada.

 • inguleew 2012 gruodžio 26, 14:00

  pilvukas apvaleja bet skranduke vietos tikrai mazai pavalgai atrodo nedaug, bet jauti sunkuma, didejant svoriui darosi sunkiau nugariukui paskausta, uzplusta emocijos ziuri filma, o ten verkia atrodo norisi verkti kartu.

 • Artari 2013 vasario 07, 21:03

  l;ll;;

  klklkl;l;“\;;ghghhnjjkjkk,mklj,

 • rutelialia 2013 rugsėjo 04, 14:27

  Mūsų mažiukas kasdien vis labiau išdykauja pilvelyje. Mamytė jaučiasi gerai. gyvenam laukimu :)

 • Euripida 2013 rugsėjo 18, 10:21

  Mažylis juda vis stipriau :) savijauta kolkas gera, tik greitai jauciu nuovargį. Ypač, pavedžiojus šunį ir užlipus į 4 aukštą. :D

 • bagyra777 2013 spalio 26, 17:40

  …tikrai taip. viakas ir man taip pat..ir stipriau. ir gera.ir sunku y 4a.su suniu.

 • LatinaLa 2013 gruodžio 12, 22:44

  nesulaukiu kada viskas baigsis, truksta oro, niezti visa kuna, svoris beprotiskai auga..

 • florida 2014 sausio 30, 10:18

  Viskas butu net labai gerai siuo periodu, jei ne stiprus daznai uzeinantis dubens skausmas judant, nu apie sportavima net galvot bijau, nebent baseinas, gal butu lengviau.

 • Žižma 2014 kovo 05, 12:50

  Mažas žmogutis juda. Kaip ir dera – mamai jau atsigulus miegot…Dar vis lakstau, – mėgstu greitai vaikščioti, bet nuo to ima susitraukinėti gimda. Tenka sustot ar net atsisėst.
  Sunkiausia yra pasilenkti. Namų ruoša tampa lėtų darbu. Ir rėmuo – nuo bet kokio maisto kiekio :(
  Bet čia smulkmenos. Laikinos.
  Svarbų svarbiausia – žmogutis auga, vystosi, sveikas ir judrus – kas gali būti mieliau :)

 • indeniuxxx 2014 kovo 26, 08:51

  mes irgi spurdam,judam labai daznai,nejauciu turbu tik kai vaikstau:)remuo anksciau kankino,dabar lyg nieko,gal vel prasides..nepatiko kai pasake daktare kad viekstele aplink kakla apsivijus,labai laukiu kito karto ir suzinot kad jau viskas gerai.Svoris auga labai smarkiai,per men 3kg priaugau,net nezinau ka valgyt kad pristotu bisky,dar trys men tai kas bus nezinau,su pirmu tik 13kg priaugau,tai dbar kazkaip baisu pasidare,bet labai laukiam brolio,destom ir destom rubelius:)

 • areole 2014 gegužės 09, 14:47

  mano maziukas irgi spurda, patrakelis :) remuo kankina,bet retai, tik oda va visa isdziuvusi…
  padidejo plaukuotumas :D pilvo plaukeliai tokie isryskeje :D ..jau priaugau 6,5 kg.. o dar siektiek daugiau nei 3 menesiai liko :D dziaugiuosi tik tuom, kad auga tik pilvukas ir krutine visa kita isliko savo vietoje :) tfu tfu tfu..
  dziaugiames mazyliu, tik su teveliu dar nedrista pasisveikinti tik mamai pilvuka spardo :D

 • lauritalora 2014 rugpjūčio 18, 16:26

  Gydytoja liepia gerti kuo daugiau skysčių, o man atvirkščiai, nesinori…Liepia valgyti kepenis, o man bloga apie jas net pagalvoti. Iškepu aš, o vyras suvalgo. Tikiuosi, kad visko organizme užtenka, nes jaučiuosi puikiai, apetitas normalus, nuotaika rami. Mažylis labai gerutis, tikras džiaugsmas:)

 • meshkOOtia 2015 sausio 16, 15:27

  Sveikos :)

  Praeitą savaitę su ranka pajaučiau judesiukus savo antros dukrytės. O jau šią savaitę net išėjo nufilmuoti su telefonu kaip ji juda pilvuke <3 :) Labai mėgsta lelyte judėti anksti ryte ir vakare, kai einame visi miegoti, bet ir dienos metu ne kuo mažiau ji juda :D Vakar pirmoji dukrytė pajautė judesiukus su rankyte :D Labai įdomi jos veiduko išraiška buvo :D Prieš kelias dienas peršalimas užpuolė, tai nuo slogos pykinti pradėjo, vakar net teko su WC "padraugauti"… Pilvukas toks sunkus mano pasidarė, reikia jau diržo man. Bei dažniau pradėjau jausti pilvuko maudymą ir dažnai skauda nugara man. Rankų ir kojų tinimas vis dar yra. Bei šią savaitę, tiklsiau gal 24 sav. pabaigoje pajaučiau vidurių užkietėjimą, bet po kelių parų viskas (tfu tfu tfu) praėjo man. Beje, prieš 2 savaites nustojau maitinti pirmagimę, tai krūtinė mano buvo porą vakarų labai pilna, bet nieko jai nedariau ir pienukas po 9 parų nuo paskutinio maitinimo dingo. Dabar krūtinė tokia pat, kaip iki maitinimo. Įdomu, kad prasidės priešpienis man… Su pirmagime jis atsirado tik 35 sav., gal ir su šituo nėštumu jis prasidės tokiu pat metu. Pažiūrėsiu :) Šiaip lyg ir viskas.

  IKI! :)