1 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Jūsų ciklas ką tik prasidėjo ir jūs galbūt galvojate apie pastojimą. Moterims, kurių ciklas yra 28 dienos, ovuliacija įvyksta maždaug po 14 dienų nuo ciklo pradžios. Dabar puikus metas pradėti laikytis (jeigu dar nepradėjote!) sveikos gyvensenos įpročių. Pradėkite savo nėštumo dietą: valgykite daugiau vaisių ir daržovių, mankštinkitės, jei dar nepradėjote, papildomai vartokite folinę rūgštį, neberūkykite, nebevartokite alkoholio ir be recepto parduodamų vaistų. Venkite nuodingų medžiagų bei ilsėkitės. Jauskitės taip, lyg jau būtumėt nėščia – taip savo kūdikiui suteiksite geriausią įmanomą pradžią. Ovuliacijos nustatymą, paremtą ciklo trukme, rasite mūsų Nėštumo planuoklyje. Ten turite galimybę gauti informacijos apie jūsų vaisingas dienas ir ovuliaciją (3-6 artimiausių mėn.), kuri apskaičiuojama remiantis jūsų menstruacijų ciklo pirma diena ir ciklo trukme.

Vaisiaus vystymasis

Skaičiuojant nėštumo laikotarpio metodu, pirmoji savaitė prasideda pirmąją jūsų menstruacijų ciklo dieną. Štai taip – apvaisinimas dar neįvyko, o jūs jau pradedate skaičiuoti. Tik pažiūrėkit, kaip greit pralekia laikas besilinksminant!

Idėjos tėčiui

Daugelis būsimų tėvų taip pat laikosi sveikos gyvensenos pagrindų, atidžiau ima žiūrėti ką valgo ir geria. Tėčio sveikata taip pat turi didelės įtakos kūdikio sveikatai bei vystymuisi. Dabar idealiausias metas mesti rūkyti ir formuoti sveikos mitybos bei gyvensenos įpročius.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip jaučiatės bei kokie svarbūs pasikeitimai jūsų kūne įvyko šią savaitę.

Komentarai apie 1 savaitę

 • matas 2011 rugpjūčio 12, 11:02

  Prasideda mamytės lepinimas

 • Justconceived2013 2013 liepos 15, 02:31

  Labai keistas skonis burnoje, nuovargis, rytais pykina. Teveliui sito stebukliuko kolkas nieko nesakiau, Kita savaite, jei taip ir nesulauksiu menesiniu, nusipirksim nestumo testa ir padarysiu prie savo boyfriendo. jau in, kad nescia,nes tas keistas skonis burnoj nedingsta net suvalgius saldainiu ar sokolado.Esu tikra, kad berniukas:labai neramus, pasireiske jau 10 diena.Kiek zinau, mergytes buna ramios, su jokios pravaikstoma iki 3 menesiu nieko net nenujauciant. O man kitaip, bet as labai laiminga-vietoj klimakso Dievas padovanojo mazyte gyvybe po sirdele. Kokia staigmena mano indenu kilmes boyfriendui.

 • atellla 2013 rugpjūčio 07, 16:26

  OMG :D kas cia per komentaras :D

 • Geljana 2013 spalio 08, 10:10

  Gal moteris ne 20. del to ir raso taip ;)

 • Lape1980 2017 kovo 28, 00:29

  Nesukdavau sau smegenu del sitos savaites. Laukdavau kada baigsis menesines ir „surprising time“ taip as su saviskiu vadindavau intymu reikala. zinojau kad 4ta diena ne pati tikeciausia tikimybe, bet po menesiniu (tiksliau jau per jas) man daznai noras uzeidavo, tai jei reikalas vos po ju saviskio prasydavau nieko ten pas mane nepalikti. nemegstu netvarkos.

 • Lape1980 2018 birželio 01, 21:26

  Oooo, kaip bega laikas, o cia niekas mano pecaku neperbego:)
  As vel cia, ir vel… Laukiuosi! Sukau smegenis del sios savaites kaip cia antra zirniuka, oj kaip sukau :)