15 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Jūs jau gerokai papilnėjote, todėl daugelis iki šiol dėvėtų drabužių nebetinka – laikas pagalvoti apie nėščiosios drabužius. Dėvėdama laisvesnius drabužius pasijusite daug patogiau. Apčiupinėjusios pilvą, 7-10 cm žemiau bambos, užčiuopsite gimdos dugną. Per apžiūras pas gydytoją, akušėrė išmatuos jūsų pilvuką, kad įsitikintų, jog vaikelis auga nuosekliai ir pakankamai. Matuojamas atstumas nuo gimdos viršūnės iki gaktikaulio.

Jūsų širdis gauna didesnį krūvį, kad vaikelis gautų daugiau deguonies. Ji pumpuoja 20% daugiau kraujo, nei prieš nėštumą. Kraujo masė kinta per visą nėštumą ir padidėja apie 30%-50%. Šiuo laikotarpiu rekomenduojama patikrinti motinos kraują dėl nervų kanalų defektų (vadinamuoju Alfa-fetoproteino testu (AFP)). Tikslingiausia tokį tyrimą atlikti 15-17 nėštumo savaitę, deja, kartais šių tyrimų rezultatai būna klaidingi.

Jeigu dar nenustatyta tiksli gimdymo data, gydytojas tai gali padaryti išmatavęs vaisiaus galvytės apimtį ultragarsu.

Berniukas ar mergaitė?

Ar turėtumėte išsiaiškinti? Jeigu šiomis savaitėmis atlikinėsite ultragarso tyrimą, turėkite galvoje, kad vaisiaus lyties nustatymas ultragarsu nėra 100 % – inis. Jei gydytojas nurodo, rekomenduoja atlikti ultragarso tyrimą dėl įvairių priežasčių, pirmiausiai pagalvokite, ar TIKRAI norite žinoti vaiko lytį? Dauguma tėvų nori, tačiau jei Jūs mėgstate ypatingus siurprizus, tai visiškai normalu perspėti savo gydytoją, kad Jūs dar NENORĖSITE sužinoti vaiko lyties.

Vaisiaus vystymasis

Vystosi čiulpimo refleksas: jei pirščiukas atsiduria netoli burnos zonos, jis stveriamas čiulpti. Jeigu tokiu momentu atlikinėsite ultragarso tyrimą, išvysite savo mažylį, bečiulpiantį nykštį.
Vaisius darosi vis judresnis ir lankstesnis: rankos jau susilenkia per alkūnes ir riešus, moka suspausti kumštelius. Vystosi ir kasdien tvirtėja kaulai, didėja jų apimtis.

Mažylio galvą padengia švelnūs plaukų pūkeliai. Auga antakių ir galvos plaukai. Jei vaisiaus genai nulemia tamsius plaukus, folikulai pradės gaminti pigmentą, nuo kurio plaukai patamsės.
Vaisiaus oda labai plona ir peršviečiama, pro ją matyti daugybė kraujagyslių. Anksčiau kraujas, užpildydavęs šias kraujagysles, gamindavosi trynio maiše, bet jis jau išnyko, o jo funkcijas perėmė vaisiaus kaulų čiulpai.

Ar žinote, kad miniatiūrinė jūsų kūdikio širdelė sugeba „perpumpuoti“ apie 23 litrus kraujo?

Vaisiaus ilgis ir svoris

Vaisiaus ūgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 93-103 mm, o svoris – apie 50 g.

Mažylio dienoraštis

„Sako, kad labai sunku rasti tikrai gerą kirpėją. Vadinasi, reikėtų tuo pasirūpinti jau dabar, kad nereiktų vėliau sukt galvos – ką gi daryt su savo „ševeliūra“? Man ši tema labai aktuali, nes nuo 15 savaitės pradeda augti mano plaukai. Aišku, jei aš būčiau mergaitė, tuomet jokių problemų – supynei kasą, ar surišai „arklio uodegą“  -ir gerai! Bet aš ne mergaitė. Kaip save gerbiantis vyras, visada privalau būti nepriekaištingai apsikirpęs, apsirengęs ir apsiavęs. Jei apsirengti ir nusivalyti batus dar galiu pats, tai nusikirpti… Reikėtų pagalbos. Nors, ir tai galėčiau išmokti! Juk moku pagriebti ir čiulpti savo pirščiuką. Vos tik persikelsiu į kitą aplinką, būtinai užsirašysiu į kirpėjų kursus, arba susirasiu profesionalą.

Idėjos tėčiui

Ar pakankamai dažnai apkabinate Mamytę (savo mylimąją)? Moksliniai tyrimai rodo: kuo dažniau ją apkabinsite, tuo dažniau ji myluos ir apkabins jūsų vaikelį (ir Jus!).

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip dabar jaučiatės bei kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 15 savaitę

 • Ernestute111 2011 lapkričio 16, 15:59

  Mes gyvename airijoj, taikad ir kaip gaila niekas mums lyties dar nenustatys maziausiai 4 savaites… o taip idomu butu:)))

 • Andnete 2011 gruodžio 16, 14:33

  o man atrodo, kad pykinima sumazeji, valiooooo:) mums kitas skanas tik 18 sav, tai teks ir mums paluketi dar su ta zinia :)

 • Cry 2012 sausio 15, 13:10

  tikrai valio pykinimu,beveik nebera,nuotaika daug geresne.laukiame kitu apsilankymu pas daktaryte suzinoti,ka turesim

 • kiculka 2012 kovo 02, 15:27

  o man zveriskas apetitas sukilo, atrodo, net naktimis valgyti pradejau. Abzora mano leliukas :) ) O savijauta daug geresne, kartais atrodo, kad ne nescia:D

 • Fei 2012 kovo 19, 16:43

  Mano savijauta jau irgi siek tiek pagerejo – ne tokia pavargus jauciuos, jau nebutinai 21 val. turiu eit i lova (man anksti keltis i darba) :D Tik dar kartais dingsta apetittas, tai svorio nepriaugau nei gramelio nuo nestumo pradzios. Laukiu pavasario, kada net ir gamta dziaugsis mano didejanciu pilveliu :) O dabar bandau prastumt laika, kol prades matytis pilvelis ir suzinosim, kas jame slepiasi – mergaite, ar berniukas.

 • salomeja25 2012 kovo 20, 20:51

  Mano savijauta nuo pat nėštumo pradžios nebuvo bloga, tik dabar pradėjo varginti galvos skausmai… svorio dar nepriaugau ir pilvelis vos vos matosi, labai laukiu, kada jis bus didesnis :-)

 • Tuojmama 2012 balandžio 14, 22:50

  jau jauciu savo maziuko judesiukus :) Savijauta gera :) O pilvuko dar nelabai matyt :)

 • IEZ 2012 balandžio 20, 10:56

  as taipat geriau jauciuos,tik jau jaucuosi papilnejusi ir kiti rubai jau nebetinka.tik naktimis sunku labai daznai i toleta varineja:)

 • Eisminute 2012 gegužės 17, 10:16

  o man sunku kvepuoti ryte atsikelus nosis kraujo kresuliuku pilna, turiu pirmaissivalyti nosi kad gerai jausciausi. O „krebzdejimai “ pilvelio apacioje reiskia judesius ? mmm nesuprantu ?

 • Mucha7 2012 gegužės 18, 13:21

  man, irgi, kelias dienas oro truko, dabar lyg ir geriau, taciau irgi nosis pora syki kraujavo „konkreciai“, o kresuliuku yra kasdien…

 • Jurgitai 2012 gegužės 29, 10:01

  man tai jau trecias nestumukas, todel pilvelis jau matosi,nors ir nedidukas :) rubelius i nestukes jau pasikeiciau pries savaite, tai patogu, niekur neverzia. Svorio priaugau apie kilograma, bet svarbiausia, kad dingo nuolatinis pykinimas! Savijauta puiki! :)

 • Sandrita P. 2012 birželio 21, 16:21

  Na o man pykinimai nedingsta – savaitgali jau apsidziaugiau kad kaip ir i pabaiga tos baisybes – ir tikriausiai per anksti dziugaut pradejau – nes vakar didesne dienos dali tualete praleidau – nieko skrandis vel nepriima – vandeni ir tas iseina :////

 • tomelis 2012 liepos 14, 12:32

  Jauciusi puikiai:),jai ne suriebejas liemuo net nesijausciau nescia:) kita savaite liukiu pas echo ir vel susitiksiu siu stebukliuku…

 • gyzmo999 2012 liepos 18, 00:54

  Jau maziau pykina, bet karts nuo karto dar bloga,- kartais net visa diena… I tualeta dar lakstau visa nakti. …ir nuovargis niekur nedinksta. Pilvukas jau gerai matosi.

 • eggi 2012 liepos 31, 20:31

  Pykina mane tikrai jau maziau-bet kartais dar uzeina…O siaip dar laba pavargus pastoviai jauciuosi, visada norisi miego:(((o naktimis gal kokius penkis kartus i toleta lakstau:((((…o siaip viskas gerai-jau tikrai supratau kad laukiuosi, pasikeite poziuris, pilvuko jau neimanoma paslepti:)

 • jurgichiuke 2012 rugpjūčio 18, 14:40

  sveikos busimos mamytes, as jauciuosi neblogai, tik kad labai vargina tas naktinis vaiksciojimas i toleta, pykinimas jau pries kelias savaites baigesi, tik dar viena problemele turi – labai issiplete koju venos ir po darbelio labai skauda kojas. siaip tai labai nekantrauju suzinoti lyti, kad galeciau apsizvalgyti spalvotu lovyciu, vezimeliu ir drabuzeliu :)

 • burrbuliukai 2012 lapkričio 05, 19:06

  sveikos, man pykinimas praejo dabar galiu biski atsipusti :) tik pradejau daznai nakti eiti i tuoleta o po to sunku uzmigti….ir laaabai didelis noras pavalgyti nakti :)

 • zemuogineleja 2012 gruodžio 03, 20:53

  Pagaliau ir mums prasidėjo 15 savaitė!!!!! Labai labai džiugina, kad jau kurį laiką beveik nepykina, tik rytais vos pabudus kartais, bet tai jau nebebaisu ir nebetrikdo bei silpnumo nesukelia. Laukiu nesulaukiu, kada pilvelis „paūgės“, kad jau tikrai tikrai jį ir kiti pastebėtų, o dabar vis prieš veidrodį staipaus ir net pati neįžiūriu ryškių pokyčių:) Taip pat laukiu, kada sužinosiu berniukas ar mergytė pilvuko gyventojas:) Ir dar vienas pastebėjimas- jau kurį laiką vakarais labai labai apetitas didelis būna, matyt pilvuke“ pelėdžiukas“, o ne „vyturiukas“ gyvena…

 • meshkOOtia 2012 gruodžio 05, 23:25

  Sveikutės :)

  Šnd mums 14 sav 6 d, rytoj būs pilnos 15 savaičių :) Vis dar blogumai nepraeina, vis gamindama vakarienę bloga būna, šnd vėmiau ir visą savaitgalį pykino ir vėmiau :( Kada gi pasibaigs blogumai :( :( :( Galva skauda ir lb mažai pamaudeno pilvo apačioje.

  Geros savaitės visoms besilaukiančioms :) Iki sekančios savaitės :)

 • Tindirindi20 2013 gegužės 11, 09:06

  Labuka. Aš jaučiuosi puikiai, pykinimai jau praeityje, tik vis dar jaučiuosi mieguista ir greit pavargstu, vaikelio lytį taip pat jau sužinojau pirmadieni. Jei niekas nepasikeis turesim berniuką:)

 • Cesiuke 2013 birželio 19, 11:05

  Labukas, jauciuosi neblogai, tik vargina daznas naktinis vc lankymas, sunkiau rasti poza issimiegoti ir jau isryskejo pilvukas truputeli :)

 • Ugnita 2013 birželio 22, 09:35

  Sveikos,merginos :) visas sveikinus pasiekus 15 savaite :) mano savijauta jau irgi kelios savaites puiki,jokio pykinimo,jokio sleikstulio ir pan. Pilvelis jau matosi,svorio priaugus 1kg,tai tik pilvelis ir lenda i prieki (antrasis nestumas,gal todel :D ) jau susitarus su gydytoja Maciuleviciene,pas kuria ir pirma gimdziau,tai jau ramiau,kad nereikes pas bet kuria atlikt cezari :) visoms grazaus laukimo ir didejancio pilvelio ;)

 • Auksine_oo 2013 spalio 16, 22:06

  Sveikinu ir jus sulaukus 15 sav:)) Pradzioj…savijauta daug geresne, nei anksciau, jokio pykinimo:)) na..tik gal siek tiek jautresne dar tam tikriems kvapams:)) Mano pilvelis…jau zymiai padidejes…:))) , bet..smagu matyti ji besikeicianti:)) Svoris priaugtas beveik 2,5 kg:)) manau visai neblogai, jau maciau savo zmoguti…:)) laukiu nesulaukiu antro skano:)) aukit mamytes :*

 • indeniuxxx 2014 sausio 19, 21:31

  Jauciuosi tikrai geriau,nebevemiu,apetitas siap tai zveriskas,vis ka nors kramtau,net paciai neramu kad priaugsiu daug svorio,bet neina sustot,jau buvom pas daktare,ziurejo kas,lyg ir berniukas,bet dar neaisku.Pilvas tai kaip tiek laiko tai didelis,gal kad valgau daug.Laukiam kito skano,vesimes ir broly paziuret kas ten gyvena:)

 • areole 2014 kovo 03, 14:56

  savijauta jau gera, tik vat, kad svoris neauga o mazeja.. pradzioj 58, tada 13 sav. 59,3… o siandien seimos gydytoja pasvere 57,3 sako normalu, bet kazkaip keista, pilvelis jau dideja.. smagu :)
  vyras juokauja sako nenori, maziukas, kad mama daug svorio priaugtu, kad ir po nestumo gerai atrodytu :) )
  laukiu nesulaukiu kada darys skana, bet jis dar negreitai.. sekantis apsilankymas pas gine 18 sav,bet skano dar nedarys sake kazkur 20 sav tik… o jau taip norisi suzinoti kas pilvelyje auga :) ))
  sekmes mamytes!

 • meshkOOtia 2014 lapkričio 07, 00:01

  Sveikutės :)

  Šiandien man yra 14 sav. ir 3 dienos. Vakar buvau pas gydytoją, darė echoskopiją. Kurios metu sužinojau, kad laukiuosi dar vienos mergytės :) Nuojauta mano buvo teisi :)

  Savijauta nuo antro trimestro pasidarė lb keista. Pradėjau dažniau vemti :( Dažnai svaigsta galva. Skauda nugara. Gydytojas pasakė, kad maždaug nuo 18 sav. turėčiau pajausti judesiukus :) Įdomu ar sutaps :) Labai jų laukiu. Be to vakar ūgis buvo nuo galvos iki šikniuko 8,12 cm :) Viskas vaikeliui gerai :)

  Sėkmės visoms! IKI!!! :)

 • anaiddiana 2015 kovo 26, 09:19

  sveikos :) Jaučiuosi gerai :) labai norėčiau sužinoti kas gi ten bet echoskopija neaišku kada bus… :)

 • Grigoniene Audrone 2016 vasario 03, 22:37

  Visada buvo žemas spaudimas,dar būna dienų kai jis dar labiau nukrenta ir nepakeliamai galvą skauda…. lyties dar nežinom..svorio daug dar nepriaugau….

 • Leiton 2019 kovo 04, 11:54

  galėtų jau būti atnaujinti šitie savaičių aprašymai, nes jau naftalino kvapas eina nuo pasenusių pažiūrų. ačiū.