23 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Vaisius dar turi nemažai vietos judėti, todėl jaučiate spyrius, dūrius, apsivertimus bei pliumptelėjimus. Jūs netgi galite pamatyti “banguojant“ savo pilvuką. Jūsų gimda yra apie 3,75 cm virš bambos.
Jei kamuoja nuotaikos svyravimai, nesikrimskite, tai normalu, net kai jie atrodo nenormalūs. Pasistenkite būti sau gera, nors ir jaučiatės prastai.

Jūsų gydytojas per apsilankymą bandys apčiuopti Jūsų pilvo ertmę (nustatys vaisiaus padėtį). Taip pat matuos Jūsų gimdos ilgį, dugną – tokiu būdu stebimas Jūsų kūdikio augimas. Nereikia išgyventi, jei šie išmatavimai yra truputį „per dideli“ ar „per maži“. Truputėlį nukrypti nuo normos yra normalu, paklauskit to savo gydytojo.

Dabar jūs turite ypatingai rūpintis savo dantų būkle. Emalis tampa jautresnis, net jei nėra skylučių. Dantys gali jautriau reaguoti į šaltus, karštus, saldžius dirgiklius. Jei gydant dantis prireiks nuskausminimo, nepulkite į paniką. Šiuolaikinės nuskausminimo priemonės nepavojingos nėščioms. Be to, nėščiosioms parenkama silpnesnė vaistų dozė.

Uždėję ranką ant pilvo, galite pajusti Braxtono-Hickso susitraukimus, arba lengvus pilvo įsitempimus. Tai Jūsų gimdos raumenys ruošiasi gimdymui. Šie nereguliarūs, neskausmingi, pasikartojantys susitraukimai yra vadinami gimdos paruošiamaisiais sąrėmiais. Palaipsniui jie stiprės, bet nepainiokite jų su tikraisiais sąrėmiais. Vaisius tikriausiai taip pat jaučia gimdos spaudimą, bet nesijaudinkite, jam negresia joks pavojus.

Vaisiaus vystymasis

Kūnelis tampa vis proporcingesnis. Kietėja viduriniosios ausies kaulai. Kūdikio nagučiai jau beveik pilnai išsivystę. Mekonijus (pirmasis Jūsų kūdikio „kakutis“) jau susiformavęs. Vaisiaus visiškai neveikia Braxtono-Hickso susitraukimai.

Jūsų vaikutis vis dar auga ir ruošiasi gimimo kelionei. Jei kūdikis gimtų dabar, jis jau galėtų išgyventi, bet, tikėkimės, kad kūdikis įsčiose pasiliks dar keletą savaičių! Lytiniai organai (berniukų – kapšelis, mergaičių – kiaušidės) gerai išsivystę. Dabar kiaušidės turi keletą milijonų kiaušinėlių, 38-40 savaitę jų liks tik du milijonai. Po gimimo, kiaušinėlių skaičius mažės iki lytinio subrendimo.

Tęsiasi tamsiai rudojo riebalinio sluoksnio atsargų kaupimas. Tamsiai rudasis riebalas – savotiška kūrenimo sistema. Jai degant, organizme išsiskiria didelis šilumos kiekis.
Nors riebalų sluoksnis sparčiai formuojasi, vaisius dar yra raudonas ir susiraukšlėjęs. Taip yra dėl to, kad oda vystosi daug greičiau negu ją pripildančios poodinės riebalų liaukos. Raudonumas atsiranda dėl pigmento nusėdimo, vaisiaus oda jau mažiau persišviečia.

Vaisiaus judesiai darosi vis energingesni, taip pat ir spyriai bei bakstelėjimai. Vaisius jaučia bambagyslę ir pasiekia ją rankomis. Jis ir toliau ryja mažus kiekius vaisiaus vandenų, dalį jų perdirbdamas į šlapimą. Skystis ir cukrus, kuriuos jis pasisavina iš vandenų, yra svarbus papildas prie maistingųjų medžiagų, kurių gauna per placentą ir bambagyslę. Vandens rijimas gali sukelti žagsėjimą, ir jūs turėtumėte pajusti, kaip krūpčioja jo kūnas. Jis jau čiulpia pirštą.

Vaisiaus ilgis ir svoris

Jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų beveik 20 cm., svoris – apie 450 gramų.

Mažylio dienoraštis

„Man labai pasisekė: aš – vyras. Vyrams gyventi lengviau, nereikia savęs kankinti baisiomis kančiomis: pešioti antakių, daryti manikiūrą, pedikiūrą. Kodėl aš taip kalbu? Ši tema man labai aktuali: nuo praėjusios savaitės jau turiu antakius, o šią savaitę užaugo nagai. Moterys taip save kankina, kad patiktų kitiems… Gerai, kad stipriosios lyties atstovams tokių dalykų daryti visai nereikia, – yra begalės kitų vertybių. Prisiminkime Šridharą Čilalu iš Indijos (jis žinoma gimė ne vakar, o 1937 metais). Šis narsus vyriškis 1952 metais atsisakė kirptis nagus. 1987 m. kovo 24 d. jo nagų matavimo ceremonijoje paaiškėjo, kad kairės rankos penkių pirštų visų nagų ilgis - 401,3 cm (vien tik nykščio nagas – 94 cm). Ar moteris tam ryžtųsi? Vargu…“

Idėjos tėčiui

Padaryk ką nors gražaus ir visiškai netikėto, pvz., neprašomas išskalbk skalbinius, arba užsakyk vakarienę į namus. Leisk mamytei pajusti, kokia ji ypatinga, ir koks ypatingas esi tu.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip jaučiatės ir kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 23 savaitę

 • Rylė 2012 kovo 13, 11:46

  Tos nuotaikų kaitos… šiandien juokas ima, o vakar buvau pikta ant viso pasaulio. Ačiū už kantrybę vyrui ir mano gyvūnams, kurie, deja, turi tai pakęsti :) O fizinė savijauta puiki, kaip bebūtų keista, jaučiuosi vis gražesnė, man tikrai patinka pilvukas :)

 • Pupukas24 2012 kovo 19, 20:31

  o mano vyras visai nesupranta manes :(

 • Monicute 2012 gegužės 06, 10:28

  Mano maziukas juda tik man dazniausiai, tevelio matyt prisibijo, nes kai tik jis padeda ranka man ant pvo, maziukas liaujasi :D

 • yura 2012 gegužės 09, 22:58

  man taip pat daznai atrodo,kad vyras nesupranta manes, norisi demesio, daug daug daug daug demesio :)

 • Ertiere 2012 gegužės 30, 17:51

  Vaikutis aktyvus,malasi visa diena daugiau ar maziau…Nuotaiku kaitos klaikios :) kiekviena emocija isgyvenu dvigubai stipriau nei anksciau, tik stengiuosi tvardytis ir neparodyti,nes numanau kaip tai sudetinga suprasti aplinkiniams.Savijauta ne stebuklai,pilveli paskauda,patempia,lb skauda nugaros apacia,

 • IEZ 2012 birželio 16, 21:57

  mes dziaugiames kaip leliukas duodasi vyras tai labai dziaugasi ir kalbina suneli ar dukryte:)to nezinome.

 • Alexskami 2012 birželio 25, 17:18

  Mes ir dziaugiames, kad musu „atpazintas sedintis objektas“ pilvelyje duodasi pilvelyje. Tik mamyte kankina is nosies kraujavimas niekaip nesustojantis. ir truputely nuotaiku kaita, o daugiau viskas gerai.

 • egitux 2012 gruodžio 05, 09:51

  Juda, kruta, bumsi pilvuko gyventojas (-a). Pilvukas puciasi. Nuotaika gera, kol kas nors nesunervina ar kokia problemele neiskyla. Tada labai viska imu i sirdi… Tikiuosi tai laikina :)

 • Cesiuke 2013 rugpjūčio 19, 11:34

  Pagaliau ir mes jauciam judesiukus :) kartais smarkesnius kartais silpnesnius bet visviena smagu :) Nugaryte skauda net kartais nezinau kur detis :) Bet seip viskas tvarkoje :)

 • rutelialia 2013 rugpjūčio 26, 16:14

  Vaikelis juda kasdien vis daugiau ir smarkiau :) o mamytei skauda pilvuka ir nugara, nuotaikos keiciasi kaip pasele :D bet tevelis labai kantrus ir geras supranta ir palaiko :)

 • undiniukas 2013 rugsėjo 08, 17:25

  Maziukas juda vis labiau,stipriau jauciu bakstelejimus. :) Nuotaiku kaita didele, o ir demesio norisi vis labiau :) Maziukas pajutes mamytes liudesi is karto spiria :) taip privercia nusisypsoti ir nustumti i sali visa bloga nuotaika :)

 • padraika22 2014 sausio 12, 20:14

  nuotaikų kaitos nėra. skausmingai kietėja gimda. buvau pas ginių, padarė ekoskojipą. viskas gerai. paskaudena nugarą. judesiai jau stiprūs.

 • Monica29 2014 vasario 11, 10:12

  vaikutis kruta juda labai smagu :) ) snd eisim tvarkytis dantuko pagaliau susikaupem tai padaryti :) savijauta puiki :) linkiu visoms esamoms ir busimoms mamytems kuo geresniu emociju :)

 • Meskute12 2014 birželio 09, 23:44

  Jaučiamės tiesiog super :) vaikutis džiugina mane judesiukais. Nuotaikų kaitos labai baisios.

 • meshkOOtia 2014 gruodžio 30, 12:54

  Sveikos :)

  Šiandien man prasidėjo 23 savaitė. Gruodžio 19 d. buvome su vyru ir dukryte echiskopijoje. Matavo visą mūsų kūdikį :) Viskas gerai ir patvirtino dar kartą, jog turėsime antrą dukrytę. :) O šiandien keliausime pas konsultantą į ligoninę :)

  Sveikata mano lyg gera. Tik nemiga kankinti pradėjo ir vis dar tinimai laikosi. Jau nebepykina :) Krūtinė kartais skauda, bet manau jeigu dar nemaitinčiau pirmagimės tai gal neskaudėtų ji man :)

  Judesius jaučiu kasdien, ne tik vakarais, bet ir rytais :) Judesiukai jau stiprus :) Dar pradėjo kankinti rėmuo :( Vis gelbsti Rennie. Būna, kad skauda nugara, kai pavargstu. O šiaip viskas gerai yra :)

  Geros visoms savijautos! IKI! :)

 • anaiddiana 2015 gegužės 21, 12:28

  Nesitiki jau 23sav nuo 20 lekia laikas nepastebimai kolkas :D žinau kad 9mėn sustos bet tikėkimes greit jau supsiu lelyte :D jaučiuosi gerai valgau gerai :) )) judesiukai uotaika super :) )) Džiaugiuosi neštumu labai laukiu gimdymo :)

 • Lape1980 2017 liepos 30, 18:21

  Pagaliau ir tetis pajuto padorius leliuko spyrius. Vaikas daug vartosi, jau senai jauciu besitempianti ir atlegstanti pilva. Spyrius jauciu bet tikejau stipresniu, matosi kad jau pilvas sujuda kai spiria. Dar vis keliauju dviraciu ir kol kas problemu nemanau, tik kai vartytis pradeda siek tiek diskomfortas. Buvau echo, turesim mergyte, viskas normos ribose. Pilva jau jauciu siek tiek virs bambos taip kaip ir raso. Jokiu nusiskundimu neturiu. Tiesa, erke i pilva isisegus buvo pries 10dienu, galva liko, bet tai tik tiek kol kas.