13 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Sveikiname sulaukus antrojo trimestro! Paprastai, tai yra toks laikotarpis, kai būsima motina jaučiasi geriausiai. Jau pasibaigė ankstyvojo nėštumo „smagumai“, ir atsirado žymiai daugiau energijos. Vis labiau jauti, kad esi nėščia. Tavo gimda didėja kas savaitę. Tai gali pajusti pagal tai, kokiame lygyje yra gimdos dugnas. Augdama gimda didina tavo pilvo apimtį.

Daugelis porų būna atidėję paskelbimą visiems apie „gerąją naujieną“ būtent iki šios savaitės.  Jei esi viena tų, kuri ruošiasi pranešti svarbią žinią dabar, sugalvok būdų, kaip tai padaryti smagiau, originaliau ir įdomiau. Tai yra ir toks metas, kai jūsų tėvai ir kiti šeimos nariai vis labiau įsitraukia į nėštumą. Skatink šią iniciatyvą, nes pasijusi patogiau. Kadangi gimda auga, gali pajusti kažkokius pilvo skausmelius. Raiščiai, palaikantys tavo gimdą, irgi tempiasi ir taip prisiderina prie augančios gimdos.

Vaisiaus vystymasis

Ar žinote, kad tų pačių pieninių dantukų, kurie prasikals pirmaisiais vaiko gyvenimo metais ir gerokai apkartins tėvelių gyvenimą, užuomazgos jau susiformavo šią savaitę? Tad būkite pasirengę – visi dvidešimt dantukų tik ir laukia, kada galės išdygti!

Pradeda vystytis čiupimo refleksas. Svoris padidėja jau iki 28 gramų. Vaisiaus akių vokai neprasivers dar beveik keturis mėnesius. Dabar jis gali pradėti čiulpti nykštį, nes rankos yra pakankamai ilgos ir pasiekia burną. Galbūt „čiulpti“ ir ne visai tinkamas žodis, kadangi šioje vystymosi stadijoje vaisius dar negali čiulpti, jis tik įsikiša nykštį į burną.

Sluoksniuojasi audiniai, kurie suformuos vaisiaus kaulus, ypač aplink jo galvą ir galūnes. Galima pastebėti keletą šonkaulių. Nosis ir žandikauliai tampa iškilesni. Per kitas keletą savaičių vaisius pradės mėgdžioti kai kurias funkcijas, pvz. jo krūtinė kilnosis lyg kvėpuojant, rys mažais kiekiais vaisiaus vandenis, į kuriuos išskirs ir savo šlapimą.

Pradeda vystytis vaisiaus balso stygos. Veidukas sulig kiekviena diena vis labiau ir labiau panašėja į žmogaus, nes akys artėja prie viena kitos iš skirtingų galvytės pusių, ir ausys atsiduria reikiamose vietose. Jau būtų galima nustatyti vaiko lytį, jei tik būtų įmanoma iš arti pamatyti jo genitalijas. (paprastai galime tik spėlioti iki 16 savaitės, jei naudojamės tik ultragarsu.)  Kasa jau išskiria insuliną! Štai kiek daug svarbių dalykų nutiko šią savaitę!

Placenta patenkina daugelį vaisiaus poreikių: aprūpina jį maistingosiomis medžiagomis, deguonimi, šalina atliekas, o vaisiaus vandenys bus svarbūs vėlesniais mėnesiais. 13-ą nėštumo savaitę placenta yra gerai išsivysčiusi ir pasiruošusi perimti iš kiaušidžių hormonų gamybos funkciją. Hormonai, kuriuos ji gamins (progesteronas ir estriolas), atlieka labai svarbų vaidmenį nėštumo metu.

Vaisiaus ilgis ir svoris

Jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmėnų yra apie 65-78 mm, o svoris – apie 14-20 g.

Mažylio dienoraštis

„Sveiki, bičiuliai! Aš – kapliadantis tigras! Mano burna pilna dantų ir aš visus kandžioju. O dar aš galiu  r-r-r-r-riaumoti! Baisu?! Gaila, kad aplinkui nėra ką išgąsdinti. Vakar mama pasakojo labai įdomią istoriją apie kapliadantį tigrą – tai tokia didelė, daug dantų turinti, dryžuota katė. Į savaitės pabaigą aš jau turėsiu 12 pieninių dantų. Įdomu, ar su tiek dantų aš būsiu panašus į tigrą? Galbūt, laikui bėgant, aš irgi būsiu dryžuotas? Šaunumėlis!

Tiesa, vienas dalykas šioje istorijoje mane gąsdina. Prieš keletą savaičių aš išgirdau gana keistą žodį – stomatologija. Dar tiksliai neišsiaiškinau jo reikšmės, bet iš mamos reakcijos, kai ji apie tai kalba, galima spręsti, jog stomatologija yra kažkas negero. Dar aš žinau, kad ji turi specifinį kvapą, ir kad tai kažkaip susiję su dantimis. Todėl man ir neramu – gal ir man prireiks stomatologijos? Nenoriu!“

Idėjos tėčiui

Sveikiname sulaukus antrojo trimestro, Tėveli! Laikas atšvęsti! Galbūt iki šiol delsei pasakyti „naujieną“ šeimai ir draugams? Daugelis porų, sulaukę antrojo trimestro, jaučiasi įsitikinę nėštumo sėkmingumu ir praneša apie jį draugams. Keletas kitų nėštumo mėnesių bus patys lengviausi. Būsima mamytė jaučiasi daug geriau, hormonai jau apsiramino, ir ji dar nėra storuliukė, nesijaučia nerangi. Pirmojo semestro pabaigos proga surenkite ypatingą pasimatymą.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip dabar jaučiatės bei kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 13 savaitę

 • *lapyte* 2011 lapkričio 16, 12:30

  Sia savaite jauciuosi daug geriau,aciu dievui praejo jau tas baisus nuovargis.Dabar jau vel griztu i savo vezias :)

 • Aksana-Lap 2011 gruodžio 05, 02:07

  pagaliau praejo pykinimas, jauciuosi laimingesne, nors miegoti galiu panorejusi- kaip katinas :D

 • Andnete 2011 gruodžio 05, 14:44

  Vis dar pykina, atsirado kartumas burnoje. Nekantrauju, kada visa tai praeis. Del kraujavimo gydytojas paskyre gulima rezima, tad pilvelis auga lovyteje. Nors kg vis dar krenta. Arteja Kaledos ir nuotaikos tik geryn.

 • gerdute50 2011 gruodžio 05, 21:07

  jauciuoi gerai,virskinimas ir pagerejo tik greitai pavargstu ir anksti vakare einu miegoti :)

 • Cry 2011 gruodžio 26, 11:02

  man taip pat burnos kartumas,kurio negaliu suprast, bet i pykinimas nepraeina:( tikkimes nuo sios savaites viskas kdeisis tik i gera :)

 • pukyte 2011 gruodžio 29, 20:36

  snd is ginekologes isgirdau, kad 18 – 20 sav jau darys ultragarsa, vaje kaip as jo laukiu :) lb smalsu, kaip kudikelis atrodo :)

 • simpka 2012 sausio 03, 10:40

  na, energijos antpludzio tai nelabai jauciu, nebent toki trumpalaiki. Siaip kaip ir anksciau, galeciau pramiegoti visa diena, ir nuo to man galvos neskaudetu :D

 • Greciuke4 2012 sausio 13, 12:24

  pagaleu pykinimas man praejo nebepykina nebent jei ka nemalonaus pagalvoju ar pamtau tada gali papykint truputi,jauciuosi gana gerai energijos nera tiek daug tokia tinginiuke bet uztenka kazkaip uzsigulejau vis mastau eit kuo daugeu vaiksciot nes tas gulejimas ne i gera gali nuo to priklausyti ir gimdymas kaip sakoma kuo daugeu guli tuo sunkeu gimdai :) nuotaiku kaita va tik vyra erzina ryte atsikeliu baisei pikta rekiu nezinau del ko tik ryte pramerkiu akis ir jau reikia prisikabint prie vyro apsaukt tada gerai buna po pusvalandzio kaip issirekiu nervukas toks va yra pasibart reikia :) pilveli skaudejo labai iki tryju menesiu dabar nera skausmu jei tokiu greitu judesiu apsisukimu nedarau viskas nuostabei :) po savaites ultragarsa darys laukiu labai kad paziuretu pasakytu ar viskas gerai ar vaikelis gerai vystosi tas svarbu yra kad sveikas o ne kad mergyte ar berniukas zinoma tris sunus turiu noreciau mergytes bet esme tame svarbeusia sveikas vaikelis negalvoju apie tai ir gali nesakyt lyties bus staigmena kaip pagimdysiu bus maloneu nes buna kad ir daktarai suklysta kartais girdejus tokiu atveju pasako mergaite laukia perka mamytes ruzavus rubelius se tau ir gimsta berniukas tai gali sukelti ir nusivylima tad gereu laukti tos dienos ir pamatyti paciai kas tai mergyte ar berniukas :) tai tik mano nuomone

 • MazojiG 2012 sausio 18, 13:44

  o man sis trimestras praejo puikiai, toks jausmas kad as nesilaukiu ;) o tai pirmas mano vaikelis :)

 • errika 2012 sausio 22, 14:56

  Pritariu tau MazojiG as irgi jauciuosi puikiai net nezinau kas per daikas tas pykinimas :) tikiuosi jau neteks to pajusti :) Mums su tavim matyt pasiseke nestumas pirmas o mes jauciames puikiai :)

 • AstukeV 2012 sausio 28, 00:11

  na nelengva savaitėlė.. :) kartumas burnoje, sausa joje, erzina visi kvapai, bijau valgyti mėsą, jėgų visiškai nėra, tik miegučio traukia, tai ir miegam, kai tik progytę randam :) laukiame nesulaukiame, kuomet galėsime ramiai gaminti ir valgyti :) nes paprastai kol pagaminu, valgyti nebelabai galiu.. :D bet tai normalu ir viskas praeis savu laiku :)

 • saulyte0925 2012 vasario 14, 13:09

  Jau geriau, nebepykina taip labai, rytais esu jau žvalesne. Dare jau skana, maciau savo mazuteli, tai jau ramu, o tai niekas netikrino, dabar tik 13 savaite patvirtino, kad vaikelis yra ir jam viskas gerai. Galiu ramiai auginti pilveli, sekantis skanas 20 sav, tada jau pamatysiu kas bus;)

 • L.O.L.A 2012 vasario 20, 13:05

  Kolkas dar nepagerejo – vis pykina, skonis burnoj slykstus (net seiliu nesinori ryti, o isspjauti). Kaip jau laukiu to pagerejimo…

 • Linamamyte 2012 kovo 14, 13:08

  Koks palengvejimas, jegu antpludis, vel galiu dirbti, kaip ir anksciau. Tik sustiprejo galvos svaigimas, kartais kaip girta jauciuosi :)

 • Tuojmama 2012 balandžio 01, 21:16

  oj ne man tai pablogejo,seniau tik pykino, o dabar jau ir ka suvalgau viskas lauk:( svaigsta galva,ir silpnumas ..:( Bet viskas bus gerai :)

 • Alexskami 2012 balandžio 16, 11:59

  Pykina, silpna, miego vis dar norisi, Svaigsta galva, net labai skauda.Vis dar negaliu jokiu pieno produktu. Skonis burnoj slykstus, Ryte atsikelus rugstu burnoje,arba labai saldu, kazkoks kosmaras vyksta.

 • Alexskami 2012 balandžio 17, 12:35

  Ir dar visas veidelis vien pulingais spuogeliais nuklotas,net nezinau kokiu priemoniu griebtis.Baisu,net i zmones iseit…:(

 • linuteggg 2012 balandžio 24, 08:07

  taip, mano veidas taip pat spuoguotas, dar pradėjo nugarą skaudėti, gelbsti vyro masažai :)

 • Eisminute 2012 gegužės 02, 22:18

  ir man veida kazkodel beria, tik uzsigydau lyg ir gereja ir vel koks spuogas ar keli iskyla

 • zuikelee 2012 gegužės 29, 13:11

  O man keistai kaip tik pradejo pykinti nuo sios savaites :( taip bloga, istisai guzas stovi gerklej. Kazi ar cia normalu?

 • wirgute 2012 birželio 04, 12:26

  zuikelle, man taip buvo su pirmu nestumu – supykino antra trimestra :) )))) o dabar pykino visa pirma…….

 • gyzmo999 2012 liepos 03, 00:54

  Mane irgi paberia… …vis dar pykina, skauda galva. O silpnumas, tai tiesiog siaubingas! …jau ryte atsikeliu pavargusi- rodos kazkas istrauke visa energija is manes…

 • Geriau_Nerasi 2012 liepos 10, 13:23

  Vaje kiek daug pykinimo istoriju… man turbut nepasiseke pajusti pykinimo „malonumo“, o gal kaip tik pasiseke:)
  Tik pastebejau kad sia savaite padaznejo galvos skausmai, jie mane i kapus varo, o vaistuku nesinori vartoti, nors gydytojas sake kad galiu citramono tablete isgerti tik ne per daznai. Del nuovargio tai jau baigiu atsigauti, dabar truputi su maistu nesusiderinu.. uztenka arbatos pora puodeliu isgerti, jau nekalbant apie pietus ar vakariene, ir jau nebegaliu kvepuoti kaip pilvukas issipucia.. ar taip buvo kam nors?:) Is ryto atsikeliu pilvukas vos vos, o vakare tai ohoho koks pilvas:):):)

 • kitile 2012 liepos 21, 18:36

  pastovus alkio jausmas…galečiau ko gero ir arklį sukirst…gerai dar kad į darbą reikia o taip tai gal tuoj nebepaeičiau….

 • Linutelis 2012 rugpjūčio 13, 17:40

  mane irgi pastoviai alkis kankina ….valgau ir valau visa laika…o nuovargis tai is vis ziaurus :(

 • Pažiba 2012 rugpjūčio 27, 03:13

  Merginos, ar Jums nėra taip, kad atrodytų, jog raumenukai visai silpni, vos pavaikstau po parduotuve ar kiemą -jau žiūrėk vakare lipant laiptais jauciu smelkimą kaip po gero sporto? Šiaip tik ėmė nuo 12 sav. galvą skaudėti, o pykinimų ir vėmimų – tpu, tpu tpu – nebuvo.

 • latinukass 2012 rugsėjo 01, 17:39

  man jau 13 savaite jauciuosi truputi jau geriau ,bet maisto kvapams dar esu pasibjaurejusi:))))jauciu kaip mano pilvukas dideja ,kartais paskauda pilvo apacia manu kad [er daug judu tad stengiuosiu pagulet ,alkio dar neturiu didelio bet svoris jau po truputi auga labai dziaugiuosiu ir laukiu savo mazylio kada ateis isi pasauli:))))))

 • Timida 2012 spalio 07, 17:35

  Pritariu del raumenuku silpnumo, man irgi panasiai…:( Atrodo, tik biskiuka parduotuvej pasivaikstai ir jau tokia pavargus, paskui tik miegoti norisi… ;) Ir pykinimas bei sleikstulys visokiem kvapam dar vis nepraeina, be to pradejo varginti ir galvos skausmai ech… :( Tiesa, ir as tu negraziu spuogeliu neisvengiau, vat buna ir paberia visa veida, nei i zmones iseit, nei ka… :P Kolkas to „gerojo“ antrojo trimestro dar nepajauciau… :D

 • elka 2012 spalio 08, 07:54

  as jauciuosi neblogai, tik tas sleikstuliukas burnoje nepraeina… kaip rase viena nestuke jau tikriausiai mamyte, tai seiliu net praryti nesinori – geriau spjauti…:) ir laukiu nesulaukiu to momento kai geras apetitas ir arkli gali suvalgyti… dabar valgai ir valgai is nevilties – a mazum bus geriau kai uzvalgysiu.?…:))))))

 • Gerdose 2012 spalio 29, 22:06

  Dziaugiuosi kiekviena diena.Man viskas gerai.Tik nerandu ko noreciau uzkasti.Atrodo valgau,bet skonio nera,viskas vienodai

  .

 • laurencija8 2012 lapkričio 17, 18:59

  Pas mane irgi burnoje tas šlykštus skonis ir seilėtekis, ką suvalgius dantis valau arba gumą kramtau. Visą dieną mieguistumas, o vakare miegoti anksti norisi. Be to, pastebėjau, kad pradėjo svaigt galva dažnokai. Irgi nerandu, ko norėčiau valgyt, nes nuo daugelio produktų rūgštu burnoje pasidaro.

 • meshkOOtia 2012 lapkričio 20, 03:32

  Sveikutės :)

  Pastebėjau, kad šią savaitę man irgi lb svaigsta galva, šnd vakarienę beruošdama vos nenualpau, aptemo akyse ir tik spėjau prisėsti ant kėdės. Oro trūkumas buvo. Vakar ir užvakar irgi svaigo galva, maniau dėl spaudimo, bet kad puikus spaudimas mano. Vis dar traukia daržovės. Iš ryto būna tik šleikštulys, bet užvalgau ir praeina. Gumos negaliu kramtyti (bent jau mėtų skonio), paleidžia vidurius. Dar pastebėjau, kad šią savaitę dažniau pradėjo pusti vidurius, tik nžn nuo ko, ar čia nuo nėštumo ar nuo maisto. Mieguistumas neapsakomas, per dieną 99999 kartus žiovauju :) Atrodo griučiau ir miegočiau. Krutine jau nebe tokia skaudanti, bet vis dar islikes speneliu jautrumas ir kartais vakarais arba iš ryto truputį skauda krūtinė.

  Linkiu visoms geros savijautos :)

  Susitiksime kitose savaitėse, iki! :)

 • meshkOOtia 2012 lapkričio 20, 03:37

  Dar visai pamiršau, kad ir mane kamuoja silpnumas bei stiprus galvos skausmas, kuris staiga užėja ne iš ko, ne iš to… :)

 • Peppa 2012 gruodžio 15, 10:20

  na man si ir praejusi savaite nepalyginamai geresne – kaip ranka nueme visus pykinimus, nuovargi, energijos antpludis: vyras nespeja po pardutuves paskui lakstyti :) su pirmu pykinti nustojo 13os savaiciu, bet iki pat gimdymo alkio taip ir nejauciau niekada, valgiau „is reikalo“, o dabar net pykinant norejosi arkli suvalgyti. svoris dar neauga, pilvas vos ne i vidu sulindes, tai tikiuosi greit pajusti judesiukus :) visoms mamytes lengvo nestumo!!

 • Linaa 2013 sausio 11, 02:40

  Na ką gi, laikas ir man pasidalinti savo būsena 13-ąją savaitėlę. Dabar jaučiuosi jau tikrai nėščia, nes pamačiau vaikuti per ekraną, na tiesiog nuostabus jausmas aplankė.. Džiaugiuosi, kad perėjome pavojingiausią laikotarpį, dabar jau laukiu, kada gi padidės pilvukas, kada pajusiu pirmuosius judesiukus. Emocijos keičiasi kas minutę, bet dažniausiai rytais pabundu pikta. Pykina, nieko nesinori daryti, tik gulinėti. Pasidariau tikra tinginė, net iki parduotuvės sunku nueiti, atrodo, kad jau atsikeliu pavargusi.. Na aš labai tikiuosi, kad laikui bėgant viskas pasitaisys, ir turėsiu daugiau energijos :) O valgau tai vis kažką skirtingai, vieną kartą noriu to, kitą jau ano. Bet labiausiai norisi sekso, jei tik vyras pajėgtų, galėčiau nors ir visą diena, bet deja… :D D

 • sweetsugarsmile 2013 sausio 14, 10:26

  Sveikos mergaites :) Pykinimas dingo, daugiau energijos, bet pilvuka sjau didelis ir svorio jau nemazai, figura tikrai pasikeite. Ir zinau kas viso to kaltininkas, ogi tai kad laukiuosi Dvynuku :D cia tai buvo superine naujiena :)

 • Ketvirta 2013 vasario 08, 20:41

  netekau vikelio sia savaite

 • devuška 2013 balandžio 18, 18:16

  Jaučiuosi blogai, skauda pilvą, geležies trūksta, silpna, pavargstu, negaliu daug ko nuveikti….

 • devuška 2013 balandžio 18, 18:17

  Mačiau ir aš tą nelemtą vaiką ekrane…sveikas tipo..bet jaučiuosi vistiek siaubingai..nėštumas DIDŽIULĖ KANČIA

 • Cesiuke 2013 birželio 04, 12:02

  Aš laiminga nes manęs nepykino per visa pirma trimestrą :) Pastebėjau kad klubai platesni ir jau truputi išryškėjo pilvukas, bet jaučiuosi gerai :)

 • erduciukas 2013 birželio 07, 09:21

  Geriau ir mes jauciames jau :) nors yra dar sleiktulys, bet siek tiek energijos daugiau. Mat visa savaite pragulejau ligonineje, su patepliojimais, uztai db viskas ciki :) toliau zirniukas is manes viska siurbia, as nespeju gerti gelezi bei vitaminus nesciom- vistiek hemoglobinas zemas! Na, bet tuoj prasides uogos, darzoves- atsigausim :) visom geros nuotaikos!

 • Yas-min 2013 birželio 08, 09:20

  Labai džiaugiuosi, kad praėjo tas baisusis periodas. Na miego vis dar labai noriu, bet bent jau nebepykina ir galiu tik džiaugtis, kad mano mažylis bus aprūpintas visais reikiamais vitaminais. Jau po truputi pradeda matytis pilvukas, ypač vakare išryškėja.

 • linuciukas5 2013 liepos 04, 18:30

  vakar mums dare ekoskopai koks grazus maziukas ir kaip daug juda gyditoja sake labai saunu kad daug juda

 • vilma_v 2013 liepos 30, 13:18

  Sveikos, nuo sitos savaites jauciuosi dar geriau :) nebevargina nuovargis kuris pries tai tikrai vargino, pilbukas jau igauna grazia foma ir klubai paplatejo del to dziaugiuosi, ir nebevalgau jau taip kaip pries tai kur kas mazesnis alkis jaigu pirma menesi as tiesiog negalejau buti nepavalgius nes neturedavau jegu ir jausdavausi silpna isekusi tai dabar valgau kada pati noriu ir nesiskundziu jegu neturejimu :)
  nors ir laukiuosi pirmo vaikelio manes nekamuoja pykinimas :) tiesa praita savaite viena krteli supykino bet per mano pacios kvailuma nes suvalgiau jogurta pepaziurejusi o jo galiojimo laika :) tai mano vaikeliui jis nepatio ir del to supykino mane :) su vyru juokemes jog isrankus jis pas mus arba vegetarras bus nes :D valgau tik sveika maista nuo kitokio pradeda skaudeti pilva iur jaustis pradedu blogai :) . Nuotaiku kaita mane taip pat truputi kankina bet stenguosi joms nepasiduoti nes kartais pati save pagaunu pykstancia ar neruota del nieko vaikinas kelis kartus del to yra nukentejas bet seip stengiuosi neisilieti ant jo stengiuosi darbo dienomis kol jis darbe savo tas bogas nuotaikas ant konors kito isliet labiausiai padeda namu ruosa :D D na tiiesa sita savaite prsidejo galvos skausmai na bet stengiuosi su tuo susitaikyti ir i visus situos simtomus zvelgti pozityviai ir su sypsena nes nestumas man suteike daug dziaugsmo nes manau jog taip ir turi buti laukent mazojio dziaugsmo :) ))

 • Ingutte20 2014 liepos 07, 13:16

  Jokiu nestumo poxymiu, jauciuosi begalo gerai:)

 • pelytexxl 2014 rugpjūčio 21, 00:19

  sveikutes, siandien darem pirmaji scana (UK), apsidziaugiau pamaciusi savo mazyli bet tuo paciu ir palkau pasimetus, nes…. Siaip teoriskai esu nescia 13 savaite, taip ir midwife paskaiciavo….. Bet kai darem scana, man pasakae kad nestumas mano tik 11 sav ir mano mazylis dar per mazas pilnam ultrasound tyrimui, tada dave man appointmenta antram skanui rugsejo 9 dienai…. Ir dabar nebesuprantu, nejaugi jie ali klysti netgi 2 savaitem…. Skaiciavau kelis kartus, mano pirma paskutiniu menesiniu diena buvo geguzes 28… Nu tikrai gaunasi jau 13 savaiciu… Gal mano lelius per mazai auga… Net kazko pradejau bijoti as to antro skano….(((( Ar esat kas su tuo susidure, pasidalinkit mintimis… Aciu :)

 • mazas_eziukas 2014 gruodžio 10, 21:35

  Mes jaučiamės pakankamai gerai. Pykinimas nelabai ir kankino, nors valgyt galiu dar nedaug ką – daugiausia vaisius. Norisi ko nors gaivaus ir lengvo. Pasikeitė mityba – organizmas reikalauja sveikesnio maisto. Kai pykindavo, tik tuomet prisimindavau, kad laukiuosi, nors jau nuo antro mėnesiuko iš apvalėjančio pilvuko supratau, kad „kažkas negerai“ su manimi :) Pasidariau testą – štai ir staigmenėlė bei apvalėjančio pilvuko priežastėlė :) Mažiukas šaunuolis, nelabai vargino mamytės viso trimestro metu :) Tik va hormonų audros labai kankinti pradėjo – tapau jautresnė, jausmų negaliu nulaikyti krūtinėje, o dar ir tiesos bei teisingumo jausmas kartais vargina :P O jau meilės kiek širdutėj susikaupė!!! Laukiu nesulaukiu kada ta meile galėsiu pasidalinti su mažiuku, o kol kas visa meilė tenka vyrui :) Tiesa, jėgų antplūdžio nejaučiu. Vis dar vargina silpnumas, greitai pavargstu. Vyras tinginuke vadina :)

 • anaiddiana 2015 kovo 15, 18:09

  Jaučiuosi jau daug geriau :) Ir jaučiu, kad kažkas vyksta mano pilvuke :D vargu ar judesiai, bet matyt jau kažkokie plaukiojimai kaip žuvytės jaučiasi :) Pilvukas augti pradėjo :) )) Mažylis nuostabus.. Pagaliau po visų pykinimu galiu pradėt džiaugtis nėštumu <3 :)