14 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Šiuo metu nusistovi nėštumo hormonai, mažiau pykina, rečiau varinėja į tualetą ir nuovargis nekankina. Tai bent palengvėjimas! Vis dėlto, gali užklupti vidurių užkietėjimas, nes tie nelemti hormonai atpalaiduoja tavo vidurių raumenis, ir šiuo metu verčia juos dirbti lėčiau bei ne taip efektyviai.

Gimda taip pat spaudžia tavo vidurius. Jei vidurių užkietėjimas kels problemų, į savo dietą įtrauk daugiau skaidulų turinčių maisto produktų. Turbūt pastebėjote išsiplėtusias kraujagysles ant tavo krūtinės, tamsią liniją per pilvo vidurį, einančią žemyn link gaktikaulio, ir areolę (tamsioji odos dalis aplink spenelius), kuri gali patamsėti ir aiškiai padidėti. Tavo kūnas ima ruoštis žindymui krūtimi vos tik tampi nėščia! Tavo gimda šiuo metu yra greipfruto dydžio.

Vaisiaus vystymasis

Šią savaitę vaikutis pradėjo išskirti šlapimą į vandenis. Taip pat mažylis mokosi kvėpavimo judesių - įkvėpti ir iškvėpti amino rūgštis į plaučius. Akys ir ausys tebejuda į savo vietas ir toliau vystosi, kaklas pradeda ilgėti ir vaikiuko smakras daugiau nebeguli ant krūtinės. Rankos tampa funkcionaliomis, ir vaisius pradeda mokytis jas valdyti (tai greičiausiai yra kažkokie refleksai).

Mažylį viskuo apsirūpina placenta. Specialiu aparatu galima išgirsti vaikiuko širdies plakimą. Tik labai neišsigąsk, jei neišgirsi (žinau, kad lengva pasakyti „neišsigąsk“, bet kaip tai padaryti?) Ultragarso tyrimas gali patvirtinti širdies plakimą, jei jos nesigirdi klausant aparatu.

Tavo vaikiukas pradeda šlapintis į amniono skystį. Be to, jis gali treniruotis „kvėpuoti“ amniono skysčiu, įtraukdamas jo ir iškvėpdamas jį iš savo plaučių. Amniono skystis yra nuostabi substancija. Jis sugeba visiškai atsinaujinti pats, kas tris valandas. Mes nežinome tikrosios vaisiaus šlapimo sudėties, taip pat nesame tikri, kaip susidaro amniono skystis – net ir modernioje medicinoje dar yra mįslių.
Didžiausias pasistūmėjimas vystymęsi – apžėlimas pūkeliais. Tai maži plaukeliai, augantys beveik ant viso vaisiaus kūno, sudėtingais raštais, atkartojančiais odos struktūrą. Iš šių raštų vėliau išsivystys pirštų atspaudai. Pūkelių funkcija – apsauginė, jie tarsi sutvirtina varškinį odos tepalą, kurį vaisius išskirs vėlesniais mėnesiais. Šie pūkeliai nukris prieš gimimą ir juos pakeis tankesni bei šiurkštesni plaukai, su kuriais kūdikis ir gims.

Ši savaitė taip pat svarbi vidaus organų vystymuisi. Vaisiaus skydliaukė jau subrendo ir pradeda gaminti hormonus. Vyriškos lyties vaisius turi prostatos liauką, o moteriškos lyties – kiaušides, kurios nusileidžia iš pilvo į dubenį.

Vaisiaus veidas yra gerai išsivystęs, galima matyti visus jo bruožus, nors akių vokai vis dar sulipę. Po truputį ryškėja antakiai, o ant galvos pradeda augti plaukučiai.

Vaisiaus ilgis ir svoris

Jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 80-113 mm, o svoris – apie 25 g.

Mažylio dienoraštis

„Priėmiau sprendimą: šią savaitę pradedu sportuoti: kas dieną, kas valandą atlikinėsiu „įkvėpimo“ ir „iškvėpimo“ pratimus. Ir taip, pradedu: įkvepiu - iškvepiu; įkvepiu - iškvepiu… Man visai neblogai sekasi!“

Idėjos tėčiui

Kaip jautiesi, tėveli? Totaliai stresuoji dėl šeimos finansų, dirbi viršvalandžius, ir kaskart susierzini dėl naujų išlaidų? Jei taip, STOP! Giliai įkvėpk, ir pamėgink racionaliai įvertinti esamą situaciją. Gal gali išspręsti sunkumus, perskirstęs šeimos reikmių proporcijas?  Neretai vyrai, imdamiesi griežčiau kontroliuoti šeimos finansus, iš tiesų tik mėgina nuslėpti savo tikruosius rūpesčius – tėvystės baimę.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip dabar jaučiatės bei kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 14 savaitę

 • SimbaLimba 2014 balandžio 08, 11:56

  Labukas :) ir dziaugiusi del praejusio pykinimo ir atrodymo kaip zombis-pajuodusiais paakiais ir isbalusiu veidu :) mano nestumas antras, pileblis jau matosi gan ryskiai, su pirmu taip atrodziau 5 men.nestumo:) ir taip pat kankina tiknginukas-vakare po darbo kaip po bulvekasio :P ir dar neramina pilvelio skaudejimas, tempimas, ypac desine puse ties kirksnim…gal ir kuriai nors taip yra? dar nugara paskauda…idomu ar reik nerimauti…

 • lady bird 2014 gegužės 12, 10:11

  Labas :) Ir mano savijauta jau geresnė – ne taip migdo, daugiau jėgų, beveik nebepykina ;) Mano nestumas – antras, pilvelis gerokai didesnis nei su pirmu. O skausmeliu ir pas mane yra – desineje puseje ties kirksnimi, siaip tai tokie pavieniai, nesmarkus. Kazkaip nelabai sekasi su zarnyno veikla, tai manau del to tie skausmeliai ir yra… Del kirksnies nerimauti manau nereiketu – esu skaiciusi, kad gali buti. Daugiau padirbus kazka nugara paskauda ir man. O nerimauti jums ar ne – niekas uz jus geriau neatsakys… mes pacios geriausiai pazystam savo kuna. Jei kyla nerimas, vertetu gydytojai pasirodyti – blogiau tikrai nebus ;) Sekmes

 • hheeiillaa uk 2014 birželio 09, 14:02

  man pasiseke, kol kas nepykina is vis. Tikiuosi bus ir taip toliau.

 • likosius 2014 birželio 26, 18:59

  mane vis dar papykina,jauciu nuovargi

 • Erdeig1 2014 rugpjūčio 06, 17:01

  Sveikutes, nuo pirmu dienu jauciusi, puikiai, nei pykina nieko, tik miegelis tai geriausias mano draugas :)

 • anaiddiana 2015 kovo 19, 08:38

  Sveikos, jaučiuosi jau puikiai paskutinėm dienom :) Super galiu atvirai džiaugtis nėštumu :)

 • ramuniukas0 2015 spalio 21, 14:26

  As jauciuosi laaabai gerai :) nei pykina nei blogumai kazkokie… Tik va jau i toleta begioju tai daznai, nakti maziausia 2 kartus keliuosi :)

 • Laiminga Žuvytė 2016 balandžio 28, 11:15

  Įvyko persileidimas…