12 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Jei šis nėštumas Jums jau nebe pirmas, pastebėsite padidėjusį pilvuką. Pirmą kartą gimdysiančių pilvukas gali pasimatyti kiek vėliau, nes pilvo raumenų tonusas yra didesnis nei jau gimdžiusių.

Jūsų gimda paplatėja iki 10 cm. ir kyla į pilvo ertmę. Gera žinia ta, kad nebespaus šlapimo pūslės taip smarkiai, ir apsilankymai tualete taps retesni. Mėgaukitės tuo, kol galite, nes trečiame nėštumo trimestre gimda padidės ir nusileis ant pūslės. Ultragarso pagalba gydytojas pagal vaisiaus dydį patikslina Jūsų gimdymo datą.

Gal Jūs ir nepastebėjote, bet dėl padidėjusios kraujo apytakos Jūsų širdis pradeda plakti keletą dūžių į minutę dažniau. Dėl padidėjusio kraujo kiekio organizme gali dažnai kankinti galvos skausmai, tačiau dėl to būtina pasikonsultuoti su Jus prižiūrinčiu gydytoju. Rytinis pykinimas šiuo metu jau nebevargina, kaip anksčiau.

Turbūt pastebėjote tamsią pigmentinę juostą ant pilvo (linea negra), einančią nuo bambos iki gaktos? Ši juosta labiau išryškėja, jei Jūsų odos spalva yra tamsi.

Vaisiaus vystymasis

Vaisius auga labai greitai: per pastarąsias tris savaites jo svoris padvigubėjo, ir veidas tapo panašus į žmogaus. Nors visa kūno sandara susiformavo maždaug prieš savaitę, vis dar trūksta „baigiamųjų štrichų“.

Mažylio kepenys pradeda išskirti tulžį. Visos vaisiaus žarnos dabar jau yra pilvelyje, ir žarnynas pamažu pradeda savo veiklą. Kūdikio inkstai ima gaminti ir išskirti šlapimą iš organizmo. Jūsų vaikučio galvos smegenys dabar panašios į suaugusio žmogaus galvos smegenis, ir yra tokios pačios struktūros, kaip naujagimio, tik dabar jos yra daug mažesnės. Rankų ir kojų piršteliai jau atsiskyrė vienas nuo kito, ima augti plaukai ir nagai. Pradeda kauptis amniotinis skystis, tai jam gera kvėpavimo pamoka.

Jūsų kūdikis įgyja tam tikrų refleksų ir išmoksta keletą naujų judesių. Jau išsivystę vaisiaus raumenys gali spontaniškai trūkčioti, tačiau vaisius jų valingai nekontroliuoja. Signalus į raumenis, matyt, perduoda stuburo, o ne galvos smegenys, kurios dar nėra pakankamai išsivysčiusios.

Jūsų placenta, šią savaitę, pradeda atlikinėti savo funkcijas.

Specialus aparatas,  garso bangų stetoskopas, suteikia galimybę pasiklausyti kūdikio širdelės plakimo. Mažylio širdelė plaka labai dažnai. Kai kam tai primena arklių kanopų taukšėjimą. Ir tai yra džiaugsmingiausias garsas! Manoma, jog išgirdus šį garsą, labai sumažėja kūdikio neišnešiojimo rizika.

Vaisiaus ilgis ir svoris

Ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 61 mm. Svoris – apytiksliai 9-13 g.

Mažylio dienoraštis

„Aš augu ne dienom, o valandom. Užaugau jau iki 6 cm, o svoris – 13 gramų. Ką aš darysiu, kai užaugsiu tiek, kad nebeišsiteksiu savo buveinėje? Turbūt reikės kraustytis kitur. O kur? – štai kur klausimas!“

Idėjos tėčiui

Mamytė turbūt jaučiasi geriau. Dabar pats metas pradėti su ja reguliariai mankštintis. Gražią dieną išeikite pasivaikščioti.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip dabar jaučiatės bei kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 12 savaitę

 • Vaterlo 2013 gegužės 20, 19:48

  Pykina. Ypač vakarais. Tiesa, kažkiek mažiau nei prieš savaitę. Spaudimas labai žemas, tai pastoviai noriu miego, o daugiau nenoriu nieko… Po ilgesnės dienos: vaikščiojimų, nešiojimų ir t.t. vakare jaučiu pilvo apačią šiek tiek.

 • erduciukas 2013 gegužės 28, 09:53

  Tikrai jauciuosi geriau, vien del sumazejusio sleikstulio, kvapai taip nebeerzina Miego norisi taip pat, taciau jau mintys sukasi kuo daugiau nuveikti- pradeti daugiau judeti, nes iki to tingine didziausia buvau. Tikiuosi, atsiras dar daugiau jegu ir prasides puikios atostogos!

 • krestikas 2013 birželio 03, 13:15

  Vis dar pykina, gal ir kiek mažiau, nei prieš kelias savaites, bet vis dar pasitaiko baisūs pikai, ypač vakarais. Laukiu nesulaukiu antro trimestro, tikiuosi tas šleikštulys ir pykinimas praeis! Nuovargis irgi vis dar toks pat, uff… laikomės, laukiam, augam

 • rutelialia 2013 birželio 08, 20:13

  Savijauta jau daug geresne, tik nesiseka rasti gera specialiste ginekologe, nei viena neatliko jokiu tyrimu ir nepatvirtino man nestumo laiko ir vaisiaus bukles, del to labai liudna….

 • aistrik 2013 liepos 02, 10:25

  mano savijauta irgi ne ka geresne pradzioje dar geriau buvo dabar is vis nekas vakarais pradeda ziauriai pykinti istisai esu pavargusi ir nekokios nuotaikos,tikiuosi mano hormonai greit nurims ir savijauta pageres,tada galesiu megautis auganciu pilveliu.

 • bagyra777 2013 liepos 26, 08:48

  šįryt dar patąsė.bet savijauta jau geresnė.galvą skauda,spuogas iššoko.jėgų nedaug.maisto-aštraus.plaukai jau mažiau slenka.gydytoja-rūpinasi.

 • rasagreat 2013 rugpjūčio 29, 15:43

  Vis dar pykina, bet vemiu truputį mažiau, svoris nustojo kristi. Spaudimas vis dar labai mažas ir galėčiau miegoti kaip meška. Labai sunku su maistu – nieko nesinori :-(

 • eziukas33 2013 rugsėjo 08, 18:18

  O as jauciuosinuo nestyumo pradzios labai gerai. Jokio pykinimo, jokio sleksutulio, nevargina jokie kvapai. Kaip gi man pasiseke. Galiu ir dirbti ir gaminti ir dziaugti gyvenimu ir nestumu.

 • florida 2013 spalio 27, 13:12

  Man irgi jau tampa geriau, pykinimas,taip vargino,o dabar jau rimsta. Bet pilvas kol neprisivalgau, nepastebimas visai:) laukiu vizito pas gine, kad tik viskas gerai….

 • asta1130 2013 lapkričio 05, 18:04

  As irgi nuo nestumo pradzios jauciuosi puikiai,nei pykina,nei kvapai erzina.Tik tiek,kad jauciuosi daugiau pavargusi.

 • RitaVM 2013 lapkričio 11, 09:08

  Man kaip ir daugumai rašiusių pykinimas stipriausias vakare… Miegoti noriu neapsakomai. Tiesa pastebėjau, kad jei vakarais nevalgau, tai kitą rytą jaučiuosi geriau…Sveikatos visoms :)

 • Monica29 2013 lapkričio 30, 19:29

  puiki savijauta , valgom- storejam :) ) ir laukiam .

 • Mama2U 2013 gruodžio 03, 15:34

  Šiandien net su kartus iš eilės supykino… Taip ir likau be pusryčių :) Vis juokiuos, kad čia už mano nuodėmes vyrui, kai būnu nepakenčiama :)
  Daug riebaliuko pilvo apačioje susikaupė. Išlenda, kaip tikras nėščios pilvukas, bet gal čia ir skaitori tas „trijų mėnesiukų apvalumas“… Nes jei galvojau kitaip, tai imtų liūdesys, kad čia ne į gerą man šitaip :>

 • bafikas 2014 sausio 14, 20:37

  Savijauta gereja..pries tai is 5 dienu 1 tik gerai jauciausi, dbr kas antra galima sakyt :) Labai laukiu apsilankymo pas gydytoja,kai mums jau bus 13 savaiciu,turim gaut „stampuka“ :D Tik staigiau atsistojus pilva astriai suskausta,neramu del to,bet kiek skaiciau -tai del didejancios gimdos viskas, I wc dar begioju dazniau nei daznai :D

 • erikiukas:) 2014 sausio 19, 13:12

  Savijauta jau pagerejo, jegu atsirado daugiau.Musu pilvelis jau pasimate anksciau,tad jau dabar nieks neabejoja kad laukiuosi :)

 • rutuxx 2014 sausio 22, 11:26

  Savijauta šiek tiek pagerėjo, bet visvien dar pykina ir vemiu kiekvieną rytą:( Paskutiniu metu tik pažiaugčioju rytais. Dienom lyg ir geriau( nes anksčiau buvo ištisą dieną pykina). Dar vakarais papykina, bet ne iki vėmimo… per liemenį jaučiuos papilnėjus, bet svorio numečiau (matyt nuo vėmimo ištisinio) 2 kg. Kaip ir bafikas, labai laukiu 13 savaitės kol praeis ir užves nėštumo knygutę:)

 • eglutee211 2014 sausio 26, 18:01

  Negalui normaliai issivalyti dantu! Kiekviena karta vos pradejus valytis apima siaubingas sleikstulys ir vemimas! Ar dar kam nors taip buna ar cia tik mano lelius ne dantistas bus? :D

 • Simona82 2014 sausio 27, 00:09

  Atrodo,kad vakarinis pykinimas niekada nepraeis,o dar tie kvapai. Fui. Laukiu nesulaukiu kada pasirodys “nestumo grozis“,nes nuo iskylanciu spuogu jauciuosi,kaip paaugle.

 • MeiLLi 2014 vasario 20, 14:13

  Rytais bloga nors nevemiu, bet vakarais taip skaniai valgosi marinuoti agurkėliai :D . Vakarais pūpso jau mažutis pilvukas. Esu kaip niekad rami :)

 • ausra198 2014 rugpjūčio 26, 17:23

  savijauta geresne, ir apetitas pagerejo:) tik va i duoleta dar reguleriai daznai begioju :D labai laukiu kol pasimatys pilvukas:)

 • cami03 2014 rugsėjo 18, 15:46

  Puikiai jaučiuosi, tiesą pasakius ir ankščiau gerai jaučiausi. Nei pykina, nei silpna, valgau ką noriu :) Beja nors nėštumas pirmas, bet pilvukas jau pūpso (atsisėdus)

 • meshkOOtia 2014 spalio 20, 00:08

  Sveikos :)

  Praeitą savaitę neatsižymėjau, nes visi požymiai buvo lygiai tokie patys, kaip 10-tą savaitę :)

  Šnd man yra 11 sav. ir 6 dienos. Rytoj bus pilnos 12 savaičių. Per šią savaitę teko du sykius „padraugauti“ su wc. Žiauriai pykino. Toks jausmas, kad atvirkščiai pas mane yra, nei pas kitas nėštukes… Jų nuo 12-13 savaičių nustoja pykinti, o mane dar labiau pradeda pykinti… Teko jau žiedus nusiimti, nes kartais tinsta rankų pirštai :) Nors nėra dar taip baisiai, kaip man buvo su pirmagime nėštumo metu. Bet, kad neprireiktų paskui pjaustyti žiedų, jog nuimti juos, tai jau db nusprendžiau kuriam laikui pasakyti jiems „Iki“ :) Pilvuko dar nesimato pas mane, nes esu iš stambių moterų. Liko pilvukas pas mane po dukrytės nešiojimo :) Vis dar nevalgau mėsos. Lb mėgstu valgyti daržoves, vaisius, uigas ir žinoma saldumynus :) Įtariu, kad galbūt laukiuosi dukrytės :) Kartais pakankina lengvas vidurių užkietėjimas ir viduriavimas :( Vis dar silpnumas būna, kai gaminu maistą :)

  IKI! :)

 • siofka 2014 spalio 23, 10:10

  Sveikos, o man pilvas labai jau matosi, jau praeita savaite net darbe pastebejo. O pirma karta kai laukiausi toks pilvas buvo kokiu 5 men. Dabar koki karta per savaite toki stipru pilvo tempima jauciu.. Kazkaip itarimai kad gal ne vienas burundulis pilvuke slepiasi..

 • donatadnc 2015 kovo 07, 18:28

  labas mergaites, man antras neshtumas, bet kaip diena ir naktis skiriasi nuo pirm ojo. Jau 12a savaite ir visalaik baisiai neturiu jegu, dirbu per prievarta, noreciau tik gulet ir gulet…ir priesh kokia savaite atsirado nauja beda-atsibundu nuo to kad noriu i wc, o kai ten nueinu-nieko..pasirodo gimda taip uzgula shlapimo pusle, kad nesugebu nei lasho prasisiot …nu bet guodziuos mintim, kad cia laikina..ir dar laukiu kada pagaliau suzinosiu kas ten manyje gyvena-pirma kart paaishkejo labai anksti, tai dabar kvailai jauciuos kaip nezinau kaip kreiptis i savo maziuka..

 • Mafati 2015 lapkričio 09, 00:35

  Iki sio laiko mane tik pykino, bet nei karto nevemiau. Dabar prasidejo vemimo laikotarpis, vemiu jau keleta dienu is eiles. Nors manes visiskai nepykina. Tiesiog pasiziuriu i maista ir vemiu. Visi blogi jausmai jau dingo. :)
  Kadangi visa seima islaiko vyras. Jauciuosi kiek tinginiuke ir dienu dienom guliu, miegu arba snuduriuoju(nors paprastai esu labai aktyvus zmogus)
  Sunku su maistu. Nes nezinau ka as galesiu vakgyti siandien. Nuo vemimo gelbeja juodas sokoladas su dideliu kiekiu kakavos. Ir gazuotas vanduo.

 • Inetukas1 2016 sausio 02, 14:01

  O as jau trecia diena kaip nebedraugauju su wc! Tai labai dziugina kadangi pravemiau visus 2menesius :( tik rytais ir vakarais dar sunkoka,pykina,bet nevemiu, savijauta pasitaiso kai pavalgau:) vis dar turiu atsirinkti maista koki valgyt. Ziauriai pamegsu raugintu kopustu sriuba! :) )) sausio 6 keliaujame pas ginekologe trecia kart,tikiuos jau pamatysim stebukleli :) ) laukiam nesulaukiam ;)

 • drapivaira 2016 kovo 19, 14:22

  Mums jau 11 sav. ir 4 dienos. Ir nuo vasario 14 vis dar guliu lovoje, atsikeliu tik į tualetą. Man tai antras nėštumas, su pirmu buvo dar blogiau, bet šiandieną jau jaučiu pirmuosius pagerėjimo požymius. Rytais dar vemiu, bet dieną kaip kada, kvapų netoleravimas žiaurus, ir maisto neprisitaikau. Pavydžiu toms, kurias nepykino, tikrai baisi našta, negali ramiai mėgautis planuotu ir svajotu nėštumu. Apie darbą dar negalvoju, tikrai numirčiau, antras mėnuo kaip biletenis, bet gal pagerės. Tiesa, į tualetą nevaro, gal dėl to, jog skysčių dėl pykinimo vartoju mažai ir pilvo dar nėra, atvirkščiai, prisiplojo prie nugaros, numečiau 6 kg.

 • Laiminga Žuvytė 2016 balandžio 14, 19:48

  Man pirmas nėštumas, eina 12 savaitė. :) Kaip ir nėštumo pradžioje, taip ir dabar jaučiuosi gerai. Su wc bendrauti dar neteko, ir tikiuosi neteks :D Išvis mano vyras sako, kad aš nenormali, nes nevemiu :D tik dabar dažnai jaučiuosi pavargusi, norisi miego :) nors būna išmiegu po 10 valandų. :) negaliu valgyti mėsos, ypač kiaulienos (vištieną valgau su malonumu), nes erzina kvapas :) ir šiaip jautresnė kvapams pasidariau :) Pradėjau gerti daugiau vandens, nors anksčiau taip nebuvo :) balandžio 18 einu pas gine, tikiuosi jau pamatyti mūsų mažylį :) vyras eis kartu, jam taip pat labai smalsu :)

 • Lape1980 2017 gegužės 16, 09:22

  Nuo penktadienio ryto pilvo apcia skaudeti pradejo, taip vidutiniskai, ir visa diena, tik nakty kazkaip viskas atsipalaiduoja. Tas pats sestadieni ir sekmadieni, tik nubundu ir is karto tempimas ar spaudimas ar koks ten velnia prisistato. Gyvenu UK. Prisigooglinau ir anglisko ir lietuvisko forumo iki valios. Patiko vienas komentaras is UK forumo. „Jeigu jums ka skauda, ko jus cia blaskotes po forumus, taigi skambinkit savo akuserems ir klauskit gerai blogai ar kaip“ Po to komentaro dar visokiu kitokiu prisikaiciau neva neina joms prisikambinti, ypac savaitgaliais. Paskambinau savo sekmadini. Greit atsiliepe, sake tai normalu, gimda pleciasi t.t. Bet sakau kad jau tris dienas be perstojo pleciasi :D sako skambinti 111 (greitos pagalbos numeris) paskambinau 111. ten daugybe klausimu uzdave. Sake kad paskambins pagal adresa artimiausias budintis moteru gydytojas.Paskambino vakare apie 9 val, pasake i kuria ligonine atvaziuoti. Nuvaziuoju,P ten kokios dar trys nestukes ir trys tevai su kudikiais priimamajame laukia. 10.30 vakaro. ir keturi aptarnaujantys gydytojai sarase (lygtais visi vyrai, nesupasi pagal pavardes). Vos nuejom seseles is karto spaudima pamatavo ir slapima paeme. savo eiles pas gydytoja kokia valanda laukem. Kai matai vaikus su temperatura aplink, o man ne taip labai ir beskaudejo kazkaip ir negaila buvo palaukt. Kai ant kusetes priguliau pas gydytoja – pyst – nieko kaip ir nebeskauda, tik siek tiek ten kur apendicitas.. kai paspaudzia :D o ir tyrymai nieko nerodo. Mano skanas dar tik uz savaites turejo buti, tai paskambino ir suderino kad anksciau butu. Tai antradieni. Tai siendien! Gal ir nebloga ta sistema anglijoj., tik ant jokio lektuvo dar kol kas nesedau :D . Siap gerai jauciuosi, tik vakarais slogutis uzeina, ir greitai pavargstu. ypac nuo visokiu buities darbeliu.