4 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Šios savaitės pabaigoje jūs lauksite menstruacijų (arba tikėsitės jų nesulaukti, jei nėštumą planavote). Kai kurie pirmieji nėštumo simptomai yra labai panašūs į simptomus, patiriamus prieš menstruacijas: nuovargis, krūtų jautrumas ir nuotaikos svyravimai. Pajutę tai turbūt manysite: “Greičiausiai šį mėnesį nepavyko?“ – Palaukite keletą dienų.

Nors jūs įtariate, kad esate nėščia, tačiau tai patvirtinti gali tik kraujo ir šlapimo testai. Gemalinė pūslytė išskiria specifinį nėštumo hormoną – chorioninį gonadotropiną (ChGT), kuris atsiranda jūsų kraujyje ir yra išskiriamas su šlapimu. Kraujo testas nėštumą nustato praėjus 2 savaitėms nuo pastojimo ir yra tikslus. Jautriu šlapimo testu nėštumą galima nustatyti praėjus keletui dienų nuo „užtrukusių“ mėnesinių. Gali būti ir taip, kad esate nėščia, tik šlapime nėra pakankamai ChGT, – tuomet testas nėštumo nerodo.

Palaukite keletą dienų ir dar kartą atlikite testą. Nėštumą nustatyti galima ir ultragarsu, ypač jei jūsų ciklai labai ilgi, reti ar pastojote vartodama kontraceptines tabletes.

Vaisiaus vystymasis

Šią savaitę paprastas ląstelių kamuolys, arba gemalinė pūslelė, virsta embrionu, kuris diferencijuojasi į trijų tipų sluoksnius, suteikiančius pradžią trijų skirtingų tipų audiniams: vidinis sluoksnis (endodermas) suformuos plaučius, kepenis, virškinimo sistemą ir kasą; vidurinis sluoksnis (mesodermas) taps skeletu, raumenimis, inkstais, kraujo indais ir širdimi; išorinis sluoksnis (ektodermas) taps oda, plaukais, akių lęšiukais, dantų emaliu ir nervų sistema. Kiekvieno audinio tipo ląstelės tol judės ratu, kol pasieks joms skirtą vietą.

Mažylio dienoraštis

„Mano išorė vėl gerokai pasikeitė. Iš kamuoliuko aš pavirtau į plokščią diską su keletu sluoksnių. Labai tikiuosi, kad tai ne paskutiniai mano pasikeitimai. Beje, šią savaitę mano „namelyje“ ne taip jau ir ramu. Aplink mane kažkas dedasi, tik dar negaliu suprasti kas, ir kam tai reikalinga. Na, pagyvensim – pamatysim.“

Idėjos tėčiui

Ar būsima mama jus ignoruoja, laukdama ir tikėdamasi, jog menstruacijos prasidės (neprasidės?) šios savaitės pabaigoje? O gal ji yra tiesiog silpna būtybė? Nesvarbu, kad ir kaip ten būtų – tai, kaip ji elgiasi, yra normalu. Laukia gana emocionalus laikotarpis. Ar jau turite planą, kaip patvirtinsite nėštumą? Ar nėštumo testo rezultatų lauksite kartu? Kai kurios moterys nori, kad vyras pirmas pasižiūrėtų į testo rezultatą. Todėl turite atidžiai išsistudijuoti  instrukciją ir žinoti, kaip teisingai išsiaiškinti testo rezultatą. Atsiminkite - žodžių, kuriuos ištarsite šį momentą, Ji niekada nepamirš.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip jaučiatės ir kokie svarbūs pasikeitimai jūsų kūne įvyko šią savaitę.

Komentarai apie 4 savaitę

 • SviesatamsojE 2011 lapkričio 16, 20:48

  Beprotiškai norėjau silkės, valgiau kiekvieną dieną. Balzganos, tirštelėjusios išskyros. Jautrėja speneliai. Absoliučiai jokio tepliojimo, kaip visada būdavo prieš mmm. Erzino kvapai, buvo bloga nuo tam tikro maisto.

 • MariaDo 2011 gruodžio 04, 00:55

  Keista buvo tai, kad pabusdavau jau alkana, kai pusryčių paprastai nevalgau, o pirmą arbatos puodelį išgeriu darbe. Ir vėlai vakare labiau noris valgyt :)

 • solar beam* 2011 gruodžio 08, 16:14

  Akivaizdžių požymių kol kas jokių, tik retkarčiais susvaigsta galva bei praktiškai nuolatinis alkio jausmas. Taip pat maudžia pilvą. Nėštumo testas iš karto parodė ryškius II. :)

 • lekianti 2012 sausio 09, 04:27

  mano krutys niezet pradejo ,o dfaugiau kaip ir nieko ,planuotas vaikelis ,kolkas testas neigiamas ,na ko noret logiskai pamascius net kad ka parodytu neimanoma,tai laukiu kitos sav galo :) ))

 • miss_ 2012 sausio 11, 12:48

  apetito stoka, mieguistumas, issiblaskymas…:)

 • lekianti 2012 sausio 12, 00:58

  o as kolkas nieko nejauciu… nors ir testa tik po 6 dienu darysiu kai mm turetu but..

 • petunele 2012 sausio 15, 00:53

  As ir laukiu ateinancios savaites:)

 • lekianti 2012 sausio 20, 15:29

  na ka palauksiu naujo ciklo…

 • aaSTaa 2012 sausio 24, 17:22

  jautrumas, jautrios krutys, nera apetito,

 • Babina 2012 vasario 05, 14:44

  Apetito stoka, nuolatinis troškulys, šiek tiek jautrūs speneliai, išpūstas pilvukas,

 • lekianti 2012 vasario 05, 15:05

  NESUPRANTU KA JUS TEN JAUCIAT KAI DAR KIAUSINELIS NET NEISITVIRTINES.

 • valanciunaite 2012 vasario 06, 15:37

  As taip pat labai alkana pastoviai jauciuosi, siaip ryte nemegdavau pusryciu, juos kartais 11 ar net 12 valgau, o dabar jau 9 ryto siaubingai gurgia pilvas, ir vakare labai valgyti norisi, tikiuosi tai praeis…

 • angel08 2012 vasario 08, 10:03

  nieko ypatingo nejauciu,siand mm diena,papilnejusi ir skaudi krutine,uzeina kartais sleikstulys ,kartais apsvaigsta galva ,o pojuciai lb panasus i artejancias mmm

 • ingabru 2012 vasario 15, 14:35

  padidejusi krutine, labai jautrus speneliai ir kartais uzeinantis sleikstulys ir labai sviruojanti nuotaika, o daugiau nieko, apetitas nepasikeites, gal kaip tik sumazejes.

 • Jovitele78 2012 balandžio 05, 16:31

  Pykinimas,ir prisideje 3kg :)

 • egitux 2012 gegužės 12, 11:43

  Šiandien turėtų pasirodyti mmm… Tikiuosi nepasirodys :) Pabrinkusi krūtinė, svaigsta galva, valgau, valgau ir dar noriu, greit pavargstu ir labai noriu miego. Testo dar nenoriu daryti, nes jis gali dar nieko neparodyti. Dar palauksiu savaitėlę, nors ir labai smalsu. O gal per tą laiką ir mmmm sulauksiu…

 • rennly 2012 gegužės 12, 14:23

  Nėštumo testą pasidariau 5 dieną po to, kai turėjo pasirodyti ,,dienos“. Bet aš iš karto supratau, kad kažkas ne taip: speneliai pabrinke, tempia ir niežti pilvą, be proto noriu valgyti;-D bulvių traškučiai su agurkėliai, vos atsikiėlus koldūnų lėkštė, nors anksčiau rytais į burną nieko neįkišdavau;-D

 • gyzmo999 2012 gegužės 13, 00:18

  Zveriskas apetitas! Ryte ryju ir nesijauciu persivalgiusi… Keliuosi nakti valgyti… Itariu, kad galiu lauktis…

 • Ežytė 2012 rugpjūčio 01, 19:45

  Nėštumo testą pasidariau dieną prieš mmm, parodė dvi juosteles, veina nelabai ryški….po to dariausi kitą dieną , tai jau ryškesnė buvo. Dar po dienos dariausi du testus, rytinį ir dieninį, ryškios II juostelės. Jau po primų testo bandymų įtariau, kad Dievas davė mums lialiuką, labai laksčiau ir dabar lakstau į WC, galvą vis paskaudena, nuotaikos kaita.Namiškiai jau sunerimo, kad tokia dirgli tapau. MB žino, o sūnus dar ne, tai vis bandau paaiškinti gražiau tas mano nuotaikos kaitas ….

 • vitavita 2012 rugsėjo 17, 12:40

  …kol kas tik sleikstulys giliai gerkleje… mmm data – uz 7 dienu… skausminga krutine… naktinis vaiksciojimas i WC… negaliu isbut be socios vakarienes, ko iki leliuko planavimo nebuvo…

 • mamyte Sandra 2012 spalio 13, 15:21

  tik siandien suzinojau,kad laukiuosi….yeeeeee….2 savaites kankino begalinis alkis,keldavausi pavalgyti net nakti :D esu labai laiminga po 18 metu pertraukos busiu vel mama…nepakartojama…

 • Lampeziukas 2012 spalio 16, 14:50

  Miego noriu labai miego…

 • Valentukė 2012 spalio 22, 12:11

  Apetito stoka, jausmas, kad tuoj tuoj supykins, labai jautri ir padidėjusi krūtinė

 • eglinija 2012 lapkričio 23, 13:03

  nera apetito, erzina kai kurie kvapai, kartais vargina sleikstulys, ir labai noriu miegooooooooooooo :)

 • masonna 2012 lapkričio 26, 19:30

  Pastoviai burnoje renkasi seiles, uzsupa galva, noriu valgyti ir miego.

 • sindriute 2013 sausio 25, 22:47

  Oj…tas ispustas pilvas atrodo, kad tuoj tikrai susprogsiu. Pasidariau edrune;D Niekad nevalgydavau alyvuogiu, jos net nuo kvapo pykindavo mane, o dabar tiesiog kiekviena minute as apie jas svajoju!! Bet tie papildomi kg mane dusina;) Aj, beje antra sav as jutau kaip JI isitvirtina: sirdis dauzesi kaip pasiutus, net temperatura pakilo. Tetis iskart suprato, kad JI ateina, nors testas nuvyle… Laukiu kitu pozymiu;*

 • slodka 2013 balandžio 27, 18:31

  Galvos svaigimas,ir kas kart paskauda,didelis apetitas,išpustas pilvas,maudimas pilvo apačioje kaip prieš mmm,bet tik silpiau,periodiški dilgčiojimai pilvo apačioje.Padidėjas darbingumas,kaip ne keista,noriu dirbti,energijos anplūdis.Gurguliavimas pilve,Užketieje viduriai,papykina karts uo karto.Tai tiek pastebėjimų.Ar laukiuosi dar nežinau mėnesinės turi prasidėti po dviejų dienų,testo dar nesidariau,o neštumą planuojame jau ketvirtą mėnesį,labai tikiuosi,kad šį kartą pavyks.Labai laukiu antradieinio,darysiu testą.

 • slodka 2013 balandžio 28, 10:37

  Sveiki,šiandien pasidariau neštumo testą,neištvėriau ir…. pamačiau nežymų vaiduokliuką :) šansai yra,kad užkibo mano žirniukas.Po kelių dienelių kartosiu,nes mmm turi būti dar po dviejų dienelių.

 • Ingutte20 2013 balandžio 28, 13:49

  Krutine jautri,pilva maudzia kaip per mm

 • Ingutte20 2013 gegužės 03, 15:36

  Pasidariau 2testus teigiami abu! ;0

 • atellla 2013 liepos 12, 17:39

  man dar tik prasidejo 4 savaite, kad galiu lauktis pasake gydytoja apziuredama mane pofilaktiskai, (pagal gimdos bukle) skaudet pradejo uzvakar spenelius, testas dar neigiamas…. laukiu :)

 • Mucunka 2013 spalio 11, 14:53

  iki mmm liko 5 dieneles, testo dar nedariau. bet jau gal dvi savaites manęs neapleidžia keisti jausmai pilvuke: tempimas, retkarciais diegimas. Sia savaite diegimas jau isnyko, siaip tiesiog kazkoks jausmas kad kazkas yra, kazkas tempia… Prasidejo didziojo apetito laikas, niekada rytais nevalgau, o dabar jau atsikelus tik ir svajoju ka suvalgyt, ir siaip, as anksciau nepasizymedavau apetitu, o dabar visada apie koki nors maista svajoju, dazniausiai apie koki nors gaivu ir trasku :D pykint nepykina, valio :) ryt poryt darysiu nt :)

 • Ersla 2013 gruodžio 17, 23:27

  Na ką, prisijungiu ir aš. Šiandien turėjo prasidėti menstruacijos, tačiau nesulaukiau… tad nieko nelaukdama per pietus nusipirkau testuką, o po pietų jau turiu dvi II :) Istikro jau tai nujauciau, nes vakar BT pakilo iki 37, 2. Pilvo apačioje kažkas daros, ir visas kūnas atrodo lyg švelniai tvinkčiotų… Niekada negalvojau, kad taip galima jautriai reaguoti į kvapus ir kokia jų įvairovė, parduotuvėje kiekvienas skyrius turi savo kvapą, kur anksčiau viskas kvepėjo vienodai:)

 • donata198212 2014 vasario 01, 16:22

  savaite virskkaip dinges apetitas per savaite -3 kg nieko nesinori valgyt is vis sotumo jausmas. gydytoja patvirtino nestuma 4.5 savaites

 • Mergytės 2014 vasario 25, 22:20

  Nors trečias nėštumas, bet nesupratau, viskas tarsi tuoj prasidės mėnesinės, krūtys jautrios, strėnas maudžia :) Deja neprasidėjo, mano didžiam džiaugsmui :) Testas teigiamas, pradedame laukti dar vieno savo stebuklėlio.

 • Ingutte20 2014 gegužės 08, 20:57

  galva sukosi,pykino,skauda pilva kaip pries mm,galva truputi,dujos kaupiasi :D

 • Ingutte20 2014 gegužės 08, 20:58

  uzsimaniau sokoladoo

 • Pampadusa 2014 rugpjūčio 14, 10:21

  Dažnai bėgioju į tualetą, bet ir gan daug geriu, nes troškulys didelis. Temperatūrą (~37.2), mieguistumas ir visiškai nesinori saldumynų – suvalgius truputį ima šleikštulys. Paskaudena pilvą arba juosmenį. Labai kaupiasi dujos – pilvas kaip balionas, užkietėję arba suskystėję viduriai.

 • sandryte1 2014 rugsėjo 21, 20:57

  Pasidariau daugybe testu visi rodo jog laukiuosi :) vienas testas parode jog galimas nestumas 3 + savaites :) kadangi gyvenu uk dar truputi palauksiu ir tada eisiu pas daktaru..

 • AngeL4ever 2015 gegužės 15, 13:25

  Man 26m. ir tai pirmasis planuotas nėštumas.
  Savaitę prieš būsimas mėnesines, (kaip ir rašė „SviesatamsojE“ savo komentare) kiekvieną dieną norėjosi baisiai silkės :) ) Vėlavus mėnesinėms 4dienas pasidariau testą – teigiamas. :P Mieguistumas turbūt būtų vienintelis ryškesnis požymis. Šiek tiek kartais suskausta pilva, skausmas lygiai toks pat kaip ir sergant mėnesinėmis.

 • Papūgiukas 2015 birželio 01, 12:26

  Šiandien hcg kraujo tyrimas patvirtino nėštumą po ivf procedūros. Nors kad pavyko jutau ir taip :) jau keluas dienas jautrūs speneliai, kyla rūgštis ir noriu miego. Plius nevaldomas potraukis tvarkyti namus, blizginti kiekvieną kampelį :) tikiuos kad viskas bus gerai ir mano mažiukas (ar mažiukai dar nežinau kiek jų) įsitvirtins ir saugiai augs :) )

 • Lape00X 2015 birželio 21, 14:30

  Nesulaukiau mmm ir nusprendziau pasidaryt testa. Atsirado + (positive). Islart vaikinui parodziau.. O dziaugesi! :) tada del tikrumo dar kita pasidariau testa – ir tas ta pati todo. Nulekrm i parde ir dar paemem testa, elektronini , nes manem kad gal gamintojo ten klaida.. Bet ir tas parode Positive 1-2 savaites po ovuliacijos tipo. Nuotaiku intensyvuma pastebejau jau praeita savaite , sia maudimas kaip pries mmm ir kartais svaigsta galva. Kadangi esu usa, vizita leksiu kuo skubiau daryt :) sekmes visoms :)

 • buduliukai 2015 spalio 10, 16:18

  pilvas papustas, pastebimas noras miegoti ir aliks(nors netureciau buti alkana). ai, karsta, tragiskai karsta…

 • naktigone 2015 spalio 10, 20:50

  maudžia kiaušides, dažniau einu į wc ir šiandien pradėjo teplioti. tikiuosi viskas bus gerai.
  nei skoniai, nei kvapai nepasikeitė. gal kiek miego anksčiau užsimanau.

 • bernyse 2016 balandžio 15, 15:34

  sveiki, man jokiu kaip ir pozymiu nera tik teigiamas testas ir skauda pilvo sonus,tai viena tai kita diegia…o seip jauciuosi puikiai

 • Lape1980 2017 kovo 28, 01:13

  Ta savaitgali super fizni kruvi turejau, sestadieni su dviraciu 40 myliu myniau o sekmadini pusmaratoni begau 21km!!
  Jeigu buciau zinojus kad gyvybe uzsimezge tai jau prie starto linijos apsusukus buciau.

  Man labai idomu ka nauja gyvybe veikia 23 diena jeigu uzmegsta16 diena buvo? na tuo metu tas spermatoziukas pas mane uzsuko :)

  Oj, ar kartais tik menesines neturetu pasirodyti kazkur ant dienu. reik paziuret i kalendoriu.. Ach! 2 dienos „overdue“, turbut del to pusmaratonio man cia uzsitese, lygtais kazkur turetu but like pora nestumo testu, einu pasiziuresiu, aj nerandu. Kita ryta, nu bet kur tos menesines? man visad tiksliai jos ateina, anoks cia stresas tas pusmaratonis. O radau testukus, nagi nagi – ech ir vel vienas bruksnelis., Tuo metu isoka mylymasis, as trenkiu testuka i sona, mylymasis kazka pasiima vel isbega, as atgal strykt prie testuko . Ach – du bruksniukai!!! negali buti! dar vis nesitiki…

 • Lape1980 2018 birželio 01, 21:48

  MM rytoj turetu buti, bet nestumo testai jau dabar bruksnius meto, dar mylymojo paprasiau kad trecia kitos firmos parnestu..nustebciau jeigu butu ne du bruksniukai. is antro ciklo sita zirniuka pasigavau:)

 • lekianti 2018 birželio 11, 19:19

  sveikinu lape :)

 • Lape1980 2018 birželio 16, 02:08

  Aciu,, Zuikuti :) Jau maniau kad viena cia forume karaliausiu kaip ir praeita karta, Kokis tai labai super aktyvus forumas, paskutinis komentaras pries N metu, Nu ir po saves vel save matau nors visi metai praleke :)

 • lekianti 2018 liepos 07, 12:41

  o as laukiu laukiu laukiu :) )) 14 ar 15 turi mmm but ,nu ir sis men kitoks ir ovuliacija jauciau ir kitokie jausmai pilve … arba paranoja jau ,viens is dvieju …pozymiai tik net nzn ,pilvo apacioj pamaudena maloniai ,tai astriau ..nzn nzn …