3 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Maždaug 14 dieną nuo paskutinio menstruacijų ciklo pradžios, vienas iš subrendusių kiaušinėlių yra paleidžiamas iš vienos kiaušidės ir įtraukiamas į kiaušidę, kurioje įvyksta apvaisinimas.

Galimas tepimas ar kraujavimas tuo metu, kai apvaisintas kiaušinėlis implantuojasi jūsų gimdoje. Nereikia nerimauti – tai normalu, bet taip nutinka ne visoms moterims. Dauguma moterų nejaučia tikslaus apvaisinimo momento.

Vaisiaus vystymasis

Spermatozoidas susitinka kiaušinėlį kiaušintakyje ir prasideda gyvybės stebuklas. Nors pro kiaušinėlio išorinį sluoksnį gali prasiskverbti keletas spermatozoidų, tik vienas spermatozoidas pateks į kiaušinėlį ir jį apvaisins. Kiaušinėlio viduryje „pliuškenasi“ mamos ir tėčio chromosomos; abiejų tėvų informacijos dalelės pradeda formuoti jūsų būsimo kūdikio chromosomas. Apvaisinimo momentu tėvo spermatozoide esančių lyties chromosomų dėka nustatoma jūsų vaiko lytis. Jeigu turite pretenzijų dėl vaiko lyties – kaltinkite tėtį! :)

Mažylio dienoraštis

Oi, nieko nesuprantu, kas čia su manim darosi? Visų pirma, aš „dauginuosi“! Viskas prasidėjo nuo vienos ląstelės, bet jau po trijų dienų aš turiu 32 ląsteles ir esu panašus į šilkmedžio uogą. Ketvirtą dieną viduje atsirado kažkokio skysčio. Be to, dėl man nesuprantamų priežasčių, aš judu nežinoma kryptimi. Ar kas nors gali paaiškinti, kas čia dedasi?

Pagaliau aš sustojau. Įdomu, kur aš pakliuvau? Reikia apsižvalgyti. Čia neblogai, netgi labai jauku. Man patinka. Beje, mano išorė vėl pasikeitė. Dabar aš panašus į kamuoliuką ir turiu 250 ląstelių.

Na, kadangi manęs jau niekas niekur nebejudina, įsitaisysiu čia patogiau.

Idėjos tėčiui

Vis dar galite atlikinėti reguliarius įnašus į pastojimo sąskaitą. Mėgaukitės tuo, nes gyvenimas tuoj stulbinančiai pasikeis.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip dabar jaučiatės bei kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 3 savaitę

 • rutaandrijauskaite 2011 spalio 29, 13:30

  Žiaurei skauda pilvą, nežmoniškai. Ir visada norisi verkti, paskui juoktis.. nuotaikų kaita :)

 • lekianti 2012 sausio 05, 23:33

  TAIP ANKSTI ?

 • Toti 2012 sausio 25, 14:48

  O As dar nieko nejauciu, tik kartais paskaudena pilva… manau per mazai laiko kad kazka pajausciau.. :)

 • judituxx 2012 sausio 28, 23:32

  Man tai irgi pacioj pradzioj 4 dienas papykino,pilwa karts nuo karto suduria,arba sona ir dabar jau 3 diena galwa po biski paskauda ir wiskas:)

 • BlondeeeA 2012 vasario 20, 13:01

  jau dariausi 4 testus visi rodo neigiama, sergu kaip sirgusi tik va velavosi savaite o ginekologe sake kad yra pas mane kazkas nes gimda jau labai didele ir kieta

 • linux666 2012 kovo 15, 15:49

  vai va ir as vis dar nelabai suprantu kas cia darosi, dariau du testus vienas neigiamas, o kitas kaip ir teigiamas, bet va pradejo kazkaip „teplioti“, raso, kad normalu sia savaite… o as vis dar galvoju, o gal cia ne nescia dar :) bet jau laaabai noriu

 • vilyte.d 2012 balandžio 10, 12:32

  As dariausi 3 testus, pirmas buvo neigiamas,o kiti 2 su neryskia juostele. Požymiai keli yra: krūtinė pabrinkusi, spenelius skauda,pilva kartais pamaudžia,patepliojo po santykiu ir per menesinių laiką vieną dieną, tik va gavau baisią slogą :( Jei esu nėščia gal gali pakenkti? Gal kas nors yra ką girdėjęs? :)

 • gyzmo999 2012 gegužės 13, 00:07

  Manau sia savaite dar ankstoka darytis testa… O sloga neturetu kenkti,- jai nenaudosi vaistu…

 • slodka 2013 kovo 26, 13:07

  Keistai jaučiuosi,kiek bandžiau skaityti,kad taip anksti nebūna jokių neštumo požymių,bet man yra: skaudą ir svaiksta galva,pilvas gurkuliuoja,noriu valgyti,o poto kai prisivalgau pradeda pykinti,esu labai labai meguista,pavargus,BT šokinėja nuo 37,3 iki 35 net nusileidžia,visa kaip sudaužytą,skaudą pilvo apačią-labiau šonuose,tarsi kiaušydės ir skauda nugarą…nežinau ar čia gerai ar blogai,ar tai neštumo požymiai ar sveikatos sutrikimo…neštumą planuojam ir labai jo noriu,čia būtų antras vaikelis,iki mmm liko 7dienos,neštumo testą dar ankstoką daryti,bet nuojauta,kad laukiuosi,tik baisi dėl pilvo skausmų ir nugaros skausmu nežinau ar tai normalu.Jei kas jaučia ar jautė panašus simptomus brukštelkite.

 • Ingutte20 2013 balandžio 21, 21:34

  Valgyt pradejo smarkiai noretis,temperatura 37,pilva skauda,galva svaiksta

 • slodka 2013 balandžio 27, 18:37

  praeitą mėnesį kai rašiau komentarą kuris viršuje,neštumas nepasitvirtino,o ginekologai atrado,kad turiu problemų su hormonais,geriausiu atvėju sakė planuoti netumą,kad hormonai susitvarktų,ką šį mėn ir vėl darome,arba tiesiog tektų gerti kotraceptikus,kad sureguliuoti hormonų kiekį organizme.Labai labai tikiuosi ir laukiu,kad šį mėn. pavyko.

 • Justconceived2013 2013 liepos 15, 02:36

  Myliu savo mazyliuka ir jauciu ji labai gerai. kalbu su juo mintyse,junk jis jau 3savaiciu, jau kazka supranta, na, bent jau tiek kad tetis, mama, mociute ir teta labai jo laukia. O kaip kitaip, nei mano boyfriendas , nei jo sesuo vaiku neturi, bus mociutei dziaugsmo!!!!

 • Viki03 2015 gegužės 17, 00:30

  man ir sie simptomai:)))) lyg buciau nescia:) paburko krutine. po sekso per vaisingas dienas maude pilva.lygiai toks pats jausmas kai laukiausi pirmo:) Tikiuosi kad is pirmo bandymo pavyko:)))

 • Aukse101 2016 vasario 18, 21:38

  Pirmas vaikelis, 3+ savaites, krutine didziule, ir skauda :( kartais paskausta galva, ir silpnumas apemes, jau viena kart pykino. o kas toliau…:)))

 • Lape1980 2017 kovo 28, 00:48

  Einu taikytis su teciu, nes antraip mazylis niekada neatsiras. 16d po menstruaciju, lyg ir praziopsojau ovuliacija, bet malonumo su teciu apturet vis tiek nieks nedraudzia.

  Nieko neskauda, del nieko nesuku smegenu isskyrus del vieno – ar gerai pasitenkinsiu su teciu :P

 • lekianti 2018 gegužės 01, 22:55

  As jau nebe 1 laukiu o 3 zirniuko , ziuresim ar is 1 ciklo gausis

 • Lape1980 2018 birželio 01, 21:41

  O! kazkas ilindo man i tarpa, xi xi xi. Sveikinu, lekiancioji! o kokia ten pas tave ikona? Zuikutis? niam niam :)

  Ka as cia dariau sia savaite? ogi nestumo testus gadinau, viena po kito. „Ones step“ jie vadinasi. nieko konkretaus nerode, bet namiokus mete :)

 • lekianti 2018 birželio 04, 15:32

  lape tu zn mane ? ;) as laukiu ,3 ciklas jau gadinas ,gal si pavyks :)