35 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Į nėštumo pabaigą, Jus gali pradėti kankinti nemiga. Manoma, kad taip mamos organizmas ruošiasi naujam gyvenimui su kūdikiu. O gal kaltas nerimas, dėl artėjančio gimdymo, kūdikio sveikatos, gerovės ir motinystės rūpesčių. Yra ir fiziologinių priežasčių, dėl kurių galėtų sutrikti miegas.

Jūs tikriausiai jaučiatės apsunkusi, sunku įkvėpti, kankina virškinimo diskomfortas. Todėl stenkitės valgyti labai mažais kiekiais ir dažnai, daug ilsėkitės, o kad netintų kojos, ilgai nesėdėkite ir nestovėkite toje pačioje padėtyje, kai tik įmanoma, pakelkite jas aukštyn. Jeigu tenka ilgai važiuoti automobilyje, dažnai sustokite ir pasivaikščiokite.

Gimdos kaklelis

Jūsų gydytojas gali pradėti reguliariai tikrinti gimdos kaklelio atsidarymą ir jo ilgį, sekti, kokioje padėtyje yra jūsų kūdikis. Jis negali gimti pro uždarytą gimdos kaklelį. Tam, kad kūdikis gimtų, gimdos kaklelis pirmiausia turi suminkštėti, o tada atsiverti. Kai Jūsų gimdos kaklelis yra pilnai atsivėręs (10 cm skersmens), iš gimdos vaikas gali pajudėti galvute pirmyn per gimdos kanalą. Gimdos kaklelis tai sutrumpėja ir susitraukia, tai išsiplečia. Latentinė fazė (1 pav.) - susitraukinėja gimdos kaklelis. Aktyvi fazė (2 pav.) – sąrėmiai ir atsiveriantis gimdos kaklelis. Po to seka pereinamoji stadija, kada gimdos kaklelis atsiveria apie 10 cm.

Vaisiaus vystymasis

Iki pirmojo susitikimo su mažyčiu stebuklėliu liko visai nedaug laiko. Nuo šio momento kiekvieną savaitę mažylis priauga po 220 g. Visa organų sistema jau tokia, kokia bus gimus vaikeliui.
Kūdikiai dažnai gimsta su ilgais nagučiais, neretai susibraižo veidą dar būdami gimdoje. Dabar jam gimdoje visai mažai vietos, nes sumažėja vaisiaus vandenų kiekis.

Vis dar kaupiami riebalai po oda, ypač aplink vaisiaus pečius, kurie darosi apvalūs ir putlūs. Pūkeliai slenka, bet jų gali šiek tiek likti ir kūdikiui gimus. Mažylio akys mėlynos, bet po gimimo gali dar pasikeisti.

Vaiko ūgis ir svoris

Ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų – beveik 33 cm, svoris – apie 2550 g.

Mažylio dienoraštis

„Kartais, kai mano smegenys neapkrautos problemomis ir sprendimų ieškojimu (rausva raukšlėta oda ir mažas gyvenamasis plotas), aš svajoju. Svajoju apie mamą: apie minkštutėlius, gražius jos plaukus, akinančio baltumo šypseną, jos skleidžiamą šilumą, geras, kupinas meilės akis ir šilko švelnumo rankas, kurios vieną gražią dieną prisilies prie mano rausvos odos. Ak, mama, mamyte, mamulyte mano… Aš tave taip myliu.“

Idėjos tėčiui

Jau baigiasi trečiasis nėštumo trimestras. Mamytė jaučiasi nerangi ir pavargusi, tėtis - nervingas ir išsekęs. Jūsų seksualiniai įpročiai visiškai pasikeitė (o ar gali būti kitaip?). Mamytės pilvukas privertė ieškoti naujų, patogesnių pozų meilei. Toks seksas, nuolat beieškant patogesnės jai padėties, gali labai skirtis nuo tavo fantazijų… Vienas iš jūsų dėl to gali būti prastos nuotaikos. Bet visi mes tokie skirtingi.

Ką tu darai, kai ji prastai nusiteikusi? Ką tu darai, kai ji nenori mylėtis? Dažniau apkabink ją, laikyk už rankų, bučiuokitės. Pamasažuok mamytei nugarą, pėdas ir išlik atidus bei rūpestingas. Padaryk ką nors ypatingo, tarkim, pedikiūrą: ji negali pasiekti savo kojų pirštų, ir tikrai pasijus daug geriau, jei ligoninę nuvyks dailiomis kojytėmis. Šios mažos smulkmenos jus labai suartins.

Jei abu esate geros nuotaikos, ir nėštumas nekomplikuotas, mylėkitės. Būkit kūrybingi, rinkdamiesi pozas ir mėgaukitės. Jei vienas iš jūsų nenusiteikęs, nepriimkite to asmeniškai, ir nespauskit. Pagalvokite, kaip galėtumėte praskaidrinti monotoniją ir pagyvinti seksualinį gyvenimą.

Kai kurie gydytojai rekomenduoja susilaikyti nuo lytinių santykių likus 3-6 svaitėms iki gimdymo, tačiau paklauskite jus prižiūrinčio gydytojo nuomonės šiuo klausimu.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip jaučiatės ir kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 35 savaitę

 • giedrianka 2011 lapkričio 27, 23:35

  Gyvenu laukimu, gal del to nakti pradejo kankinti nemiga? atrodo su lova visai susipykau, kartais negaliu uzmigti, nes skauda sonkaulius, bet dazniausiai tiesiog nemiegu kiaura nakti ir viskas. Mazylis auga puikiai :) jau tuoj tuoj ir mudu susitiksim akis i aki :) )

 • ynksster 2011 lapkričio 30, 16:34

  O as negaliu negalvoti apie tai, kad gal but mano vaikelio pirmalaiki gimima issauke lytiniai santykiai…. Savijauta tikrai buvo gera, galejau kalnus nuversti, taciau po meiles vakaro, ryte pabudau nekaip, spazmavo pilva, ko toliau tuo vis nerimdavo, apsilankius pas gydytoja, paliko ligonineje ir po 4 dienu gime mazylis. Dekui Dievui, kad viskas gerai, bet iki siol apie tai vis pagalvoju, o gal nereikejo myletis?

 • milto 2011 gruodžio 29, 14:29

  Daktarė pasakė, kad gimdos kaklelis gan trmpas-2,6 cm tai patarė daug gulėti, nešioti nėščiųjų diržą ir nesimylėti, kad nesukelti priešlaikinio gimdymo. Tai ėmiau labiau jaudintis ir prasčiau miegoti, kad vaikelis gims per anksti ir neišnešiotas :(

 • Brigitarimkuviene 2012 vasario 02, 02:32

  Mano gimdos kalelis dar 30 sav. buvo 2 cm. bet sake, kad cia viskas gerai

 • IRIM 2012 vasario 07, 12:03

  Na, musu pirmagimis irgi gime po meiles nakties. Bet as tame nieko blogo nematau. Tiesa, tai buvo 1 savaite, o ne 5 sav anksciau ;) Nemanau, kad meiles aktas issaukia gimdyma. Nebent jau labai ‘davetes’ :D Myletis besilaukianciai netgi gerai – teigiamos emocijos. Neaisku kodel, bet antro laukiantis pas mane gerokai sumazejes libido, todel skriaudziu vyra :(
  As jauciuosi gerai. Eisiu i baseina pasipliuskenti ;)

 • Darma 2012 balandžio 30, 23:26

  Musu pirmagime irgi gime po pasimylejimo. Nuo sexo minksteja gimdos kaklelis, tad manau, tai susije.

 • Aksana-Lap 2012 gegužės 03, 17:35

  kvepuoti nera labai sunku,, miegu neblogai, bet trumpiau…
  kiek zinau ne pats aktas, o jo “vaisiai“ suminkstina gimdos kakleli, veikia skatinanciai :) ) apart nugaros skausmu, bei skausmo kirksnyse judant, jauciuosi gerai :)

 • Sie_muska 2012 gegužės 09, 15:04

  Jau artėja susitikimas su mažyliu ir vis labiau jo laukiu. Truputį baugoka, nes po kambarius laksto 1-erių sūnelis, tai kaip man seksis su dviem? Bet kad ir su vienu nelengva kai esi nėščia… Reikia ir panešioti ir į lauką eiti (jei karšta labai to nesinori). Gyvename antrame aukšte, tai kol susikuičiam jau pavargstu :) Sakau bus du, bet nors pati būsiu stipresnė (praėjus pogimdyviniam laikotarpiui). Pamenu mėnesį po gimdymo tai nekaip buvo. Ech ir vėl tas pats laukia :) Antrojo leliuko lytis lyg ir vėl berniukas. O taip norėjosi sesytės, tai dar giliai širdyje galvoju, gal visgi sesytė. Sūnus savo gražumus aiškiai parodė pirmaisiais mėnesiais, o čia kojytės nuolat suspaustos ir daktarė lyg kažką mato žiūrėdama iš apačios… Ech, na gal trečio bandymo nereiks :) O jei ir berniukas, manau mylėsiu tikrai ne mažiau :) Jau jaučiu, pilvas svyra į apačią. Galvoju gal galvutė jau įsistatė į reikiamą padėtį. Eisime su vyru už savaitės pas savo daktarę, tai gal pasakys ką tiksliau, kaip čia mums sekasi. Nemiga nekankina, miegu gerai visą naktį. Tai bent pailsiu :)

 • Intravert 2012 gegužės 10, 10:26

  34-35 sav. kaklelis ~23cm, gydytojas sakė, kad realiai jis yra dar trumpesnis, kelintą dieną iš eilės jaučiu, pilvo, nugaros skausmus, bet dar išleido namo nepaguldė, džiaugiausiausi, buvau įsitikinus, kad aš tai jau „pernešiosiu“, o čia visko gali būti, į kitą pusę, bet nebūtų jau taip blogai, nes gyd. sakė jei prasidėtų tai jau ir nestabdytų…

  Ir neleido mylėtis… jokiais būdais! jei nenoriu neišnešiotą pagimdyti vat, gyd. profas is kmuk, taigi žino ką sako. O draugei pati buvau patarusi, jai jau buvo sukakęs terminas, bet niekas neprasidėjo, tai ji pagulėjo šiltoj vonioj ir su vyru pasimylavo, taigi tą pačią naktį prasidėjo gimdymas :) )) viskas baigėsi ok :)

  Aišku prastokai su miegu, kartais visai neišsimiegojus, o kartais geriau būna

 • Simsius 2012 gegužės 16, 15:17

  Jau 35 savaite , negaliu patiketi kad laikas taip greitai prabego :) esu pilna geru emociju , megaujuosi likusiomis savaitemis ir savo pilvinuku :) pasiilgsiu as jo savyje , bet labai laukiu kada susitiksim :)
  su miegu buna visko…jeigu nekankintu tas nuolatinis noras slapintis tai butu super , ir dar tie Hikso saremiai kartais naktim pakankina tai issigastu kad jau gimdymas prasideda o mano net tases nesukrautos , tai siandien rubeliu skalbimo ir lyginimo diena :)
  Sekmes visoms :)

 • ernestal 2012 birželio 29, 23:48

  jauciu susitraukimus stiprokus, nerimas kankina del to, jau siandien norejau vaziuot pas daktarus, bet nurimo,,,

 • bigmamy :) 2012 liepos 06, 14:44

  savijauta puiki :) energijos net per daug,tikrai nesijauciu nei nerangi nei pavargusi :/ jei ne nuolat visur kliuvantis pilvas bei besispardantis mazius :) net nesijausciau kad greit gimdyt jau laikas…

 • rivadera 2012 liepos 20, 23:37

  as gerai jauciuos, labiausiai kankina remuo ir buvo pora rytu,kada nuo 5 nemiegojau. O manasis yra labai issigandes. 4 menesi nebuvo kur tad pasysiojau lauke ir aisku gavau uzdegima,o jam tai isireze,kad ale kaltas jis,negerai nusiprauses gal ir pan. Tad jokiu meiliu kol lelius negims. Mums sunkiai jis uzkibo,tad saugo mane kaip auksa. Sakiau,kad jei tems vaikiukas ilgai, tada jo baimes man maziausiai rupes-mylesimes. Bet kolkas kol mano vyras supratingas,aisku ir nori ir reikia, bet sake dar keleta savaiciu palauksiu.

 • Spyglasss 2012 rugsėjo 09, 18:26

  aš pikta kaip šeškas :( . Ir valdytis vos eina kai pasiuntu :( . Mažoji malasi pilvukį, net kai bumbu ant visų ar aprėkiu, bus pikta kaip mama. Vis užeinantys pamaudimai ir parengiamieji neleidžia atsipalaiduoti. Taip rodos nedaug beliko laukt, bet laikas lėtai slenka. Noro nuveikt darbus yra, ir jis net stipresnis nei ankščiau, tik jėgų nėra tiek daug.

 • IEZ 2012 rugsėjo 10, 11:09

  mes jauciames gerai tik vis bijau kad nepagimdycau anksciau mat dukryte gime 36sav. jau susidejau kraiteli is anksto i lygonine,kad paskui nereiketu lekti:)

 • Milipili 2012 rugsėjo 13, 13:59

  jauciuosi kaip tingejimo karaliene. maziukas naktim malasi po visa pilva, tai miegoti neina. o diena taip ir ieskau vieteles kur nusnusti. beje, jis dar neapsivertes galvute zemyn, matyt dar vietos uztenka, nes judesius jauciu visur.
  laikas greitai bega, rodos dar vakar laukiau pasirodancio pilvuko, o siandien jau ruosiu rubelius parsivezimui.

 • Alexskami 2012 rugsėjo 16, 21:47

  O mums per nestukiu pamokele, kaip tik sake, kad reikia myletis, ir to nebijot,tik y nauda, suminkstina gimdos kaklely, ir lengviau gimdant.
  Mes jauciames puikiai, daug judame, ir mamyte, ir mazyle (lis) juda,Tik jau neramiai miegame naktimis, istikruju sunku atsigult ant desinio sono nes ten mazyliuke isitaisiusi, tai vis baksnoja i sona ,o ant kaires dar puse velnio.Bet dazniausiai tenka ismiegot ant nugaros. Viskas erzina, net suns lojimas. Vis dar paniesti kuna, ir vel kaip ir pradzioje nestumo, taip ir dabar isbere veida. Turbut vel siauteja hormonai. Na bet laukiame tos dieneles, kada isvysime savo stebukliuka. :)

 • ramilleniu 2013 sausio 27, 09:47

  Maniskis kazkaip jau kuris laikas nenori myletis, o man neramu, kad dar tiek ilgai nesimylesim… Tase pradejau krautis, bet kursus nestukem tik pradejau, nes pirma savaite praeita dekrete. Tiek veiklos prisimastau, kad i vakara vos paeinu- baseinai, parduotuves, maistu darymas ir pan. Reik stabdyt tempus. Jei ne nugara- visai normaliai

 • liliuke 2013 kovo 13, 17:46

  Ikopiau ir as i 35sav. Nuotaika nekokia kadangi guliu ligononineje jau sav.maziukas skuba gimt :-( ketejo ketejo pilvukas beveik visa nestuma,magnis nepadejo kol grazia diena pamacisu gleives su krauju,skausmu nebivo tik nrmalonus ketejimss ir spaudimas..nulekiau pas gyd.kaklelis minkstas sutrumpejes ir atsiveres 1cm.pagulde issaugojimui.. Lasino o danar geriu ginepra

 • liliuke 2013 kovo 13, 17:49

  oi telefonu rasau..sunku :-) geriu gineprali lig isskiru nera daugiau bet gimda keteje daznai.. Kada paleis nzn sako kad bent savaitele dar patempt,ir bus jau nepavojinga gimdyti..

 • burrbuliukai 2013 kovo 16, 15:32

  maniskis irgi nenori myletis, vis bijo kad gims per anksti ar atsitiks kazkas blogo :) bet visada lepina, pabuciuoja, daug demesio skiria :) o mane tai nemiega kankina laaaaabai…kiekviena nakti uzmiegu 3 ar 4h ryto..

 • linaBM 2013 balandžio 16, 16:17

  ikopem ir mes i 35savaite, jauciuosi kaip arbuzas, :) naktys buna visokios , geresnes prastesnes, niekaip nerandu tinkamos pozos, su vyru santikiai geri visom prasmem demesio skiria kartais net per daug :) pilvelio gyventojas labai neramus, bet kai pasiulai ledu visada nurimsta :) oi kaip laukiam to stebuklo ateinancio tik neperanksti, :)

 • momi 2013 rugpjūčio 20, 00:50

  Na man ir jau 35savaiteles. Laukiu sunelio gimimo bet kartu ir bijau pilvas labai nukrito zemyn. Bijau kad nepagimdyciau taip anksti. Ar tai lb blogai butu???

 • panterixa 2013 rugsėjo 18, 13:45

  mum ir jau 35 savaitele eina,nemiga kankina jau senu seniausiai,bet ir diena neprigulu,neuzmiegu,beveik pastoviai pilna energijos.Biski baisu,kad ir lelius nebut toks energingas:) labai daug spardosi,kartais gana nemaloniai i pusle ar stipriai kur i sona.Priaugom tik 9 kg.

 • SandraRupke 2013 rugsėjo 20, 11:09

  Jau prasidejo 35 savaite, savijauta puiki. Naktimis maziau miegu,bet del to diskomforto dar nejauciu. Per nestuma priaugau tik 7,5kg, uztat jauciuosi puikiai, nera nei nugaros skausmu, nei didelio nuovargio. Stengiuosi daugiau paguleti, pailseti kiek leidzia mano galimybes. Mazylis labai aktyvus, broliukas labai laukia jo gimimo,vis klausia kada bus. Potruputi pradejau krautis tases, bet dar reikia kai kuriu smulkmenu nusipirkti. Laukia persikraustymas i kita kambari, tai yra visokiu maloniu rupesciu :)

 • Ugnita 2013 lapkričio 12, 11:20

  Stai ir mes jau ikopeme i 35 savaitele :D Laikas bega kosminiu greiciu, atrodo dar tik pradejau lauktis o jau tuoj susitiksiu su savo antru suneliu :) per nestuma priaugau 7kg, tai irgi jauciuosi puikiai, jokiu nugaros skausmu ar dar kokiu negalavimu :D tik vieno labai bijau – antro cezario :D kazkaip pirmasis mane labai isgasdino, tai db kartais lenda ivairiausiu blogu minciu :D na bet manau viskas bus gerai :D Sekmes visoms laukiancioms savo stebukleliu ;)

 • bagyra777 2014 sausio 03, 11:41

  maudzia lengvai pilvo apacia. pagaliau pasikeite padetis-nebe skersine. truksta gelezies.pilvas kietas.priaugau apie 20kg….

 • Ellllija 2014 vasario 15, 21:16

  y7tn3jkrh5cufgufyki6jhfbfj7bmcngbml-hgv77y8kidgdufhcimxcncmnkcj ,4k,lxn..klnmmn mjn jl

 • Helma 2014 vasario 17, 15:02

  Labai skauda klubus, nors priaugau tik 11kg… miegu gerai, tik mazyliui naktim nesimiega, bet man tai netrukdo, nakti keliuos tik 1-2 kartus i toleta. Tases jau sukrautos, viskas paruosta mazajam aktyvistui, liko tik atsipalaiduot ir laukt naujo gyventojo.

 • ikco 2014 balandžio 17, 09:46

  Priaugau 13kg, pilvuzas didelis, vaikiukas juda maziau, bet stipriau :) kartais net suskausta, kai isiremia su kojyte. Savijauta gera, tik judeti sunkiau, o vis dar dirbu. Laukiu nesulaukiu atostogu menesio gale :)

 • indeniuxxx 2014 birželio 04, 21:00

  Jau vis sunkiau judet,namie vos pasidarau ka reikia,priaugau 20kg jei nedaugiau….daktare sake lelius ne is smulkiuju bus:)Labai jau duodas,pilvas visokiu formu buna;)Per karsciu kojos buvo kaip bciu sugeltos,dabar atslugo.Naktys bemieges galima sakyt,tai y tuoleta,tai atsisest reik,nes klubus labai skauda:(Ir judet subku,toli jau nenueinu,arba bent jau labai letai,bet ir to pilvo apacia pradeda tempt.Laukiam nesulaukiam savo leles:)

 • RamiBanga 2015 birželio 01, 16:36

  Sia savaite pajauciau jau idomesnius, neiprastesnius spazmus, mazu jau cia tie paruosiamieji? Tad jau pradejau deti kraiteli i gimdymo namus.. O pas gydytoja dar tik kita savaite. Bet del to labai nepergyvenu, nes maziuke duodasi kaip reikiant, tad vadinasi jauciasi gerai :) :) O siaip jauciuosi tikrai kaip nesciajai ir priklauso: nerangi, paskausta nugara ilgiau pavaiksciojus ar pasedejus, o miegu pakankamai gerai :) Laukiam ka atnes likusios dienos ;)

 • TheSweetest 2015 lapkričio 18, 14:23

  Irodyta, kad efektyviausias budas paskatinti nenorinti islysti is pilvelio mazyli – sexas ;) taigi ….

 • TheSweetest 2015 lapkričio 24, 00:53

  Musu 35 savaite geresne nei pries tai buvusi, susitvarke miegas :) ir net apsiverte viskas :) noriu daug ir daznai miegoti ;) nuo neramiu koju -pradzioj kiek padejo kontrat.dusas ir blauzdu ir pedu masazas pries miega, dar pradejau gelezi papildomai gerti, dabar jau viskas ok :) vis del to, man jos truko matyt -labai :) leliukas maziau jau juda, prognozuojamas nemazas, tad itariu, kad jam jau visai mazai ten vietos, jauciasi kiekvienas krustelejimas :) priaugau daug -17kg :( sunku del to :) tingisi labai ka nors veikti :/ anksciau toki aktyvi buvau :/ truputi nerami a artejantis gimdymas, bet tikiuosi viskas bus gerai abiems :) nes sese labai laukia :)
  Daiktukai jau sukrauti, liko pampersiukus nupirkt :)