21 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Per kitas dešimt savaičių jūs priaugsite daug svorio, nes jūsų kūdikis pradės kaupti riebalus. Svoris, kurį priaugsite šiuo periodu, sudarys pusę viso svorio, priaugto nėštumo metu. Pagerėjęs apetitas ir pagreitėjusi maisto medžiagų apykaita reikalauja iš jūsų papildomų 500 kalorijų kasdien. Maitinkitės gerai, bet neteikite pirmenybės kažkuriam vienam maisto produktui, ypač riebiam ar nedidelės maistinės vertės. Nenustebkite, jeigu staiga užsinorėsite kažko „toookio“. Pasitaiko moterų, kurioms norisi suvalgyti saujelę žemių, kreidos ar pelenų… Viršutinis gimdos kraštas yra maždaug 1,25 cm aukščiau bambos lygio.

Vaisiaus vystymasis

Spartaus augimo fazė šią savaitę pradeda lėtėti. Širdis auga sparčiau bei kojos pasiekia savo santykines proporcijas.Vaikelio kraujyje jau pakankamai didelis kraujo kūnelių kiekis, pradeda gamintis baltieji kraujo kūneliai, kovojantys su infekcija. Ant liežuvio formuojasi skonio receptorių užuomazgos. Virškinimo sistema jau pakankamai išsivysčiusi, ji gali absorbuoti vandenį bei cukrų iš vaisiaus vandenų, kurį ryja vaisius, ir juos perdirbti.

Jūsų vaikutis dabar labai užsiėmęs - kaupia riebalus. Greičiausiai jūs jau įsitikinote, kad jūsų pilvelio gyventojas – puikus gimnastas. Didelis vaisiaus vandenų kiekis leidžia vaikučiui pasijusti kosmonautu, jis turi daug erdvės platiems judesiams. Mažyliai turi miego ir būdravimo periodus (kuo toliau, tuo aiškiau juos pajusite ir jūs). Didžiausias aktyvumas paprastai būna vėlai vakare, kaip tik tada, kai mamytės stengiasi užmigti.

Ant vaisiaus kaktos ir viršutines lūpos gali būti matomi plaukelių sūkuriai ir spiralės. Antakiai darosi tankesni. Jie atrodo tarsi išvaškuoti, kadangi varškinio tepalo (vaisius jį pradėjo išskirti praėjusią savaitę) daugiausia susitelkia ant antakių. Akių vokai vis dar stipriai užmerkti.

Vaisiaus ilgis ir svoris

Jo ilgis nuo viršugalvio iki sėdmenų yra apie 18 cm, o svoris – apie 300 g.

Idėjos tėčiui

Antrasis nėštumo trimestras yra bene pats lengviausias, tad mėgaukitės šiomis dienomis. Laukite naujos gyvybės, kurkite drauge planus. Tikėkimės, kad pirmojo trimestro pykinimai liko praeityje, o trečiojo trimestro palaima dar ateityje. Dabar pats laikas nuveikti kažką ypatingo kartu, pavyzdžiui, pasiimti atostogų ar praleisti savaitgalį kitoje aplinkoje. Nepamirškite, kad dėl tolimesnių kelionių turite pasitarti su gydytoju. Jeigu nėra galimybės keliauti, stenkitės kuo turiningiau išnaudoti šį gražų laiką įprastoje aplinkoje.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis, kaip jaučiatės ir kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 21 savaitę

 • ausra jabsaite 2011 gruodžio 19, 20:28

  siandien suzinojau kad nesiolu mergyte.esu laimingiausia moteris pasaulyle.

 • Nastulia 2011 gruodžio 27, 21:36

  mes jau praeita svt suzinojom,kad laukiames sunaus,tik niekaip pasispardymu nesulaukiam….turbut tinginiukas,nes gydytoja sake,kad iki 24svt tesulauksim

 • Aksana-Lap 2012 vasario 01, 02:28

  sia savaite suzinojom vaikelio lyti :D jauciuosi gerai, spyriukai netgi matosi :)

 • pukyte 2012 vasario 11, 14:07

  musu mazylis isdykauja, tai ne tas zodis :) labai malonus jausmas, bus toks pats nenustygstantis vietoje kaip ir tevelis ;0

 • mamy 24 2012 vasario 12, 19:02

  jauciu kudikelio judesius jau ir liesdama pilva ;) na ir si kart nepamatem kas po sirdele, vyresnelis sunus sako visiems kad leliukas, o kai atsiras tai ir suzinosim, nors laukia seses ;) ))

 • AstukeV 2012 kovo 16, 09:12

  Oi kokios smagios dienelės kartu su mažiuku! :) Gimnastikos įvertinimas 10 balų, mamytės pašokdinimas įspiriant 10 balu :D Lyties dar nežinome, tačiau tėtukas spėja, kad berniukas, nes laaabai jau aktyviai ir stipriai spardosi ir oi kaip auga :D o ar tai tiesa, tai oi kaip neaišku :) :D Tik pilvuką vis paskauda, neaišku ar dėl peristaltikos žarnyne ar šiaip veržia, bet tikim, kad viskas gerai :)
  Sėkmės visoms šiuo periodu! Mėgaukitės, nes išties jis stebuklingas, ba galo smagu, kai mažiukas vis primena apie save net sėdint, pilvuką pakilnoja ir vis priverčia nusišypsoti širdele :)

 • Zuiketukas 2012 kovo 16, 13:50

  Prieš keletą dienų sužinojom, kad mūsų sūnelis turės sesutę, labai jau padykusią, nes kai vyras, pridėjęs ausį klausėsi, ar neišgirs širdelės, gavo spyrį :D

 • bigmamy :) 2012 kovo 29, 15:11

  puikiai jauciuosi :) atrodo sunelis irgi nes kai jau susimasto paisdykaut tai net kliunksi pilvas :D o jau kaip su teciu bendraut megsta uztenka jam ranka ant pivo uzdet na i parasideda „bendravimas“ :D

 • idzigi 2012 gegužės 10, 19:59

  O mes kai ziurejom ultragarsa, tai tik rankyte parode ir nusisuko staigiai. Gydytoja gaude gaude, bet tik rankyte mojuojant pamatem, nusprendem kad ir nenorim zinot ka turesim. KAip dabar vadinam musu raganosiukas, mat labai i viena sona badosi :) jauciu nestiprius judesiukus, vyras karta tik pajuto, o taip nuo jo slepiasi, nors bando visaip prakalbint tetis pilvuka :)

 • IEZ 2012 birželio 02, 10:06

  a mes tai pries 3dienas ejom darytis ultragarsa,bet nesuzinojom ka tures musu dukryte:)mat leliukas sedi tai gydytojas sako yra laiko dar apsivesti.

 • Alexskami 2012 birželio 11, 10:50

  O mes tai miegam be sustojimo, ir leliukas ir mamyte miega :) siaip viskas gerai.

 • sidabrinuke 2012 birželio 20, 13:08

  O mes judesiukų dar nejaučiam :) turbūt tinginiukas kaip ir mūsų pirmasis, per pirmą nėštumą judesius pajaučiau tik 24-285 savaičių. Lyties irgi nesužinojom, tad laukiam leliuko :)

 • ErikaAlgirdasSkaiste 2012 birželio 27, 13:16

  musu maziukas lyties taip pat neparodo,tai taip pat laukiame leliuko:) smagiause tai kad as jau ji jauciu nuo 14 savaites puikus jausmas,o dabar jau kaip duoda mamytei y pilvuka…smagu,neapsakomas jausmas. antas nestumas man tai esu laimingiause,kaip judiasiukus stebime visi trys,sugulam y lova visu rankos ant pilvo ir laukiame kuriam greiciau y ranka yspirs:D o mano savijauta puiki,leliuko taip pat,todel laukiam lapkriti dziaugsmo:*

 • welkinLady 2012 birželio 27, 14:08

  Jau pora sav kai zinome jog laukiames dukrytes :) Bet jos aktyvumas… uch :) taip pat jauciu jau pakankamai ilga laika ir daznai.. Savijauta mano labai gera, aktyvumas- taip pat praktiskai grizes i ikinestumini perioda. Jau po truputi pradedame zvalgytis reikalingiausiu ir butiniausiu priemoniu kudikeliui. Kas turbut labiausiai man ir suteikia dziaugsmo :) ))

 • tina12 2012 lapkričio 02, 19:12

  O mes vis dar nesulaukiam judesiuku :( Pirmasis leliukas mums, tai taip nekantraujam, kada galesim ji jausti, o maziukas tinginiukas matyt, nenori nei pasirodyti, nei reikstis per daug :)
  Teks dar palaukti…

 • Kalnu mergele 2012 gruodžio 12, 17:25

  Siandien buvau pas daktare – bus berniukas! Slapta to ir tikejomes :)
  Spardytis pradejo nuo praeitos savaites – ir kasdien tai jauciasi vis stipriau ir stipriau! Jausmas neispasakytas!

 • ewalota 2013 sausio 05, 17:49

  Na mano princese tai judri turbut y mamyte bus :-) labai laukiau mergaites ir pamateme mergaite :-)

 • meshkOOtia 2013 sausio 15, 03:03

  Sveikos :)

  Mums eina 21 savaitė, jei tiksliau tai 20 sav ir 5 d. :) Buvome su vyru šnd echoskopijoje. Pasakė, kad vaikelis sveikas, tik nepamatavo stuburiuko, nes gulėjo ant nugarytės ir negalėjo išmatuoti jo. Liepė ateiti po -jų savaičių. Ir dar pranešė mums, kad mano pilvuke auga mergytė. Lb džiaugiames su vyru. Nes mūsų nuojauta, bei lyties testo nustatančio rezultatas neapgavo. Atitinkame visas savaites ir sveriame 354 g. Judesiukus pradėjau jausti (tiklsiau supratau, kad tai tikrai mažiukas) nuo 20 savaitės pabaigos, jei tiksliau tai 19 sav ir6 d. buvo. Db kasdien jaučiu mažiukę ir vis pašnekinu ją :)

 • SandraRupke 2013 birželio 13, 11:05

  Jaučiuosi puikiai, judesiukai vis stiprėja. Aktyvus ypač dieną. Sūnus labai laukia kada bus broliukas arba sesytė. Karts nuo karto paglosto pilvelį :)

 • Renard 2013 liepos 16, 15:42

  Savijauta tiesiog puiki :) kitą savaitę eisiu pas gydytoją, tikiuosi jau pasakys ko laukiuosi. Abu su vyru labai laukiam sūnelio. Spardosi mažiukas jau nuo 18 savaitės. Neapsakomas jausmas. Tartum pilve plaukiotų auksinė žuvele :) jaučiuosi labai laiminga ir po truputi planuoju pirkinius :)

 • Cesiuke 2013 rugpjūčio 07, 07:19

  Vakarais keisti jausmai buna pilvelyje, bet nepasakyciau kad vaikiukas plaukioja, arba vis dar nesuprantu kad ten juda mazylis :) Kokia lytis deja dar nezinome bet vyras labai nori berniuko nes tai musu pirmagymis
  :)

 • agneska 2013 rugpjūčio 10, 16:59

  sveikos:)
  judesiai jau yra,prasidejo 17sav:) o mum jau 21,tik nesirodo kas bus,kojytės sukryžiavo.O savijauta būtu gera,tik kažkodėl pulsas mano padidėjas,tai mum tyrimų dar parašė, žiurėsim

 • danielius323 2013 gruodžio 26, 17:11

  Dar kolkas nezinom lie ties bet labai laukiam salvo dziagsmo

 • eglutee211 2014 kovo 30, 15:06

  o pas mus pilvelyje cielas vyras gyvena su visom savo grozybem :) nors mamyte taip ir jaute visada :) labai dziaugiames savo stebukliuku. Judesiukai vis stipreja, pries miega maziulis megsta paisdykauti, net pilvas kilnojasi! o jau kaip gera gera…jausti savo maziuli :*

 • bugita 2014 balandžio 03, 16:54

  Sendiena dariausi echoskopa, leliukas sveikas, nelabai gerai mate koks stebuklas pas mane pilvelyje, todel sake jei nelabai matosi tai greiciausia bus mergyte. Auginu dukryte, kai jai pasakiau,kad gali buti sese, tai dziaugsmo buvo labai daug,nes seses ir nori. Judesiukus jauciu puikiai,jausmas neapsakomas. Linkiu visoms geros sveikatos.

 • meilliux 2014 liepos 09, 15:12

  Vakar dare echoskopa, laukiam princeses, is ligonines isejau lyg ant sparnu,ne be galo noriu dukrytes, taip ir jauciau kad bus :-) judesiukus jauciu jau gera savaite ,pries pora dienu ir su tetuku pasisveikino :-) jauciuosi puikiai, ir mazylei viskas gerai :-) sekmes visoms auginancioms pilvelius ;-)

 • lauritalora 2014 liepos 20, 23:07

  Antrasis nėštumas tikra palaima:) Palyginus su pirmuoju nėštumu, nieko neskauda, labai aktyviai gyvenam, tik pilvukas didėja:) Judėsiukus pradėjau jausti labai anksti, taigi bendraujam (ypač duše dvigubai pilvas padidėja:)) Linkiu visoms nuostabaus laukimo;)

 • Indre201 2014 liepos 26, 09:46

  Laukiam mergytes,uogytes ;) isdykusi maziuke duodasi po pilveli,net guziukai issoka :)

 • likosius 2014 rugpjūčio 08, 16:43

  Jau judam,tik dar silpnokai.Sia savaite suzinojom,kad bus trecias sunelis:}

 • RamiBanga 2015 vasario 22, 20:53

  Sveikos :) pries kelias dienas buvom ultragarso darytis. Sake, kad sveikas maziukas, tik kad va neparode kas busias :) bet nuo paziurejimo issake savo nuomone, kad berniukas greiciausiai. Bet lauliam leliuko ir toliau galvojam vardus. :D judesiukai vis intensiveja, tik pilvukas kazkoks isitempes vis…paskyre magnio pagert, tai laukiam rezultatu :)

 • donatadnc 2015 gegužės 06, 14:36

  ir man jau 21 savaite prasidejo…su pirmu sunum visas neshtumas buvo lengvutelis, o shitas maziukas (neishsiduodantis lyties) truputi pakankino pirmam trimestre….na bet pagaliau jauciuos puikiai….ir dar norejau pasidalint juokingu pastebejimu-pasitaike nerealiai erotishkas neshtumas (radikaliai prieshingas pirmajam), jei galeciau vyro ish lovos apskritai nepaleisciau :) ……del pastarosios aplinkybes jis aishku ne trupucio neliudi :)