5 nėštumo savaitė

Būsimoji mama

Jei esate nėščia, metas apsilankyti pas akušerį ginekologą ar šeimos gydytoją, kad aptartumėte tai, ką turite daryti nėštumo metu. Gydytojas nustatys nėštumo dydį ir numatys gimdymo datą.

Dėl hormoninių pokyčių nėštumo metu jūsų krūtys gali pabrinkti ir tapti jautrios, nes daugėja pieno liaukų. Galite dažnai jausti alkį arba šleikštulį, prasideda rytiniai pykinimai. Didėjanti gimda pradės spausti šlapimo pūslę, todėl prasidės dažnos kelionės į tualetą. Šie simptomai gali būti ir kitokie, skirtingos moterys, o kartais ir ta pati moteris skirtingų nėštumų metu, juos išgyvena individualiai.

Gali būti, kad dabar nuolat žiovaujate, turbūt neištvėrėte nenusižiovavusi ir skaitydama šią trumpą pastraipą! Jei krūtys tapo itin jautrios, jums padės miegojimas su sportine liemenėle. Dauguma simptomų yra tokie patys, kaip ir praėjusią savaitę. Dėl padidėjusio hormonų kiekio kai kurioms moterims gali skaudėti galvą.

Yra daugybė moterų, kurioms nepasireiškia nei vienas iš šių simptomų. Jos nevemia, nesvaigsta galva, ir tai gali būti normalu. Nepanikuokite, jeigu ir jums nepasireiškė nėštumo simptomai, tačiau pasikonsultuokite su gydytoju, jei nėštumo simptomai staiga dingtų.

Vaisiaus vystymasis

Embrionas turi aiškiai matomą viršutinę bei apatinę dalį, ir savo forma primena C raidę. Jį dengia dvi apsauginės membranos, o didelė, balioną primenanti struktūra yra trynio maišas, kuriame gaminasi embriono kraujo ląstelės.
Ląstelių pasidalijimas tampa gana diferencijuotas. Embrionas dar turi kairę bei dešinę dalis, priekį ir nugarą. Juosta, einanti išilgai nugaros, susisuka formuodama griovelį, kuris tampa kanalu. Vėliau tai bus nugaros ir galvos smegenys. Viršutinė kanalo dalis plečiasi ir platėja formuodama priekinę smegenų dalį. Embriono centre ryškėja iškilumas, kur vėliau bus širdis, taip pat vystosi rudimentiniai kraujo indai.

Mažylio dienoraštis

„Šią savaitę manyje kažkas mezgasi. Atrodo, kad tai – kepenų ir kasos užuomazgos. Koks aš simpatiškas ir didelis! Aš panašus į 1,5-2,5 milimetrų ilgio cilindriuką.“

Idėjos tėčiui

Mama gali kiek nesveikuoti ir kartais išsilieti ant jūsų (ir ant bet ko kito). Nepriimkite to asmeniškai. Suplanuokite ypatingą pasimatymą ir atšvęskite teigiamą nėštumo testo rezultatą.

Nesvarbu, ar jums knieti kam nors papasakoti „gerąją naujieną“, ar ketinate dar palaukti. Pirmosios nėštumo savaitės būna gana keistos. Ji nesijaučia „ypatingai nėščia“ ar kitokia, jūs tikrai nieko nejaučiate, ir gyvenimas yra tiesiog keistas. Gali užplūsti dvilypiai jausmai, net jei ir planavote nėštumą. Dabar labai svarbu kalbėtis su partnere apie tai, kaip jūs jaučiatės.

Pasidalinkite ir jūs savo mintimis bei išgyvenimais, kokie svarbūs pasikeitimai įvyko jūsų kūne šią savaitę.

Komentarai apie 5 savaitę

 • jovitelius 2013 spalio 04, 13:51

  Siandiena ryte pasidariau testuka ir pagaliau pamaciau ta antraja juostele,nors dar ir neryskia :) Esu laiminga begalo. Nors nuotaikos pokyciai tai siaubingi, tai verkti norisi tai juoktis, tai pyksti,bet nezinai nei kodel nei ant ko.

 • Geljana 2013 spalio 15, 09:55

  Jauciuosi beveik kaip visada. Ir su sypsena, ir irzli … Tik erzina „astrus, ryskus“ kvapai. Apetitas yra, bet suvalgau nedaug. Norisi miegucio… :)

 • Ausriuxs 2013 spalio 29, 16:37

  Tikra tiesa :-) Ir nuotaikų kaita akivaizdi, ir miegučio norisi, bet kvapai erzina labiausiai :-D

 • ceuskoote 2013 lapkričio 09, 20:56

  išaugo alkio jausmas, poreikis lakstyti į wc, anksčiau laiko pavargstu ir tampu mieguista. Būna tampo skrandį, bet vemti neteko.

 • Shmike 2013 lapkričio 18, 15:04

  As labai noriu miego, galiu kas valanda eiti pamiegoti ir aisku valgau :)
  be to labai daug geriu vandens, jauciu poreiki tam, ir aisku i toleta lakstau :D

 • naujamamyte22 2013 lapkričio 21, 11:48

  As labai daznai begu i tuoleta, per nakti buna netgi pora kartu atsikeliu ir dar ryte nueinu :) labai jautrios krutys ir jau gan dideles. O del nuotaiku kaitos tai vyras jau nebeturi kantrybes su manim :D

 • mamaausra2 2013 gruodžio 29, 05:07

  Sveikos busimos Mamytes!:)Niekada nemegau salduminu,o dabar reikia kovoti juos nuo manes,nes net tortu nevalgidavau per gimtadienius,o dabar galiu visa suvalgiti :)

 • tss 2014 sausio 06, 11:47

  jokiu kitokiu pojuciu nei butu pries menzes, tas pats irzlumas, pajautrejus krutine..apetitu niekada nesisikundziu tai negaliu sakyt :) testa pasidariau tik todel, kad pora dienu buvo lyg pradeje teplioti, bet menzes taip ir neprasidejo, tai man sukele itarima. bet pamacius II vis delto buvo sokas, tikrai nesitikejau :)

 • agne.lt 2014 sausio 26, 21:05

  Sveikos visos, na aš tik vakar sužinojau kad laukiuosi :) tai nelabai dar žinau kelinta savaite, bet pagal programa turėtų but 5. Na kaip bebūtų pas daktaryte tik vasario viduryje eisiu . O šiandienai jaučiu mažiau tempianti pilvuką nei savaitės pradžioj, bet tikrai jautresnė kelis syk per diena apsiverkiau :D ir be reikalo visai. ir dar keitas dalykas mažiau valgau, visas maistas atrodo pasenes ir netoks skanus, net šokoladas atrodo nešviežias ir sušiai kažkoki kvapą turi :D na laukiam sekančios dienelės kas naujo bus :)

 • Agniuxas 2014 sausio 28, 13:07

  Vakar gydytoja patvirtino mano nuolatinio nuovargio, mieguistumo, pilvo maudimo priežastį – mums 5 savaitės ir 3 dienos! :)

 • Kamilu 2014 vasario 05, 19:16

  Sveikos, būsimos mamytės, aš prieš dvi dienas sužinojau kad laukiuosi išvydusi dvi juosteles, esu labai laiminga, pagal paskaiciavimus turbut jau 5-6 sav. , nes menesines paskutin4s buvo sausio 1 d. Gal galite patarti, kada eiti pasa gydytoja? Tiesa, trup. vargina pilvo maudimas ir viduriu putimas, bet turbut tai normalu?

 • MeiLLi 2014 vasario 20, 14:25

  5sav pasidariau nt, nes susapnavau teigiamą testuką. Pasidarius išryškėjo II. Puoliua verkti , nes tai netikėta. 2m neužkibo, o kai jau susigyvenau su mintim, kad reisk procedūrų pastojau :) . Nuėjus pas ginekologę rado jau pūslytę, nėštumas patvirtintas . Pirmą kartą ir sėkmingai nusivemiu :)

 • MeiLLi 2014 vasario 20, 14:29

  Ps prie kalėdinio stalo mama pastebi veido pabėrimus, numoju ranka ir pasakau , kad tai matyt alergija maistui. Deja :D . Tiesą susižinau tik po švenčių :)

 • likosius 2014 balandžio 20, 21:09

  Nuotaiku kaita tai tikrai dideli ir vis ziovauju

 • stefanie 2014 birželio 24, 15:10

  sendien sulaukiau mano pacia dziugiausia naujiena pasaulyje,as laukiuos jau 5 savaite,labai abu dziaugiames.as pati laimingiausia moteris pasaulyje

 • meshkOOtia 2014 rugpjūčio 26, 17:59

  Sveikutės! Vakar pasidariau NT jis parodė vos matomą antrą juostelę, bet vėliau pasidariau elektroninį NT, tai jis patvirtino nėštumą su užrašu „Pregnant 1-2″. Nėštumą su vyru planavome nuo birželio 28 dienos. Turime dukrytę 1 metukų ir 3 mėnesių. Be galo džiaugiames :)

  Pojūčių kol kas mažai turiu. Paaštrėjusi uoslė, nugaros apačioje skausmas, lengba

 • meshkOOtia 2014 rugpjūčio 26, 18:01

  Oops, netyčia pasispaudžiau :)

  … lengvas maudimas pilvo apacioje, dažnas šlapinimasis :) Ir šnd pirmą kartą pradėjo svaigti galva.

 • meshkOOtia 2014 rugpjūčio 26, 18:02

  Beje, sveikinu visas neseniai sužinojusias apie nėštumą!!! Geros savijautos visoms! :)

 • saulyte999 2014 rugsėjo 24, 22:30

  As siandien pagaliau isvydau tas issvajotas II juosteles!!!! Nepatikejau, nubegau kraujo tyrimo pasidaryt, o jis patvirtino, kad mano zirniukui jau 4 savaiteles ♥♥♥ negaliu apsakyt, kokie esam laimingi!!! Sio maziuko laukem labai ilgai… is pozymiu kol kas tik dingusios menesines ir jautrios krutys…na…ir dar rekauju…ant visu… :D

 • dangiskadangiska 2014 rugsėjo 25, 13:18

  As ir vakar isvydau dvi juosteles…apeme nuostabus jausmas. Mums tai bus antrasis vaikelis….sunui rugsejo 22 suejo du metukai:)

 • kates_akys 2014 spalio 06, 19:11

  Siryta pasidariau testuka dvi juosteles ☺ juokiuosi neapsakomai laiminga ☺

 • Virginija5552 2014 spalio 24, 09:03

  Testą pasidariau prieš savaitę, visi aprašyti požymiai pasitvirtino, tik dar nepykina :) . Esam be galo laimingi, tai antras vaikutis šeimoje, turime 10 metų dukrytę, kuri labai laukia sesutės arba broliuko :)

 • RasaMik 2014 lapkričio 10, 19:24

  Na pasidziaugsiu ir as su jumis :) Pagaliau tos labai lauktos dvi juosteles siryt!!:)
  viskas super, tik pusles spaudimas jauciasi :)

 • aaggnneettaa 2014 gruodžio 12, 01:08

  As taip pat pasidziaugsiu, po 4 menesiu planavimo as taip pat nesulaukiau menesiniu ir pasidariusi testuka pamaciau 2 juosteles. Esu be galo laiminga, tik tiek, kad kartas nuo karto maudzia pilvo apacia, pilvas issiputes, ir skaudanti krutine. Dar palauksiu savaitele ir keliausiu pas gydytoja, jog isitikinti ar viskas gerai.

 • PegasoZmona 2014 gruodžio 30, 17:35

  Mano 4 testai teigiami. Planuota, laukta o dabar netiketa, bet jau priprantama priesios zinios ;) nepykina, bet pikta kaip niekad. Nervinga ir irzli, net pikta paciai. Troskina. Pilvukas buvo papustas, bet atslugo. Krutis skauda. Apetitas sumazejas, bet ir gerai :-D

 • *Kornelija 2015 sausio 26, 15:45

  šiandien lauktos dvi juosteles pasirode :) o simptomai tai lengvas pilvo putimas, kartais pamaudzia pilvo apacia, alkio stoka rytais, bet vakare atsigriebiu :D nuotaika svyruoja truputi, bet sakyciau ne daug :) krutine nepadidejusi bet speneliai jau pora savaiciu jautresni :) dvi tris savaites atgal buvo idomi savijauta, skrandis jautrus, bet tik diena- dvi :) turbut nuo tada ir buvo ‘nuojauta’ kad greit dvi juosteles isvysiu! Super!

 • Rasuole144 2015 balandžio 19, 11:16

  Manau ir as greitai isvysiu savo II juosteles, dar testuko nesidariau, bet jau zinau, kad esu ne viena. Nes labai laukem ir planavom. Be visu situ simptomu dar noreciau pamineti retkarciais galvos skausma ir temperaturu kaita. Besikecianti BKT labai vargina, nes beveik visa laika jautiesi lengvai apsvaigus. Sekmes merginos, priziurekit save:)

 • Papūgiukas 2015 birželio 10, 13:44

  Pilva pucia, pykina, galva vis pasisuka, krutine laaabai jautri, miego noriu, valgau kaip isprotejus visa diena alkana bunu net kai pykina. I tualeta nakti kelis kartus keliyos. Zodziu visa puokste :) ))

 • Lape00X 2015 birželio 23, 02:43

  Pastebejau jog tapau jautresne, siek tiek apsvaigusi ir staigiai atsistojant silpna darosi visuomet, o taip pat issiblaskiusi ir uzmarsi, gal del to kad mintys tik apie tai ir sukasi… :)

 • Saulutea 2015 liepos 02, 13:43

  Kad laukiuosi pajutau jau sekančią dieną, tad kai parodė dvi juosteles nenustebau. Simptomų visa puokštė : skauda skrandį, pasilenkus ar staigiai atsistojus sukasi galva, valgyt daugiau noriu, bet ne viskas tinka, nes kartais jaučiu šleikštulį burnoje, nuotaikų kaita žiauri, krūtine padidėjo ir tapo labai jautri, miego noriu visą dieną, pilvukas iššoko (skaičiau kad tai organizmo atmintis kalta, kad prisimena pirmą nėštumą ir todėl su antru greičiau pilvukas didėja). Bet šiaip jausmas nuostabus, kad manyje auga gyvybė.

 • Ldi115 2015 liepos 10, 18:20

  as noriu arbuzo,dar pries suzinodama ,kad esu nescia apie svajojau))o skrandi patampo neblogai ir nuovargis labai jauciasi.Bet esu be galo laiminga!!))

 • buduliukai 2015 lapkričio 10, 17:23

  Pirmas itarimas, kad pasiseke buvo galvos skausmas. kasdien skauda galva, kartais labiau,kartais pakenciamai.
  svaigsta kartais, gal jau kazkiek apsiprantu, nes pirmom dienom net vairuot nesaugu man atrode.
  kvapai taip, bet kol kas blogesne situacija tik anksti ryte.
  vat as ir galvoju, negi man jau virsta pilvas?! bet pasirodo cia ta atmintis :) na tai ilgai nenuslepsiu.. :)

 • St.Rasa 2015 gruodžio 20, 22:46

  Sveikos,
  Pas mane labai keistai pora dienu skauda krutine veliau praeina ir vel uzeina, speneliu jautrumas visai nepadidejes. Uzeina galvos svaigimas, ypac padeti pakeitus. Pirmam nestume visikai kitaip buvo, pykino nuo pirmos pastojimo savaites ir buvo nezmoniskai jautri krutine. Del to si karta net nusipirkau pakartotini elektronini testa, bet jis rodo 4-5 savaite. Ai tiesa lengvai pamaudena papilve.

 • Lape1980 2017 kovo 28, 01:35

  Darbo metu per pertrauka nubegau dar pora testuku isbandyti, viena darbe kone visa is kart apmyzau vos kelnes spejus nusimauti, nors pirkdama galvojau kada cia i tuoleta vel noresiu, juk ka tik buvau. teigiamas, nors ir nelabai ryski juostele. Kita pasilikau rytojaus rytuj madangesniam patikrinimui

  Visa diena darbe tik i visokius forumus mamyciu ziurejau ir neiko del algos nepadariau. gryzus namo, tas pats, va ir i sitam forumui kokias 5 valandas praleidau. Tiek daug rekalu siandien susukau, sesei parasiau, mylymajam pasakiau, pas gydytoja uzisrasiau, valgyt nupirkau tik vakarienes nepadariau, aj pats pasidare.

  Taip liuks sitas kalendorius! Galvojau savo koki vesti, bet kam savo atkira kurti jei cia va yra:

  Simptomai. Pilvui pastoviai kas nors darosi, tai viena sona duria, tai kita, tai maudzia tai tempia, bet taip labai silnai viskas ten, kad net skausmu nepavadinsi, tik jausmu. o kelias dienas pries tarp tu skausmeliu lyg ir malonus jausmas sekundei nutiko, na kazkas panasaus kaip kad drugeliai pilve kai isimilejus buni:)

  Daug kas raso kad krutine jautri, man kazko nieko nesijaucia. Nu palauk , patikrinsiu – capt uz papu – o rupuze! – kaip liezuviu tiesiai i garstycias :D

 • Lape1980 2018 birželio 06, 23:58

  Jokiu nestumo pojuciu absoliuciai, nei krutine jautri nei ka, gal kiek tik pilva kartais paraizo vakarais.

 • lekianti 2018 liepos 14, 12:24

  dariaus testa ,neigiamas…bet po ov praejus sav ,buvo kitaip nei iprastai ,sustojo skrandis ,tustinimasis sutriko ,kiauside tai viena tai kita lengvai pamaudena ,taip pat kazkas pamaudena papilvej ,keistas jausmas ,krutine jautroka ,netokia kaip pries mmm,praktiskai nejausdavau krutines pasikeitimu ..atrodo kad si men tikrai kazkas itartino ,bet testas neigiamas …siandien mmm diena ,ziuresim ,laikykit kumstukus :)

 • lekianti 2019 spalio 11, 13:58

  Yra!!!!!!!